A lygoje - svarbi „nolsemkerių“ pergalė ir dviem pralaimėjimais paženklinta „vežėjų“ savaitė

Šią savaitę GEALAN-Sostinės A lygoje buvo sužaistos penkerios rungtynės, sulig kuriomis pilnai pasibaigė antrasis ratas ir įsivažiavo trečiojo kovos.

Nors didelių sensacijų nebuvo užfiksuota, tačiau įdomių akcentų stipriausioje miesto lygoje tikrai netrūko, tad apie viską iš eilės.

Turnyrine prasme svarbiausia dvikova vyko trečiadienio vakarą, kuomet savo aikštėje žaidusi „Vilniaus universiteto“ (9-4) ekipa priėmė „Nol Semkers-Oaks“ (7-6) atstovus.

Svečiams pergalė buvo būtina lyg oras, nes reguliariajame sezone likus žaisti penkerias rungtynes jie turėjo dviejų taškų deficitą nuo artimiausio varžovo. Ir panašu, jog tinkama motyvacija davė saldžių vaisių.

Dvikovos pradžioje situaciją dar kontroliavo VU studentai, tačiau antrajame kėlinuke „nolsemkeriai“ įsibėgėjo puolime, perėmė iniciatyvą į savo rankas ir įpusėjus dvikovai pirmavo - 42:38.

Po didžiosios pertraukos svečiai jau pajuto kraujo skonį ir patikėjo, jog gali iškovoti aukso vertės tašką, tad gynyboje klydę, tačiau puolime su kaupu atsigriebę Karolio Kuliūno auklėtiniai ne tik išsaugojo įgytą persvarą, bet ją dar labiau padidino ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė įtikinamą pergalę - 88:75.

Įdomu tai, jog net trys „Nol Semkers-Oaks“ krepšininkai žaidė visiškai be keitimų, o ketvirtas ilsėjosi vos pusantros minutės.

Karolis Kuliūnas, „Nol Semkers-Oaks“

Esam tokioje stadijoje, kurioje nebegalima klysti. Puikiai žinojome savo varzovą ir bandėme žaisti per jų silpnąsias vietas.

Manau šis planas pavyko. Akį bado tik tas, jog per daug leidom jiems antrųjų šansų, iš kurių varžovai sumėtė virš 10 taškų.

Labai panašioje situacijoje atsidūrė ir kita „Oaks“ akademijos komanda, kuri trečiadienio vakarą svečiuose žaidė su „VILNIUS TECH“ (10-2) atstovais.

Tiesa, vos šešis krepšininkus surinkusi „Ultimate Logistics-Oaks“ (7-7) komanda skirtingai nei kolegos nesugebėjo rimčiau pasipriešinti studentų ekipai.

Aikštės šeimininkai tik pirmajame kėlinuke leido alsuoti varžovams į nugaras (22:20), tačiau po trumpos pertraukėlės padidino apsukas ir dvikovos pusiaukelėje jau mėgavosi dviženkle persvara (48:38).

Po didžiosios pertraukos Gintaro Šerkšno auklėtiniai pridėjo dar vieną puikią atkarpą ir pasiuntė varžovus į nokdauną (68:51).

Nors lemiamame kėlinuke „vežėjai“ pademonstravo tolulą puolimą ir per ketvirtį pelnė net 31 tašką, tačiau studentai atsakė beveik tuo pačiu, tad intriga rungtynėse nebeatgimė, o nuaidėjęs finalinis švilpukas paskelbė lengvą aikštės šeimininkų pergalę - 98:82.

Gintaras Šerkšnas, „VILNIUS TECH“

Pas mus yra savų bėdų, tad pergalė nebuvo tokia lengva, kaip gali atrodyti.

Vyrai stengėsi, tačiau žaidimas nebuvo geras, tad nėra ko džiaugtis. Juolab, visas komandų pajėgumas pasimato, kai abiejų varžovų pilnos sudėtys.

Esame pirmoje vietoje ir turime geriausią rezultatą po dviejų ratų, tačiau į euforiją nepuolame, nes dabartinės vietos nelabai ką sako. Prasidės atkrintamosios ir ten pasimatys tikrasis A lygos dalyvių pajėgumas.

Mantas Finažonkovas, „Ultimate Logistics-Oaks“

Sveikinu varžovus su pergale, mes nesusirinkome ir tai yra pagrindinė pralaimėjimo priežastis, nes kažkas serga, o kažkas turėjo  RKL rungtynes.

Tikiuosi iki pirmadienio sugebėsime išsilaižyti žaizdas, nes tuomet laukia mūšis dėl Alekso Makulavičiaus taurės, todėl tikiuosi, kad būsim pajėgiausios sudėties ir galėsime pakovoti dėl pergalės.

Pirmadienio vakarą Mykolo Romerio universiteto salėje antrą kartą šiame sezone ginklus surėmė „Taupos“ (8-5) ir „Ultimate Logistics-Oaks“ ekipos.

