A lygoje - svarbi VU pergalė ir reikalus susikomplikavę „Sporto namai“

Per pastarąsias dvi dienas GEALAN-Sostinės A lygoje įvyko trejos rungtynės, atseikėjusias kelis netikėtus rezultatus ir išaiškinusios pirmąją A.Makulavičiaus taurės turnyro kevirfinalio porą.

Antradienio vakarą Ekinstos sporto salėje susitiko savo aikštėje žaidusi „Sporto namų“ (7-5) komanda ir KK „Losritos“ (7-4) ekipos.

Nors nežymia favorite buvo laikoma aikštės šeimininkų ekipa, tačiau dėl traumų ir ligų ji žaidė gerokai aptrupėjusia sudėtimi, o tuo pasinaudojusi „Losrita“ antroje dvikovos dalyje diktavo savo sąlygas ir šventė itin svarbią pergalę - 78:67.

Dvikovos pradžioje „Sporto namai“ įvėlė varžovus į sau parankų lėtą žaidimą ir sužaidus dešimt minučių buvo priekje - 18:16.

Visgi vėliau svečiai padidino žaidimo spartą, ėmė geriau išnaudoti savo aukštaūgius ir įpusėjus dvikovai jau patys mėgavosi apčiuopiama persvara - 39:32.

Trečiajame kėlinuke gynybos sistemą pakeitę aikštės šeimininkai dar buvo atkūrę intrigą, tačiau pagrindinio laiko pabaigoje „Losritos“ krepšininkai įjungė aukštesnę pavarą, atitrūko nuo varžovų ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė įtikinamą pergalę.

Įdomu tai, kad aikštės šeimininkai šioje dvikoje pataikė vos 18,7% tritaškių (6/32 trit.), o „Losritai“ kelią pergalės link dar padėjo nutiesti triuškinama persvara laimėta kova dėl atšokusių kamuolių - 54-38.

Nepaisant pergalės Genadijaus Kuliomino auklėtiniai jau nebepakils aukščiau ketvirtos vietos B grupėje, tad A.Makulavičiaus taurės ketvirtfinalyje „Losrita“ varžysis su titulą ginančia „Ferimstos“ komanda.

Sporto namai
KK Losrita
Justas Šukelis 33 PTS 18 Tautvydas Pipiras
Kšyštof Lavrinovič 12 REB 17 Domantas Pipiras
Kšyštof Lavrinovič 7 AST 4 Tautvydas Pipiras

Dar vieną apmaudžią nesėkmę „Sporto namai“ patyrė trečiadienio vakarą, kuomet svečiuose nusileido „Vilniaus universiteto“ (9-3) studentams.

Aikštės šeimininkai į priekį pabėgo dar pirmajame kėlinuke (30:11). Nors vėliau „Sporto namai“ atsibudo ir pristabdė įsismaginusius studentus, tačiau per likusį susitikimo laiką atkurti intrigos taip ir nesugebėjo.

Tarsi to būtų negana, ilgą laiką ties 10 taškų riba buvęs skirtumas lemiamame kėlinuke sulig kiekviena minute ėmė augti, tad nuaidėjus finalinei sirenai VU ekipa šventė daugiau nei įtikinamą pergalę - 106:86.

Patyrę antrą nesėkmę iš eilės „Sporto namai“ itin susikomplikavo padėtį turnyro lentelėje, nes „Ultimate Logitics-Oaks“ pergalės atveju jie nusmuktų į ketvirtąją vietą A grupėje po dvylikos rungtynių.

Šįkart „Sporto namai“ kiek tiksliau atakavo iš toli 29,6% (8/27 trit.), tačiau studentai tą darė kur kas geriau įmesdami ne 15 tritaškių iš 44 bandymų (34% taiklumas), be to Rimanto Kaminsko auklėtiniai triuškinama persvara laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 47-32.

Kita vertus, svečių ekipa nusipelnė pagyrų už tai, kad turėdami vos šešis krepšininkus nekėlė baltos vėliavos, o vyriausias komandos narys R.Skaisgirys aikštėje praleido ne 35 minutes per kurias pelnė 21 tašką (8/8 baud.), atkovojo 7 atšokusius kamuolius ir atliko net 8 rezultatyvius perdavimus.