A lygos reguliariojo sezono finiše: (ne)tikėti rezultatai

Trečiadienio vakarą GEALAN-Sostinės A lygoje buvo sužaistos trejos rungtynės, po kurių buvo padėti paskutiniai taškai ant „i“ reguliariojo sezono dėlionėje.

Savo aikštėje žaidusi „Vilniaus kolegijos“ (3-15) ekipa buvo per plauką, kad su trenksmu užbaigtų savo pasirodymą šio sezono A lygoje, vis tik paskutinių minučių dramoje buvo patirta nesėkmė minimaliu skirtumu prieš „LKA-Karys“ (8-10) atstovus.

Kitose akistatose „Nol Semkers-Oaks“ (9-9) buvo priversti pripažinti „VILNIUS TECH“ (11-8) pranašumą, o SK „Oaks-Tirola“ (11-8) netikėtai lengvai palaužė reguliariojo sezono nugalėtoją „Vilniaus universiteto“ (13-5) ekipą.

Įdomiausiai trečiadienio vakarą klostėsi turnyro lentelės kaimynių akistata, kurioje kovojo „Vilniaus kolegijos“ ir „LKA-Kario“ ekipos.

Nors nė vienai komandai ši dvikova didesnės reikšmės neturėjo, tačiau pakovoti dėl pergalės norėjo abi, o studentams tai buvo puiki proga nutraukti pralaimėjimų seriją ir aukšta nata užbaigti pasirodymą 2022-2023 m. A lygos sezone.

Pirmus tris kėlinukus kova aikštėje vyko taškas į tašką, o rungtynių svarstyklės nuolay svyravo tai į vieną, tai į kitą pusę.

Trečiojo ir ketvirtojo kėlinuko sandūroje įvykiai buvo pakrypę kita linkme, kuomet kariai pelnė net 10 taškų be atsako ir atitrūko dviženkle persvara (66:55).

Tačiau Gedimino Bražionio treniruojama „Vilniaus kolegijos“ ekipa nepalūžo. Anaiptol, atsakę ne ką prastesne atkarpa 9:2 studentai vos po kelių minučių vėl ėmė alsuoti varžovams į nugaras (64:68).

Lemiamo kėlinuko pabaigoje atmosfera aikštėje apskritai užkaito, kuomet „Vilniaus kolegija“ sugebėjo ne tik išlyginti (74:74), bet ir likus žaisti 55 sek. įgyti trapią persvarą (78:74).

Vis tik, per likusį dvikovos laiką taškus rinko tik „LKA-Karys“ ekipa, kuri po Karolio Bakanausko tritaškio sušvelnino rezultatą (77:78), o sulig taikliu Deivido Rinkūno dvitaškio išplėšė sunkią pergalę - 79:78.

Šioje dvikovoje studentai vėl pademonstravo geriausią savo versiją pataikydami net 13 tolimų metimų (13/29 trit.), be to G.Bražionio auklėtiniai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (38-35).

Vis tik, prastesnis dvitaškių pataikymas ir net 18 padarytų klaidų neleido studentams užbaigti sezono pagal jų norimą scenarijų.

Vilniaus kolegija
LKA-Karys
Dastinas Morkūnas 16 PTS 23 Karolis Bakanauskas
Mantas Mažeika 8 REB 10 Deividas Rinkūnas
Dastinas Morkūnas 6 AST 6 Deividas Rinkūnas
KOMENTARAI
Karolis Bakanauskas, LKA-Karys

Smagu reguliarų sezoną užbaigti su pergale.

Iš mano asmeninio požiūrio kampo, Kolegijos komanda galbūt ir neturi to talento, kuris leistų jiems konkuruoti su labiau patyrusiomis komandomis, bet tai kaip, pasikeitė VIKO veidas ir požiūris per pastaruosius metus, tikrai džiugina.

Varžovai tikrai nusipelnė mažų mažiausiai pagarbos. Nors varžybos ir neturėjo didesnės reikšmės turnyro lentelėje, tačiau žaidžiant abi komandos pagavo azartą.

Na, o varžybų pabaiga tikrai papuošė reguliaraus sezono pabaigą. Didelis ačiū varžovams už rungtynes ir linkiu sėkmės.