Rudenį vykusioje pirmojoje akistatoje prireikė pratęsimo, o pergalę šventė Manto Finažonkovo vadovaujama komanda. Šįkart „vežėjai“ surinko vos šešis žmones, tačiau ir jų pakako, kad visas keturiasdešimt minučių aikštėje tvyrotų karšta atmosfera.

Net ir turėdami ilgesnį suolelį „Taupos“ vyrai vargo gynyboje ir labai sunkiai kūrėsi progas puolime, tad aikštės šeimininkų persvara retai kada peržengdavo penkių taškų ribą.

Maža to, lemiamame kėlinuke užmigę Šarūno Cipario auklėtiniai net buvo leidę varžovams išsiveržti į priekį (57:61).

Vis tik šaltą dušę gavę „Taupos“ krepšininkai sugebėjo laiku pabusti, laimėjo likusią beveik šešių minučių atkarpą rezultatu 21:7 ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė dramatišką pergalę - 78:68.

Šiose rungtynėse aikštės šeimininkai prametė net 12 baudų, be to pro šalį skriejo net 23 (!) tolimi metimai.

Tad „Taupa“ gali džiaugtis tik vienu, jog varžovai nesurinko pilnos sudėties ir kad susitikimo pabaigoje net keli „Ultimate Logistics-Oaks“ krepšininkai turėjo keturias asmenines pražangas, kas suteikė Š.Cipario auklėtiniams daugiau galimybių rinkti lengvus taškus.

Taupa
Rokas Balbierius 18 PTS 22 Rokas Jankūnas
Karolis Ražukas 16 REB 10 Rokas Jankūnas
Rokas Balbierius 8 AST 7 Domantas Pikūnas

Svečiuose žaidusi ir lyderio sulaukusi „Vilniaus kolegija“ (3-10) davė rimtą kovą beveik visą sudėtį surinkusiai „Ferimstos“ (10-4) ekipai, tačiau nepaisant to patyrė jau dešimtąją nesėkmę sezone.

Sunku pasakyti ar pastaruoju metu puikią formą demonstruojantys Edvino Justos auklėtiniai tikėjosi rimtos kovos pirmadienio vakarą, tačiau varžovų gretose pasirodęs Augustinas Mikštas suteikė rungtynės visiškai kitokių spalvų.

Dvikovos pradžioje abi komandos žengė koja kojon ir tik po spurto antrajame kėlinuke aikštės šeimininkai įgijo dviženklę persvarą (53:41).

Po didžiosios pertraukos puolimo šou tęsėsi toliau. Nors vienu metu „Ferimstai“ buvo pavykę atitrūkti, tačiau lemiamamo kėlinuko pradžioje „Vilniaus kolegijos“ studentai vėl peržengė raudonąją liniją (72:79) ir atkūrė rungtynėse intrigą.

Visgi tuomet E.Justos auklėtiniai pelnė net devynis taškus be atsako ir vos per keletą minučių susigrąžino triuškinamą persvarą (88:72).

Per likusį dvikovos laiką didesnių stebuklų neįvyko, tad ištiksėjus pagrindiniam rungtynių laikui aikštės šeimininkai šventė įtikinamą pergalę - 97:84.

SK Ferimsta
Vilniaus kolegija
Vaidas Bendikas 26 PTS 20 Augustinas Mikštas
Lukas Bankieta 7 REB 12 Augustinas Mikštas
Vaidas Bendikas 6 AST 2 Rokas Armalis

Kiek sunkesnę nei tikėtasi, tačiau svarbią pergalę į savo sąskaitą įsirašė „Losritos“ (8-5) ekipa pirmadienio vakarą savo aikštėje rezultatu 95:82 palaužusi „Legiono“ (0-13) atstovus.

Nors aikštės šeimininkai surinko vos penkis žmones, tačiau to pilnai pakako norint įrodyti savo pranašumą prieš kelio į pergales toliau nerandančią „legionierių“ ekipą.

Sužaidus dešimt minučių komandas skyrė vos keturi taškai (19:15), tačiau antrajame kėlinuke „Losrita“ sužvėrėjo puolime ir jo metu pelniusi net 29 taškus pasiunė varžovus į nokdauną (48:34).

Po didžiosios pertraukos aikštės šeimininkai sumažino apsukas, tad „Legiono“ jaunimas bandė kandžiotis. Visgi, fantastiško Simono Lekio žaidimo dėka „Losrita“ išsaugojo saugią persvarą ir nuaidėjus finaliniam teisėjo švilpukui šventė pelnytą pergalę.

Įdomu tai, kad 31 tašką pelnęs S.Lekys sužaidė rezultatyviausias rungtynes per savo karjerą Sostinės krepšinio lygoje.

Beje, guodžio mėnesį žaisdamas prieš „Legioną“ įžaidėjas pasiekė savo karjeros rezultatyvių perdavimų rekordą (15), o 2016 m. prieš tuos pačius „legionierius“ buvo užfiksuotas ir krepšininko perimtų kamuolių (10) asmeninis rekordas.