A lygoje tendencingi rezultatai ir gelbėjimosi rato pagavimas

Trečiadienį ir ketvirtadienį įvyko ketverios GEALAN-Sostinės A lygos rungtynės, kuriose buvo tiek tendencingų rezultatų, tiek iškovotų labai svarbių taškų. Tad apie viską iš eilės.

Centrine savaitės dvikova tapo savo aikštėje žaidusių „Nol Semkers-Oaks“ (3-4) ir SK „Ferimstos“ (5-2) krepšininkų akistata.

Pirmiesiems pergalė buvo būtina lyg oras, antriesiems norėjosi suvesti senas sąskaitas, tad kibikštys ore skraidė dar prieš prasidedant dvikovai, o atmosfera įkaitosi buvo iki pat finalinės sirenos.

Susitikimą geriau pradėjo aikštės šeimininkai, tačiau vos po kelių minučių „įkaitusio“ Lauryno Kirlio vedami „stogdengiai“ perėmė iniciatyvą į savo rankas ir kurį laiką mėgavosi apčiuopiama 5-7 taškų persvara.

Visgi antrojo kėlinuko viduryje viskas pakrypo kiek kita linkme. Sėkmigą atkarpą sužaidę aikštės šeimininkai sugebėjo ne tik pavyti varžovus, bet ir patys įgyti trapią persvarą, kurią išlaikė iki pat dvikovos pusiaukelės (53:51).

Po didžiosios pertraukos drama aikštėje tęsėsi toliau. Tiek viena, tiek kita komanda išnaudojo maksimalius rezervus puolime, tačiau nė vienai nesisekė pritaikyti tinkamos gynybos sitemos. Tad žaidimas džiugino žiūrovų akis, tačiau varė į neviltį trenerius.

Likus kiek mažiau nei šešioms minutėms svečiai dar turėjo penkių taškų pranašumą (87:82), tačiau pačiu svarbiausiu rungtynių momentu „Nol Semkers-Oaks“ ekipa laimėjo atkarpą rezultatu 12:2 ir pasiuntė varžovus į nokautą - 94:89.

Nors „Ferimsta“ turėjo pusantros minutės tam, kad išgelbėtų rungtynes ir po Luko Bankietos metimo buvo priartėjusi iki kovinio atstumo (91:94), tačiau netrukus Steponas Markus pataikė tritaškį, kuri viską sudėliojo į savo vietas (97:91).

Per likusias 47 sek. nė vienai komandai nepavyko pasižymėti, tad nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė dramatišką „Nol Semkers-Oaks“ ekipos pergalę - 97:91.

Iškovoję antrą pergalę iš eilės ir įveikę A grupės favoritus „nolsemkeriai“ įsirašė kritiškai svarbų tašką, kuris jiems leido nustverti „gelbėjimosi ratą“ kovojant dėl vietos atkrintamosiose.

Visgi šiai dienai įskaitinius taškus sėkmingai renka ir kitos B grupės ekipos, tad panašu, kad viskas spręsis tik trečiojo rato akistatose.

Tuo tarpo antrąjį pralaimėjimą patyrusi „Ferimsta“ visiškai nieko neprarado ir nepriklausomai nuo kitos savaitės rungtynių su „Sporto namais“ baigties išliks antroje A grupės vietoje ir turės didžiulį atotrūkį nuo šalia atkrintamųjų barjero esančių ekipų.

Įdomu tai, kad aikštės šeimininkai šiose rungtynėse pataikė visas 12 mestų baudų, o iš toli atakavo įspūdingu 41,9% taiklumu (13/31 trit.).

Nol Semkers
SK Ferimsta
Rapolas Raižys 26 PTS 30 Laurynas Kirlys
Steponas Markus 9 REB 10 Lukas Bankieta
Steponas Markus 7 AST 6 Tomas Galeckas
Karolis Kuliūnas, „Nol Semkers-Oaks“

Vakar rungtynės priminė amerikietišką laisvą krepšinį, kuris propaguojamas puolimu, tačiau visiškai be gynybos. Tad gavosi chaotiškos rungtynės su daug emocijų. Tačiau kovėmės iki galo, nes žinojom, kad pergalė yra nepaprastai svarbi ir klysti vietos neturime.

Varžovai turi aukštą sudėtį, ko pasekoje daugiau nei pusę rungtynių turėjome remtis mums nebūdingu penketu. Tačiau tai atnešė rezultatą, kuris leido iškovoti pergalę. Šis taškas labai svarbus, tačiau dar yra begalė taisytinų dalykų, o ypač gynyboje.

Eilinį kartą nesugebam padaryti pražangų, kai ju reikia, tad varžovas mus baudžia ir pelno +15 taškų iš eilutės. Vakaro citata, kuri nuskambėjo iš vieno žaidėjo rungtynių metu: „O kaip bauduoti, niekada nesu specialiai prasižengęs?“, kuri tik parodo, jog dar turime dirbti, kad išmokti šio amato, kuris leistų lengviau gyventi rungtynių metu.

Gintaras Plytnikas, SK „Ferimsta“

Visų pirma sveikinimai varžovams su pergale. Nors ketvirto kėlinuko viduryje turėjome trapią persvarą, tačiau daug detalių nulėmė, kad pergalę šventė varžovas.

