A lygos lyderių dvikovoje užtikrinta „Sporto namų“ pergalė

Antradienio vakarą GEALAN-Sostinės A lygoje įvyko dvejos rungtynės. Turnyro rikiuotės lyderių dvikovoje „Sporto namai“ (12-3) atsirevanšavo SK „Ferimstos“ (10-5) komandai už nesėkmę pirmojo rato akistatoje ir įsitvirtino antroje turnyro rikiuotės vietoje. Tuo tarpu „Tegra“ (5-10) grįžo į pergalių kelią be didesnio vargo įveikdama negausų „Legiono“ (1-14) kolektyvą.

Daugiausiai intrigos antradienio vakarą kėlė dviejų A lygos titanų akistata, kurioje susigrūmė ambicingoji „Sporto namų“ komanda ir savo aikštėje žaidęs „Ferimstos“ kolektyvas.

Pirmojo rato dvikovą buvo laimėję Gintaro Plytniko auklėtiniai, tiesa, tuomet jų varžovai žaidė be LavTwins dueto ir neturėdami kelių svarbių krepšininkų.

Šįkart „Sporto namai“ surinko kone stipriausią savo sudėtį ir pasiekė gana užtikrintą pergalę. Aikštės šeimininkai tik pirmajame kėlinuke priešinosi varžovams, o sužaidus dešimt minučių turėjo kuklią dviejų taškų persvarą (26:24).

Tačiau vėliau brolių Lavrinovičių vedami svečiai įsibėgėjo, antrąjį ketvirtį laimėjo net 32:15 ir įpusėjus dvikovai jau mėgavosi dviženkle persvara (56:41).

Po didžiosios pertraukos „Ferimstos“ kolektyvas nenuleido rankų ir bandė kautis su gerokai labiau patyrusiais varžovais, tačiau kraujo skonį pajutę „Sporto namai“ nemažino apsukų, gana lengvai išsaugojo įgytą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė saldų revanšą – 99:86.

Nors aikštės šeimininkai gana taikliai atakavo tiek iš dviejų (22/51 dvit., 43,1%), tiek iš trijų taškų zonos (10/22 trit., 45,4%), tačiau jų varžovai atsakė labai panašiais statistiniais rodikliais.

Be to, Rolando Skaisgirio treniruojama „Sporto namų“ komanda pataikė žymiai daugiau baudų (21-12), geriau kovėsi dėl atšokusių kamuolių (38-35) ir atliko kiek daugiau rezultatyvių perdavimų (31-27).

SK Ferimsta
Sporto namai
Eduard Rogačiov 27 PTS 23 Darjuš Lavrinovič
Lukas Bankieta 7 REB 9 Kšyštof Lavrinovič
Julius Ščipokas 6 AST 9 Deividas Kumelis
KOMENTARAI
Gintaras Plytnikas, „Ferimsta“

Pagaliau turėjome ir mes galimybę ne tik pamatyti, bet ir pažaisti su broliais. Laimėjo komanda, kuri pajėgi laimėti čempionatą ir šiai dienai tikrai buvo stipresnė. Nors ruošėmės rungtynėms, tačiau žaidimo planas arba veikė puikiai, arba kišo koją.

Pats rungtynių lūžis įvyko antrame kėlinuke, kuomet tiesiog užstrigome puolime, o varžovai užbėgo, pasidarė saugų atstumą, kurį vėliau išlaikė iki pat dvikovos pabaigos.

Pralaimėtas mūšis, bet ne karas, ką daugiau bepridursi. Kitose rungtynėse bandysime dar geriau išnaudoti detales. Be to, tikiuosi turėsime dar papildomus svarbius žaidėjus. Kalbant apie šią dvikovą, matyt pats svarbiausia dalykas yra tas, jog pajutome, kad varžovą tikrai galime įveikti.

Antrosiose vakaro rungtynės viskas vyko kiek ramiau. Savo aikštėje žaidusi „Legiono“ komanda surinko vos penkis krepšininkus ir galima sakyti, dar prieš prasidedant dvikovai su „Tegros“ ekipa pasirašė sau nuosprendį.

