7 metų titulų badą nutraukusi „Teltonika IoT“ - naujoji SKL Įmonių lygos čempionė!

Sekmadienio popietę finišavo penktasis GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) organizuotas „Įmonių lygos“ turnyras, kurio nugalėtoja tapo gausaus sirgalių būrio palaikoma „Teltonika IoT“ ekipa finale po atkaklios kovos palaužusi „Tirola Basketball“ atstovus.

Išvakarėse abi komandos šventė sunkias pergales, tad finale kiek tvirčiau jautėsi aukštesnį reitingą reguliariame sezone ir gerokai ilgesnį atsarginių suolelį turėjusi „Teltonikos IoT“ komanda.

Visgi, itin kuklią sudėtį antrą dieną paeiliui delegavusi „Tirolos Basketball“ ekipa parodė, jog įdėjus visą širdį galima pasiekti puikių rezultatų arba bent jau užkurti varžovams tikrą pirtį.

Dvikovos pradžioje aikštėje vyko apylygė kova, tačiau antrajame kėlinuke „Teltonikos IoT“ vyrai padidino tempą, atitrūko nuo varžovų ir dvikovos pusiaukelėje mėgavosi apčiuopiama 8 taškų persvara (39:31).

Vis tik, kuomet jau atrodė, jog rungtynių favoritai turėtų pabėgti, nežinia kaip antrą kvėpavimą įgijusi „Tirola Basketball“ komanda sužaidė fantastišką dešimties minučių atkarpą ir trečiojo ketvirčio pabaigoje vėl alsavo varžovams į nugaras (56:58).

Lemiamame ketvirtyje „vežėjai“ bandė kurti stebuklą, tačiau padėties rimtumą supratę „IT specialistai“ pristabdė įsibėgėjusius varžovų puolėjus ir sunkiu darbu gynyboje išsaugoję trapią persvarą dvikovos pabaigoje šventė auksinę pergalę - 72:66.

Naudingiausiu finalo žaidėju buvo pripažintas nugalėtojų ekipos puolėjas Ernestas Palskis finale pelnęs 16 taškų, atkovojęs 12 atšokusių kamuolių, atlikęs 7 rezultatyvius perdavimus ir surinkęs net 31 naudingumo balą.

Jam atiteko ne tik „Sportcup.lt“ pagamintas trofėjus, bet ir puikios SKL rėmėjų GEALAN dovanos!

Tai buvo pirmasis „Teltonikos“ titulas nuo 2015 metų, kuomet ji ketvirtą kartą tapo IT lygos čempione.

Nuo to laiko dominavimą IT lygoje perėmė „Danske Bank“ ekipa, o pirmasis sezonas SKL Įmonių lygai „Teltonika IoT“ nebuvo sėkmingas, nes nutrauktame 2019-2020 m. sezone ji užėmė vos 5-ąją vietą.

Tuo tarpu „Tirolai Basketball“ antroji vieta tapo tarsi vyšnia ant torto, nes iki šiol „vežėjų“ ekipa dalyvavo tik 2019-2020 m. sezono „SKL Įmonių“ lygos turnyre, kuomet nutraukus pirmenybes „Tirola Basketball“ rikiavosi vos septintoje pozicijoje.

Maža to, šiemet Tomo Burtiliaus vadovaujama kompanija reguliariajame sezone iškovojo vos 4 pergales per 12 rungtynių ir pirmąjame varžybų etape užėmė vos penktąją vietą.

Tirola Basketball
Teltonika IoT
Modestas Gilys 17 PTS 16 Ernestas Palskis
Julius Kubertavičius 11 REB 12 Ernestas Palskis
Žymantas Armonas 5 AST 7 Ernestas Palskis
KOMENTARAI
Julius Kubertavičius, „Tirola Basketball“

Šis sezonas buvo labai banguotas. Neslėpsiu, kad komandos viduje buvo pykčių, bet buvo ir gerų akimirkų. Svarbiausia, kad išlikome vieningi, kryptingai siekėme savo tikslo, o to pasekoje turim puikų rezultatą - antrąją vietą!

Pagarba komandai, kuri visą sezoną žaisdama itin maža 6-7 žaidėjų rotacija, sugebėjo perrašyti klubo istoriją! Ačiū vyrams už atiduotas jėgas. Taip pat labai džiugina, kad finalo ketverte sulaukėme nemažai palaikymo.

Sveikinimai „Teltonikos IoT“ komandai, šį kartą ji buvo stipresnė, bet tai dar ne pabaiga, nes laukia kitas sezonas, tad lauksime revanšo!

