54 naudingumo balus surinkęs D.Lavrinovičius nukalė šeštą iš eilės „Sporto namų“ pergalę

Fantastiškai žaidęs „Sporto namų“ (6-1) atstovas Darjuš Lavrinovič surinko 54 naudingumo balus, o jo vedama ekipa GEALAN-Sostinės A lygos septinto turo akistatoje be didesnio vargo rezultatu 82:64 palaužė savo aikštėje žaidusių VGTU (7-1) studentų ir iškovojo jau šeštąją pergalę iš eilės.

Turnyro lyderių akistata kėlė nemažą susidomėjimą, tad nieko nuostabaus, jog į VGTU sporto centrą susirinko nemažas žiūrovų būrys. Vis tik, lauktos intrigos jie neišvydo.

Puikiai žaidusio LavTwins dueto vedama svečių komanda dar pirmajame kėlinuke įgijo apčiuopiamą pranašumą (21:14), kurį antrajame ketvirtyje padvigubino ir įpusėjus dvikovai jau triuškino varžovus (39:25).

Po didžiosios pertraukos Gintaro Šerkšno treniruojama studentų komanda atgaivino savo puolimą ir trečiojo kėlinuko viduryje buvo prirėmę varžovus prie sienos (42:46).

Tačiau D.Lavrinovičiaus vedama „Sporto namų“ komanda greitai pakeitė gynybos sistemą, ėmė išnaudoti dviem galvom už aikštės šeimininkų „centrus“ aukštesnius brolius ir po kėlių minučių svečiai vėl mėgavosi dviženkle persvara (63:52).

Lemiamą ketvirtį Rolando Skaisgirio treniruojama „Sporto namų“ komanda pradėjo galingu spurtu 12:4, po kurios susigrąžino triuškinamą persvarą (77:58) ir atsakė į svarbiausius vakaro klausimus.

Nugalėtojų komandą į priekį vedė unikalias rungtynes sužaidęs Darjuš Lavrinovič, kuris pelnė 25 taškus, atkovojo 17 atšokusių kamuolių, atliko 8 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 10 pražangų ir surinko net 54 naudingumo balus. Beje, tai – trečias geriausias rezultatas A lygos istorijoje.

VGTU
Sporto namai
Ignas Bilinskas 21 PTS 25 Darjuš Lavrinovič
Ignas Bilinskas 7 REB 17 Darjuš Lavrinovič
Evaldas Rastenis 3 AST 8 Darjuš Lavrinovič
KOMENTARAI
Gintaras Šerkšnas, VGTU

Ši dvikova tik parodė, kad mūsų vieta turnyrinėje rikiuotėje ne ta, kokios esame verti. Viskas kitaip atrodytų, jei komandos sužaistų pilną ratą ir būdamos pilnų sudėčių.

Kita vertus, nebuvo viskas taip blogai. Galima buvo ir geriau pasirodyti, bet nesugebėjome rezultatyviau sužaisti. Metėme daug skubotų metimų labai, aišku prie to varžovas ir jo turima patirtis labai prisidėjo.

Aš sakiau vyrams, kad norint laimėti reikia bent 80 taškų sumesti. Deja, to nepavyjo padaryti. Tiesiog, šiai dienai „Sporto namai“ su broliais yra akivaizdųs A lygos favoritai, nes jie puikiai atstovi tiek puolime, tiek gynyboje.

Apskritai, veteranai žino, prieš ką reikia aktyviai dengtis, o prieš ką galima net rankos nekelti. Čia ne futbolas, kur daug erdvės, vien greičiu nesusikursi pranašumo, tad jei turi galvą kaip „Sporto namų“ veteranai gali tikslą pasiekti vadovaudamasis protu.

Dėl nesėkmės tikrai neliūdžiu. Gavo vyrai daug nemokamų pamokų, o šiais laikais net gatvėje „į galvą“ niekas nemokamai neduoda (juokiasi, - aut.past.)

Gerai, nes kaip sako liaudies išmintis: „Už vieną muštą, dešimt nemuštų duoda“, vadinasi po tokios nesėkmės išsaugo mūsų vertė.

Jonas Elvikis, „Sporto namai“

Pirmiausia pradėkime nuo to, kad rezultatas neatspindi kovos, vykusios aikštėje. Trečiajame kėlinuke varžovai buvo labai priartėję ir trūko nedaug, kad VGTU ekipa pakreiptų įvykių tėkmę sau naudinga linkme.

Žinojome, kad studentai greiti, labai agresyvūs, ypač gerai žaidža „pikenrolo“ situaijose. Tad prieš rungtynes aptardami rungtynių planą akcentavome šias varžovų savybes.

Be to, šiandien visų nusiteikimas geras buvo, komanda tiesiog degė noru laimėti rungtynes. Apskritai, žaisti visas rungtynes su brolių pagalba, o ypač dirbti gynyboje - kažkas neįtikėtina.

Lyginant su ankstesnėmis rungtynėmis šįkart gynyba labai gera buvo, o tai, mano manymu, ir tapo pagrindines pergalės priežastimi.
Broliai gal ir lėti, tačiau kuomet gynyboje stovi du po 212 cm ir tą daro ten, kur reikia, skylės momentaliai užsikamšo.

Turėdama stiprų užnugarį visa komanda jaučia saugumo jausmaą, tad visiems yra lengviau žaisti. Kita vertus, tai nereiškia, jog kiti nieko nedaro ir žiūri į brolius. Anaiptol, pastaruoju metu pasitempę visi, lankumumas žymiai didesnis, o tai yra labai svarbu „cementuojant“ kolektyvą.