Naujiena

Antradienio vakarą GEALAN-Sostinės A lygoje įvyko dvejos rungtynės, kuriose netrūko intrigos ir netikėtumų. Savo aikštėje žaidusi „Losrita“ sugebėjo įveikti dar vieną turnyro lentelės lyderę bei įsitvirtino aštuntoje rikiuotės pozicijoje, tuo tarpu „Rivile-Stekas“ tik po pratęsimo palaužė MRU atstovus.

Dar spalio pradžioje vykusiose A lygos atidarymo rungtynėse „Vilniaus universiteto“ (10-4) studentai be didesnio vargo sumindė aukščiausiame divizione debiutuojančią „Losritos“ (6-8) komandą 93:76, tad atsakomoje akistatoje būtent Rimanto Kaminsko auklėtiniai buvo laikomi rungtynių favoritais.

Vis tik, keli mėnesiai gali pakeisti daug ką. Net ir versdamiesi be vieno iš brolių Pipirų (Tautvydo) savo aikštėje žaidę Genadijaus Kuliomino auklėtiniai parodė visiškai kitą savo veidą bei sukūrė dar vieną sensaciją.

Aikštės šeimininkai geriau pradėjo rungtynes ir nuo pat minučių ėmė diktuoti savo sąlygas. Pirmoje dvikovos dalyje VU atstovai dar bandė priešinti ir kurį laiką net buvo priekyje.

Tačiau po didžiosios pertraukos „Losrita“ galutinai įsibėgėjo, pradėjo puikiai išnaudoti susikurtas progas ir gana greitai susikrovė apčiuopiamą pranašumą.

Lemiamo kėlinuko viduryje „Vilniaus universiteto“ komanda dar buvo priartėjusi iki pavojingos šešių taškų ribos (61:67), tačiau netrukus G.Kuliomino auklėtiniai surengė dar vieną spurtą, susigrąžino dviženklę persvarą ir išsaugoję ją iki pat susitikimo pabaigos pasiekė labai saldų revanšą – 84:69.

Tai buvo jau trečioji „Losritos“ pergalė iš eilės ir ketvirtoji per pastarąsias penkerias rungtynes, tad panašu, kad antrajame rate A lygos rikiuotėje mes galime pamatyti tikrai įdomių rokiruočių.

KK Losrita
Vilniaus universitetas
Nojus Vaikšnoras 19 PTS 21 Vytautas Saulis
Domantas Pipiras 13 REB 5 Žilvinas Kubilius
Simonas Lekys 8 AST 5 Armandas Budvytis
Genadijus Kuliominas, „Losrita“

Jeigu žiūrėti nuo sezono pradžios, tai, ko gero, vienos komandos forma einą į viršų, o kitos - stovi vietoje ar net leidžiasi į apačią.

Ir manau, jog tai yra dėsninga, nes tie, kurie prieš sezoną turėjo daug treniruočių formą įgavo anksčiau, o kas susirinko tik į rungtynes tie formą įgauna sezono metu. Plius, mes esame visiškai nauja komanda, o tai – dar labiau apsunkina situaciją.

Kita vertus, panašu, kad mes pagaliau judame gera kryptimi ir pradedame rodyti stabilumą. Turėjome dominuoti po krepšiais ir tą padarėme.

Viskas visada prasideda nuo gynybos ir mes gana neblogai ten susitvarkėm. Jeigu dar atimti 15-20 taškų, kuriuos jie sumetė po mūsų kvailų klaidų puolime, kuomet leidome varžovams greitai atakuoti, tai būtų dar geresnis vaizdas.

Dabar svarbu nepradėti galvoti kokie mes geri bei toliau maksimaliai dirbti ir siekti užsibrėžtų tikslų. Laimėti galime prieš visus, tačiau reikia suprasti, kad ir pralaimėti galime visiems. Viskas yra mūsų pačių rankose.

Rimantas Kaminskas, „Vilniaus universitetas“

Toliau neramina mūsų fizinis pasirengimas labai. Dvi rungtynės iš eilės sužaisti sunku, nes pirmadienį turėjome sudėtingą akistatą LKSL čempionate, kur sužaidėme gerai, nors ir pralaimėjome.

Tad antrai akistatai iš eilės tiesiog neužteko jėgų matyt. Nesuspėjome su varžovais, neatsitvėrėme, pralaimėjome atšokusius kamuolius rekordiniu skirtumu, daugiau negu dvigubai. Tai matyt tokia pagrindinė priežastis.

Aišku, didelio žmogaus neturime, išvažiavo mūsų aukštaūgis pagrindinis, kurio mums labai trūks. Pritrūko ir charakterio turbūt, bet kai pavargęs nelabai jį ir parodysi matyt.

Itin apmaudžią nesėkmę patyrė MRU (6-8) komanda turnyro lentelės kaimynių akistatoje svečiuose po pratęsimo nusileidusi „Riviles-Steko“ (8-6) komandai.

Beveik visą dvikovos laiką priekyje buvo aikštės šeimininkai, kurie mėgavosi saugia persvara, o prieš pat didžiąją pertrauką buvo atitrūkę 10 taškų atstumu (35:25).

Vis tik, susitikimui artėjant pabaigos link viskas apsivertė aukštyn kojom. Lemiamo kėlinuko pabaigoje svečių ekipa surengė netikėtą spurtą ir likus žaisti 20 sek. po Justino Gečo baudos metimų įgijo trijų taškų pranašumą (71:68).

Aikštės šeimininkų laimei kitoje atakoje Donatas Janavičius smeigė šaltakraujišką tritaškį, išlygino rezultatą (71:71) ir perkėlė rungtynes į pratęsimą.

Papildomų penkių minučių metu intriga laikėsi toliau. Aikštės šeimininkai prastai pradėjo pratęsimą, tačiau vėliau greitai atsigavo, įgijo saugią persvarą (80:75) ir išsaugoję įgytą pranašumą iki pat finalinės sirenos šventė sunkią, tačiau pelnytą pergalę – 83:80.

Nors MRU ekipa šiose rungtynėse žymiai taikliau atakavo iš dviejų taškų zonos (20/38 dvit., 52,6% - 20/49 dvit., 40,8%), tačiau koją Vytauto Poteliūno auklėtiniams pakišo prastas pataikymas iš toli (8/28 trit., 28,5%) ir nežymiai pralaimėta kova dėl atšokusių kamuolių 37-43.