Kol kas nevisi žaidėjai gali žaisti po 30 minučių, nes pabaigoje fizinis nuovargis kirto per pataikymą, o dėl jo buvo padarytos kelios klaidos lygioje vietoje, neatstovėta iki galo po krepšiu.

Kažkiek dėl to kaltas ir pats. Visą tai pagražino puikus varžovų pataikymas iš toli, nors tai darė žmonės nuo kurių rizikavom arba nėra elitiniai metikai sužaidę sezono rungtynes.

Puikios rungtynės, kokių mums ir reikia norint žengti į priekį. Džiaugiuosi nusiteikimu ir komandos kova. Antradienį revanšuosimės.

Ketvirtadienio vakarą ginklus surėmė ir retai pergalės skonį juntančios MRU (2-6) ir „Legiono“ (0-6) komandos, o pergalę rezultatu 84:63 šventė savo aikštėje žaidę Mindaugo Sakalausko treniruojami studentai.

Dvikovą žymiai geriau pradėjo svečių ekipa, kuri pademonstravo didesnę energiją ir kietesnį žaidimą.

Vis tik, antrajame kėlinuke MRU įsibėgėjo, sutvarkė savo gynybą, ėmė protingiau išnaudoti savo pranašumus puolime, o šie pokyčiai padėjo įgyti apčiuopiamą persvarą (33:26).

Nors „legionieriai“ prieš pat didžiąją pertrauką atkūrė intrigą (31:34), o po fantastiško trečiojo kėlinuko starto (7:0) net buvo vėl pabėgę į priekį (38:34), tačiau puikiai žaidusio Luko Motiejūno vedami aikštės šeimininkai vos po kelių minučių susigrąžino iniciatyvą į savo rankas.

Likus trims minutėms iki trečiojo kėlinuko pabaigos komandas skyrė vos penki taškai (51:46), tačiau tuomet už antrą nesportinę pražangą buvo išvarytas „Legiono“ lyderis Mindaugas Gelžinis, o jo netekusi svečių ekipa, galima sakyti, palūžo.

Puikią energiją demonstravę Gintaro Pavalkio auklėtiniai ėmė klysti gynyboje, skubėti puolime, o dvikovai artėjant pabaigos link akivaizdžiai jausti jėgų stygių.

Tuo apsinaudoję MRU studentai spurtavo, įgijo dviženklį pranašumą ir ramiai pabaigę rungtynes šventė ilgai lauktą pergalę.

Lukas Motiejūnas 26 PTS 15 Mindaugas Gelžinis
Marius Bausys 11 REB 10 Eimantas Tauras
Žymantas Armonas 7 AST 6 Faustas Kulbickas

Trečiadienio vakarą trečią pergalę iš eilės šventė Rimanto Kaminsko treniruojama „Vilniaus universiteto“ (5-2) komanda, kuri savo aikštėje gana lengvai rezultatu 90:72 palaužė net penktąjį pralaimėjimą paeiliui patyrusią „LKA-Karys“ (1-7) ekipą.

Pirmoje dvikovos dalyje kariai dar bandė priešintis varžovams, tačiau netaiklūs tritaškiai metimai neleido svečiams kontroliuoti situacijos, tuo tarpu studentai išnaudojo sipriąsias savo puses ir įpusėjus dvikovai mėgavosi apčiuopiama 9 taškų persvara (46:37).

Po ilgosios pertraukos VU ekipa įjungė aukštesnę pavarą ir laimėjusi dešimties mnučių atkarpą rezultatu 27:16 pateikė atsakymus į visus svarbiausius vakaro klausimus (73:53).

Lemiamame kėlinuke kariai pakovojko dėl garbės ir sugebėjo nežymiai sumažinti turėtą deficitą, tačiau puikią energiją išlaikiusi aikštės šeimininkų ekipa išsaugojo įgytą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė daugiau nei įtikinamą pergalę.

Vilniaus universitetas
LKA-Karys
Kristupas Kenešis 19 PTS 19 Gytis Sutkus
Julius Vainius 5 REB 11 Karolis Bakanauskas
Kipras Davidonis 5 AST 5 Linas Valatkevičius

Trečiąją pergalę paeiliui įsirašė ir savo aikštėje žaidusi „Steko“ (5-2) komanda kuri gana lengvai 98:57 palaužė „Vilniaus kolegijos“ (2-6) studentus.

Šių rungtynių nuotraukas rasite mūsų „Facebook“ paskyroje!

Aikštės šeimininkai į priekį pabėgo dar susitikimo pradžioje, tačiau Gedimino Bražionio reniruojami studentai kurį laiką sėkmingai laikėsi ir iki pat dvikovos pusiaukelės išlaikė intrigą (38:47).

Tačiau po didžiosios pertraukos „Steko“ vyrai įjungė aukščiausią pavarą laimėjo dešimties minučių atkarpą rezultatu 28:6 ir pasiuntė varžovus į nokautą - 75:44.

Lemiamame kėlinuke „Vilniaus kolegija“ jau nebesugebėjo pakilti ant kojų, tad aikštės šeimininkai dar labiau padidino savo pranašumą ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė triuškinamą pergalę.