17 metų sausra baigėsi - „Teltonika“ iškovojo pirmąjį SKL didijį trofėjų!

Sekmadienio vakarą VILNIUS TECH sporto salėje vyko GEALAN-Sostinės krepšinio lygos organizuoto „SKL taurės“ turnyro finalas, kuriame susigrūmė „Telonikos“ ir „BC Vilkų“ ekipos.

Finalo rungtynių fotogaleriją rasite mūsų „Facebook“ paskyroje!

Tiek vienai, tiek kitai komandai tai buvo pirmasis rimtas finalas per visą dalyvavimo SKL pirmenybėse istoriją, tad nenuostabu, jog abi ekipos pasistengė, jog ši dvikova taptų tikra švente. O atmosferą aikštėje dar labiau įkaitino itin gausus gerbėjų būrys, kuris užėmė absoliučiai visas salėje buvusias vietas.

Dvikovos pradžioje abi ekipos žaidė atsargų krepšinį, tad rungtynių svarstyklės kurį laiką nedrąsiai svyravo tai į vieną, tai į kitą pusę.

Visgi, pirmojo kėlinuko pabaigoje pirmoji išdrąsėjo „Teltonikos“ ekipa, kuri po sėkmingai sužaistos atkarpos pabėgo į priekį (24:19).

Pirmojo kėlinuko pabaigoje „Vilkų“ padėtį ypatingai apsunkino tai, kad jie liko be traumą patyrusio savo aukštaūgio Sauliaus Žurauskio, tačiau nepaisant to Ugniaus Stulginsko auklėtiniai garbingai kovėsi ir iki pat dvikovos pusiaukelės išlaikė rungtynėse intrigą (40:47).

Po didžiosios pertraukos „Vilkai“ dar bandė kabintis į rungtynes, tačiau sulig kiekviena minute kur kas platesnę sudėtį turinti „Teltonika“ jautėsi vis užtikrinčiau.

Galutinis lūžis rungtynėse įvyko lemiamame kėlinuke, kuomet „Vilkų“ puolimas užstrigo, tuo tarpu Mindaugo Markevičiaus bei Dominyko Zupkausko vedami „Teltonikos“ vyrai ėmė štampuoti taškus ir vis labiau tolti nuo varžovų.

Įpusėjus lemiamam kėlinukui „Teltonikos“ pranašumas tapo triuškinamas (86:67), tad rungtynių baigtis jau niekam nekėlė abejonių.

Pačioje pagrindinio laiko pabaigoje IT specialistai dar pasiekė vienintelį likusį tikslą - pelnė šimtąjį tašką, o tą padarė ilgametis komandos vadovas Antanas Šegžda, o netrukus nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė įtikinamą „Teltonikos“ pergalę rezultatu - 100:73.

Naudingiausio „SKL taurės“ finalo žaidėjo titulą iškovojo fantastiškas rungtynes sužaidęs Mindaugas Markevičius, kuris pelnė 33 taškus (14/17 baud.), atkovojo 5 kamuolius, išprovokavo net 11 varžovų pražangų ir dvikovą baigė surinkęs 35 naudingumo balus.

Nors Antanas Šegžda savo kolekcijoje turi ne vieną SKL aukso medalį, tačiau jie buvo iškovoti Įmonių lygoje, tuo tarpu pagrindiniuose turnyruose didžiausias IT specialistų pasiekimas buvo 2020 metais už rezultatus reguliariajame sezone gautas C lygos bronzos medalis.

Tad iškovota SKL taurė tapo pirmu rimtu trofėjumi per ilgą, net 17 metų trunkančią „Teltonikos“ klubo istoriją!