A lygoje - vilčių svečiams nepalikęs pirmadienis

Pirmadienio vakarą GEALAN-Sostinės A lygoje įvyko trejos rungtynės ir visose daugiau nei užtikrintas pergales šventė savo aikštėse žaidusios ekipos.

Vienvaldžiais turnyro lentelės lyderiais išliko naujas aprangas publikai pristatę „Gerbiamieji“ (5-0) antroje dvikovos dalyje palaužę „Vilniaus kolegijos“ (1-4) studentus.

Į antrąją vietą pakilo ketvirtą pergalę iš eilės iškovojusi „Taupa“ (4-1) sumindžiusi gynybą pamiršusą „Nol Semkers-Oaks“ (1-2) komandą, tuo tarpu prakaito lašo ant savęs nepajutę SK „Ferimstos“ (3-2) vyrai vis tiek įrodė prašumą prieš „Legiono“ (0-4) kolektyvą.

Lyg pasakoje pastaruoju metu gyvenanti „Gerbiamųjų“ ekipa pirmadienio vakarą egzaminavo „Vilniaus kolegijos“ studentus.

Nors komandas turnyro rikiuotėje skiria ištisa praraja, tačiau Gedimino Bražionio treniruojama ekipa nė nemanė anksčiau laiko kelti baltos vėliavos. Anaiptol, puikiai puolime rungtynes pradėję studentai kone du kėlinukus kūrė intrigą ir žengė su varžovais koja kojon.

Įpusėjus dvikovai rezultatas buvo lygus 50:50, tad atrodė, jog po didžiosios pertraukos laukia ne ką prastesnis reginys.

Tačiau trečiajame kėlinuke „Gerbiamieji“ įjungė aukštesnę pavarą puolime, geriau atidirbo gynyboje ir likus žaisti dešimt minučių jau turėjo dviženklę persvarą (71:61).

Lemiamame kėlinuke „Vilniaus kolegija“ dar bandė mesti pastaruoju metu pasakišką formą demonstruojančio Mindaugo Vėtos kortą bei sukurti stebuklą, tačiau aikštės šeimininkai atsilaikė ir išsaugojo įgytą pranašumą.

Dvikovos pabaigoje aikštės šeimininkų persvara jau niekam nekėlė abejonių, tad abi ekipos ramiai sulaukė finalinės sirenos paskelbusios penktą iš eilės „Gerbiamųjų“ pergalę 95:79.

Gerbiamieji
Vilniaus kolegija
Robert Subotkevič 24 PTS 20 Mindaugas Vėta
Nedas Petniūnas 10 REB 8 Povilas Gancevičius
Dominykas Zupkauskas 11 AST 3 Mindaugas Gružys

Tikru varžovų siaubu tampanti „Taupa“ pirmadienio vakarą nepasigailėjo „Nol Semkers-Oaks“ komandos ir dvikovoje savo aikštėje šventė pergalę net 36 taškų skirtumu.

Dvikovos pradžioje svečiai dar bandė priešintis, tačiau vėliau Gintaro Pociaus treniruojami „Taupos“ vyrai perkando varžovų gynybą, kone kiekvienoje atakoje ėmė naudotis skylėmis joje ir pademonstravę pagirtiną 46,6% (14/30 trit.) tritaškių taiklumą dar pirmoje dvikovos dalyje įgijo triuškinamą pranašumą (59:34).

Po didžiosios pertraukos „Nol Semkers-Oaks“ ekipa bandė pakovoti dėl garbės, tačiau „užsivedę“ aikštės šeimininkai ne tik neleido varžovams priartėti, tačiau tik dar labiau padidino savo pranašumą ir dvikovos pabaigoje šventė įspūdingą pergalę 112:76.

Taupa
Nol Semkers-Oaks
Karolis Bielskis 24 PTS 33 Rokas Grėbliūnas
Karolis Ražukas 16 REB 9 Steponas Markus
Rokas Balbierius 8 AST 5 Rapolas Raižys
KOMENTARAI
Rokas Balbierius , Taupa

Jeigu praeitose varžybose parodėme gerą gynybą, tai šiose spindėjo puolimas.

Lengva žaisti, kai metimai vienas po kito skrodžia tinklelį. To dėka, greitai susikrovėme persvarą ir antra rungtyniu pusė priminė NBA reguliaraus sezono varžybas - lengvas pasimėtymas.

Laukiame didesnės kovos sekančiose varžybose kitą savaitę, mažiausioje Vilniaus (universiteto) salėje. Linkėjimai broliams Rimkams, bet nuolaidų nebus.

Vakar vykusią „Ferimstos“ ir „Legiono“ dvikovą geriausiai apibūdina nugalėtojų komandos atstovo spaudai Gintaro Plytniko komentaras, kuris prasideda žodžiais: „Tiesiogine ir netiesiogine prasme vakar turėjom lengvą pasivaikščiojimą“.

Aikštės šeimininkai žaidė treniruotės režimu, sąžiningai rotavo gana gausiai į dvikovą susirinkusią sudėtį ir nepaisant to greitai įgijo dviženklę persvarą, kuri laikui bėgant tapo triuškinama.

Maža to, puolime pasipriešinimo nesutikę „Ferimstos“ vyrai dvitaškius metė 78,3% (29/37 dvit.) taiklumu, atliko net 40 (!) rezultatyvių perdavimų iš kurių 10 priklauso šios kategorijos karjeros rekordą pasiekusiam Ignui Juškevičiui ir surinko net 155 komandinius naudingumo balus.

Nežinia, ar Edvino Justos auklėtiniai per treniruotes sugebėtų surinkti tokius skaičius, tačiau „Legiono“ vyrai tą padaryti leido, tad oficialiuose protokoluose buvo užfiksuota lengva „Ferimstos“ pergalė 113:80.

SK Ferimsta
Legionas
Edvinas Ruzgas 21 PTS 16 Aleksandras Trukšin
Andrius Gaidys 7 REB 11 Augustinas Kučinskis
Ignas Juškevičius 10 AST 3 Aringas Tarasevičius
KOMENTARAI
Gintaras Plytnikas, SK Ferimsta

Tiesiogine ir netiesiogine prasme, vakar turėjom lengvą pasivaikščiojimą rungtynėse. Bet ko norėt, kai žaidi prieš komandą, kuri problemų turėtų net kovojant dėl atkrintamųjų B lygoje... Įdomu iš kur ima motyvacijos žaidėjai nepatyrę pergalės nuo 2016/2017 sezono pabaigos, kuomet į pergalę vedė mūsų komandos narys Julius.

Pozityvo galima įžvelgti į tai, kad žaidėme lyg iš Romanovo lapukų dviem penketais griežtai, pagal laiką tablo ir pasižaidėme visi, o Juškė per trumpą laiką pasigerino asmeninį rezultatyvių perdavimų rekordą.