Tiesa, svečių kolektyvas buvo geranoriškai ir nesistengė iš savęs išspausti maksimumo, tačiau net žaidžiant trečia pavara „Tegros“ vyrai gana lengvai didino savo persvarą ir jau dvikovos pusiaukelėje turėjo apčiuopiamą 9 taškų pranašumą (49:40).

Po didžiosios pertraukos „legionierių“ jėgos ėmė vis labiau sekti, o tuo pasinaudoję svečiai siautėjo puolime, pamažu didino savo pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė lengvą pergalę rezultatu 107:88.

Saba Okriashvili 27 PTS 29 Pavelas Braknys
Regimantas Ciūnys 11 REB 11 Vitalij Lukša
Regimantas Ciūnys 4 AST 9 Paulius Naraškevičius

Vienerios rungtynės A lygoje buvo sužaistos pirmadienio vakarą, o jose savo aikštėje žaidusi „ISM universiteto“ (11-4) komanda be didesnio vargo rezultatu 80:63 įrodė savo pranašumą prieš „Riviles-Steko“ (8-7) vyrus.

Dvikovos pradžioje aikštėje vyko apylygė kova, o sužaidus dešimt minučių ISM atstovai turėjo vos vieno taško persvarą (22:21).

Tačiau antrajame kėlinuke studentai akivaizdžiai pagerino savo gynybą, išnaudojo savo susikurtas progas puolime ir dvikovos pusiaukelėje jau turėjo 9 taškų pranašumą (39:30).

Po didžiosios pertraukos svečiai bandė gelbėti rungtynes, tačiau visi jų bandymai pakeisti žaidimo planą buvo iškart perkandami ISM ekipos strategų ir nuėjo niekais.

Galutinis lūžis rungtynėse įvyko lemiamo kėlinuko pradžioje, kuomet aikštės šeimininkai sužaidė sėkmingą kelių minučių atkarpą, įgijo triuškinamą persvarą (75:55) ir per likusį susitikimo laiką tiesiog tvarkė likusius formalumus.

ISM universitetas
Rivile-Stekas
Karolis Ražukas 28 PTS 14 Laurynas Jacevičius
Karolis Ražukas 14 REB 6 Laurynas Jacevičius
Rokas Balbierius 6 AST 4 Vaidotas Jatulevičius
KOMENTARAI
Marius Pavlovski, „ISM universitetas“

Dar kartą sveikinu ISM komandą su labai svarbia pergale. Jos reikėjo ne tik tam, kad atsigautumėm po pralaimėjimo „Sporto namų“ komandai, bet ir tam, kad kiek pataisytumėm savo padėtį turnyro lentelėje, nes buvome nukritę į penktąją poziciją, o po šios pergalės vėl pakilome į trečiąją vietą.

Šiandien gana lengvai laimėjome. Pirmus du kėlinukus žaidėme taškas į tašką, o paskui  - atsiplėšėme. Norėčiau išskirti gerą Karolio Ražuko žaidimą. Smagu, kad kuomet kai kurie komandos nariai silpniau sužaidžia, visuomet atsiranda kažkas kitas, kuri neblogai „užjuda“ aikštelėje.

Jaučiasi, kad Rokas Balbierius yra grįžęs po traumos ir jam reikia įsivažiuoti, tačiau K.Ražuko žaidimas ir jo atkovoti kamuoliai po antro šanso leido dominuoti prieš varžovų ekipą.

Padarėm penkiomis klaidom daugiau nei „Riviles-Steko“ ekipa, tačiau tai rodo, kad stengėmės žaisti aktyviau, rizikuoti, nes rizikos, be bandymo lėkti į greitą puolimą šiuolaikiniame krepšinyje sudėtinga pasiekti tikslą.

Kitą savaitę žaidime su „Legiono“ ekipa ir stengsimės iškovoti dar vieną tašką. Reguliarusis sezonas eina pabaigos link, tad reikia rinkti taškus ir stengtis prieš atkrintamųjų startą užimti kuo aukštesnę turnyrinės lentelės vietą.