A lygos lyderiai nestabdo: „VILNIUS TECH“ ir „Sporto namai“ pratęsė pergalių serijas

Trečiadienio vakarą GEALAN-Sostinės krepšinio lygoje (SKL) įvyko dvejos rungtynės, kuriose dvi iki šiol pralaimėjimo skonio nepatyrusios abiejų grupių lyderės pratęsė savo pergalių serijas.

Bene didžiausia staigmena užfiksuota Ekinstos sporto salėje, kur savo aikštėje žaidusi „VILNIUS TECH“ (4-0) ekipa be didesnio vargo palaužė pastaruoju metu puikią formą demonstravusią „Losritos“ (2-2) komandą.

Susitikimo pradžioje atrodė, kad laukia įdomi ir intriguojanti kova, o pirmo kėlinuko pabaigoje studentai turėjo kuklią 3 taškų persvarą (17:14).

Visgi, antrajame kėlinuke Gintaro Šerkšno auklėtiniai pradėjo išdarinėti stebuklus tiek puolime, tiek gynyboje ir laimėję dešimties minučių atkarpą rezultatu 25:3 paklojo tvirtus pamatus pergalei (42:17).

Po didžiosios pertraukos „Losritos“ vyrai bandė vytis varžovus ir kiek pagerinę gynybą nežymiai apkarpė turėtą deficitą (35:54), tačiau lemiamame ketvirtyje „VILNIUS TECH“ ekipa vėl ėmė siautėti puolime, gana lengvai susigrąžino triuškinamą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė įtikinamą pergalę rezultatu 80:55.

Tai buvo jau ketvirtoji G.Šerkšno auklėtinių pergalė iš eilės leidžianti jiems tvirtai pirmauti B grupėje.

Jei kitą savaitę „VILNIUS TECH“ ekipa įveiks „Legiono“ krepšininkus studentai pirmąjį ratą grupėje bus baigę be nuostolių ir prieš artimiausius konkurentus turės net dviejų taškų persvarą.

Kelią pergalės link aikštės šeimininkams nutiesė žymiai geresnis pataikymas - dvitaškius studentų ekipa metė net 57,1% taiklumu, o iš toli krepšį atakavo ganėtinai geru 32,5% taiklumu pataikydami net 13 tritaškių metimų.

Tuo tarpu svečiai įmetė tik 8 tolimus metimus iš 36 (22,2%), be to itin prastai metė baudas (3/10 baud., 30%) ir padarė dvigubai daugiau klaidų (13-6) nei varžovai.

VILNIUS TECH
KK Losrita
Aurimas Ruškys 16 PTS 20 Dovydas Sakalnikas
Ignas Bilinskas 10 REB 12 Domantas Pipiras
Benas Aleliūnas 5 AST 5 Domantas Pipiras
KOMENTARAI
Gintaras Šerkšnas, „VILNIUS TECH“

Perfrazuojant sename animaciniame filme apie Geną ir Čeburašką pasakytą frazė: „Mes statėme, statėme ir kažką pastatėme“, pergalės priežastis būtų ta, kad dirbome, dirbome ir kažką išdirbome, o tiksliau - iškovojome pergalę, nors bangavome ir ne viskas gerai gavosi.

Negaliu pasakyti, kad labai gerai atrodom, tačiau svarbiausia, kad komanda demonstruoja neblogus rezultatus.

Antrajame ketvirtyje dažnai kaitaliojome gynybos sistemas, bet varžovams matyt „juodas“ kėlinukas pasitaikė, nes nedažnai būna, kad per dešimt minučių pelnomi vos 3 taškai.

Šiandien planavau visiškai kitokį žaidimą, tačiau prieš rungtynes įvyko netikėti pokyčiai priekinėje linijoje, tad teko žaisti ekspromtu, nes nežinojom nei kokia bus varžovo sudėtis, nei kaip jis žais. Tad vyko šioks toks eksperimentas ir laimei jis pavyko.

Genadijus Kuliominas, „Losrita“

Sveikinu studentus su pergale. Mums buvo juoda diena, niekas nesugebėjo įmesti. Šiandien varžovai viską ėjo per apačią, spaudėsi po krepšiu, tad mes po vieno perdavimo turėjome visada laisvą tritaškį, bet prametėm begalę metimų iš toli. Prie viso to dar nepataikėme, tiek iš po krepšio, tiek baudų.

Truputį turime bėdų dėl žaidėjų, Mantas Pigaga nuo sezono pradžios su trauma, Simonas Lekys dvikovoje su VU susižeidė, tad pirmadieni leidome jam pailsėti, kad bent su „VILNIUS TECH“ ekipa galėtų išbėgti kažkiek. Bet lyg viso to būtų maža dar pirmadienį Martynas Rakauskas gavo traumą.

Na, bet ne dėl to pralaimėjome. Taip jau gyvenime būna, kad visada geriau, kai pataikai į skylę! (juokiasi, - red.past.)

Trečią pergalę iš tiek pat galimų šventė „Sporto namų“ (3-0) ekipa dvikovoje svečiuose rezultatu 109:78 palaužusi jau ketvirtą nesėkmę paeiliui patyrusius „Vilniaus kolegijos“ (1-4) atstovus.

Svečiai dar pirmajame kėlinuke įgijo dviženklį pranašumą (24:14), kurį po dešimties minučių padvigubino (55:35).

Nors trečiajame ketvirtyje Gediminui Bražioniui pavyko užkurti savo auklėtinius kovai ir aikštės šeimininkai kiek apkarpė turėtą deficitą, tačiau negausiai susirinkę „Sporto namų“ krepšininkai dvikovos pabaigoje įgavo antrą kvėpavimą, lemiamame kėlinuke pelnė net 36 taškus ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė triuškinamą pergalę.

Vilniaus kolegija
Sporto namai
Povilas Gancevičius 15 PTS 32 Darjuš Lavrinovič
Edvin Volodkovič 6 REB 11 Darjuš Lavrinovič
Mindaugas Vėta 4 AST 8 Kšyštof Lavrinovič