Savo aikštėje žaidusi SK „Oaks-Tirola“ netikėtai lengvai rezultatu 85:65 įveikdami „Vilniaus universiteto“ atstovus ir reguliarųjį sezoną baigė iškovodami jau 7 pergalę paeiliui.

Aikštės šeimininkai dar pirmajame kėlinuke pradėjo diktuoti varžovams savo sąlygas (23:14) ir per visą dvikovos laiką nė akimirkai neleido VU atstovams atkurti intrigos ar bent pagalvoti apie pergalę.

Bene geriausias sezono rungtynes žaidę „ąžuolai“ lenkė varžovus beveik visose statistikos kategorijose ir demonstravo tikrai akiai malonų žaidimą, tad tokia rungtynių baigtis scenarijus tikrai neturėjo nusebinti nė vieno rungtynes stebėjusio žiūrovo.

Tai buvo jau 11 stipriausios miesto lygos debiutantų pergalė, kuri leido pačiame pirmojo etapo finiše pakilti į ketvirtąją rikiuotės vietą ir ketvirtfinalyje turėti savos aikštės pranašumą prieš „VILNIUS TECH“ ekipą.

SK Oaks-Tirola
Vilniaus universitetas
Lukas Pivoriūnas 31 PTS 13 Matas Mačijauskas
Vytautas Ubartas 9 REB 11 Vincentas Adomaitis
Domantas Pikūnas 4 AST 5 Tautvydas Rimkus
KOMENTARAI
Valdas Paukštas , SK Oaks-Tirola

Žaidėme prieš lyderius, varžovams nieko nelėmė rungtynės, tai galbūt kažkiek ir jautėsi pas juos atsipalaidavimas.

Nors ir mum didelės reikšmės neturėjo rungtynės, bet norėjosi pergale pabaigti reguliarųjį sezoną. Turėjom žemesnę sudėtį nei įprastai, teko pažaisti ir mažesniu penketu. Bet sužaidėme pakankamai neblogas rungtynes ir laimėjome.

O dabar jau mintimis esame ketvirtfinalyje, laukia labai rimtas varžovas. Priešininkams linkiu sėkmės prieš Karį.

Rimantas Kaminskas, „Vilniaus universitetas“

Šiandien vyrai tiesiog neatėjo į rungtynes. Galbūt, tai dėl to, jog ši dvikova nieko nelėmė, galbūt daugeliui galvose artėjančios RKL kovos. Tad nors turėjome gana pajėgią sudėtį visiškai nepademontavome savo potencialo.

Aš labai tikiuosi, kad kitame varžybų etape vyrai bus nusiteikę gerokai rimčiau, nes žaidžiant taip, kaip šiandien galime būti skaudžiai nubausti.

Tad dabar einame kiek pailsėti, atšvęsti Šv.Velykų, nes po jų prasidės svarbiausios sezono kovos.

Su vienuolika pergalių pasirodymą reguliariajame sezone baigė ir Gintaro Šerkšno treniruojami „VILNIUS TECH“ studentai, kurie svečiuose žaistoje paskutinėje pirmojo etapo dvikovoje įveikė „Nol Semkers-Oaks“ komandą.

Beveik stipriausią savo sudėtį surinkę studentai dar pirmajamekėlinuke pasiuntė oponentus į nokdauną (23:14).

Nors „nolsemkeriai“ nekėlė baltos vėliavos ir kovojo iki pat rungtynių pabaigos, tačiau viskas, ką jiems pavyko padaryti, tai lemiamo kėlinuko pradžioje trumpam atkurti rungtynėse intrigą (53:58, 56:60).

Visgi vos pavojų pajutusi „VILNIUS TECH“ ekipa sugrąžino į aikštę savo pajėgiausius krepšininkus, o kartu su jais grįžo ir saugesnė persvara (69:61).

Dvikovos pabaigoje abi komandos jau laukė finalinės sirenos, kuri paskelbė užtikrintą „VILNIUS TECH“ atstovų pergalę rezultatu 78:68.

Nol Semkers
VILNIUS TECH
Justas Šukelis 23 PTS 26 Mantas Vavilovas
Robertas Veličko 9 REB 9 Ignas Bilinskas
Rokas Rutkauskas 7 AST 4 Ignas Bilinskas

Po trečiadienio dvikovų galutinai susidėliojo A lygos atkrintamųjų medis, kurį galite pamatyti čia: