Naujiena

Ketvirtadienio vakarą GEALAN-Sostinės A lygoje buvo sužaistos vienerios rungtynės sulig kuriomis baigėsi tryliktojo turo kovos.

Savo aikštėje žaidusi „Ryto-MRU“ (4-9) ekipa priėmė turnyro lentelės lyderius „Vilniaus universiteto“ (10-3) krepšininkus ir po itin permainingos kovos patyrė skaudžią nesėkmę.

Pirmojo dvikovos dalyje aikštėje vyko apylygė kova. Nors skirtumas tarp komandų nebuvo didelis, tačiau jautėsi, kad svečiai tvirtai laiko susitikimo vairą ir vos panorėję gali pabėgti į priekį.

Tas noras realizavosi trečiajame kėlinuke, kuomet aikštės šeimininkai pamiršo komandinius veiksmus ir bandydami gelbėti pasaulį individualiomis pastangomis pamiršo puikų žaidimo ritmą.

Tuo tarpu varžovų klaidomis pasinaudoję VU atstovai beregint įgijo apčiuopiamą persvarą ir trečiojo kėlinuko pabaigoje susikrovė dviženklį pranašumą (58:42).

Lemiamame kėlinuke atrodė, kad didesnių stebuklų įvykti jau nebegali, nes likus žaisti kiek daugiau nei 5 minutes studentai mėgavosi triuškinama 18 taškų persvara (73:58).

Tačiau tuomet Gintauto Reginos auklėtiniai pabudo, ėmė aktyviau ginti savo krepšį, vieną po kito pataikė keletą sudėtingų tolimų metimų ir laimėję įspūdingą atkarpą rezultatu 14:2 likus žaisti vos 12 sek. atkūrė dvikovoje intrigą (72:75).

Maža to, prie baudų metimo linijos stovėjęs Lukas Valantinas pataikė pirmąjį metimą, prametė antrąjį (73:75), o kamuolį vėl atkovojo aikštės šeimininkų ekipa.

Vis tik, pergalę išplėšti galėjęs jaunimas pasirinko kiek saugesnį galimą pratęsimo variantą, bet Augustino Krūminio reidas krepšio link pasibaigė nesėkme, o kamuolį atkovojusi „Vilniaus universiteto“ komanda atsidūrė per žingsnį nuo pergalės.

Prie sienos priremti aikštės šeimininkai prasižengė prieš Kiprą Davidonį ir nors šio abu baudos metimai skriejo pro šalį, tačiau kamuolį atkovojusiems „Ryto-MRU“ krepšininkams nebeužteko laiko naujai atakai, tad nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė dramatišką „Vilniaus universiteto“ pergalę rezultatu – 75:73.

Rytas-MRU
Vilniaus universitetas
Matas Narvilas 17 PTS 25 Dominykas Bučas
Augustinas Krūminis 9 REB 14 Kipras Davidonis
Armandas Plintauskas 6 AST 6 Vytautas Saulis
RUNGTYNIŲ FAKTAI

Aikštės šeimininkų aukštaūgis M.Narvilas 14 iš 17 savo taškų pelnė pirmajame kėlinuke

Lemiamo kėlinuko pabaigoje VU studentai „iš žaidimo“ atakavo katastrofišku taiklumu 1/11 met. ir prametė visas 6 baudas

Tuo tarpu „Ryto-MRU“ komanda dvikovos pabaigoje pataikė 3/4 dvit. ir vienintelį mestą tritaškį