Antanas Šegžda, „Teltonika IoT“

Finalui atsakingai ruošėmės, nes jau ne kartą įsitikinome kokia pajėgi yra „Tirolos Basketball“ ekipa, nes ji turi kogero stipriausią startinį penketą visoje Įmonių lygoje.

Kadangi varžovai žaidė tik šešiese, stengėmės tiek gynyboje tiek puolime būti kuo agresyvesni. Tuo tarpu teisėjai leido kautis, pražangas fiksavo tik po akivaizdaus kontakto, o daugumoje epizodų 50/50 švilpukai tylėjo.

Teisėjai leido grubiai gintis, dėl ko rungtynės nebuvo labai gražios, bet užtat įtampa jautėsi iki pat paskutinės minutės. Kita vertus, gal ir gerai, kad arbitrai daugumos pražangu nefiksavo, nes jei varžovai liktų keturiese, ši pergalė nebūtų pergalė tokia saldi.

Varžovai įrodė, kad gali kautis su betkuria Įmoniu lygos komanda ir mes juos nuoširdžiai sveikiname su puikiu pasirodymu. Tikiu, jog jei jie pasistiprins bent keletu žaidėjų, galinčių leisti pailsėti lyderiams, kitame sezone bus vieni iš pagrindinių pretendentų į čempionų titulą.

Tuo tarpu „Teltonika IoT“ kolektyvas po 7 metų pertraukos pagaliau kėlė čempionų taurę, kuo labai džiaugiamės.

Smagu, kad į finalus vėl susirinko gausus sirgalių būrys. Jų palaikymas pridėjo jėgų kaunantis finale. Tikiuosi, kad jie mus taip pat palaikys ir C lygos atkrintamosiose.

Šiame sezone turime nuostabią komandą ir puikią atmosferą, o mėgėjų krepšinyje daugiau nieko ir nereikia.

Bronzos medaliai atiteko „Girteka Logistics“ ekipai, kuri mažajame finale rezultatu 86:79 palaužė čempionės titulą gynusią „Danske Bank“ komandą.

Fantastiškai dvikovą pradėjusi „transportininkų“ komanda jau nuo pirmųjų susitikimo minučių pasiunė varžovus į nokdauną (16:4, 22:6).

Nors antrajame kėlinuke „Danske Bank“ pabudo iš letargo miego ir per dešimt minučių surinkę net 30 taškų grąžino rungtynėms intrigą (41:46), tačiau kaip parodė vėlesni įvykiai tai buvo viskas, ką „bankininkams“ pavyko padaryti sekmadienio rytą.

Antroje rungtynių dalyje „Girteka Logistics“ vyrai išlaikė jiems parankų žaidimo tempą ir dar kartą atitrūko nuo varžovų.

Nors lemiamo kėlinuko pabaigoje „Danske Bank“ ekipa parodė ambicijas ir pagirtinai kovojo iki pat pagrindinio laiko pabaigos, tačiau šios pastangos buvo gerokai pavėluotos, tad ištiksėjus pagrindiniam laikui nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė „Girteka Logistics“ atstovų pergalę.

Girteka Logistics
Danske Bank
Mantas Pigaga 29 PTS 28 Mantas Montvila
Valdemar Lodziato 10 REB 16 Dovydas Petrauskas
Deimantas Pavlovskis 7 AST 4 Daumantas Kraujalis

Šeštadienio vykusiose pusfinalių akistatose IT įmonės išsiaiškino stipriausią savo srities atstovę, kuomet „Teltonika IoT“ netikėtyai lengvai palaužė „Danske Bank“ ekipą rezultatu 85:63.

Teltonika IoT
Danske Bank
Ernestas Palskis 27 PTS 19 Dovydas Petrauskas
Paulius Borkys 8 REB 8 Mantas Montvila
Paulius Borkys 6 AST 6 Mantas Montvila

Tuo tarpu logistikos kompanijų mūšyje užfiksuota staigmena, kuomet „Tirola Basketball“ atstovai rezultatu 81:76 įrodė savo pranašumą prieš reguliariojo sezono nugalėtoja tapusią „Girteka Logistics“ ekipą.

Girteka Logistics
Tirola Basketball
Deimantas Pavlovskis 31 PTS 29 Modestas Gilys
Valdemar Lodziato 16 REB 10 Modestas Gilys
Deimantas Pavlovskis 5 AST 6 Žymantas Armonas