A lygos savaitė - kirčiai favoritams ir lyderio sulaukusi MRU

Per tris pirmąsias šios savaitės dienas buvo sužaistos ketverios GEALAN-Sostinės A lygos rungtynės, kuriose netrūko įdomių rezultatų.

Turbūt didžiausią staigmeną pateikė „Taupos“ kolektyvas sugebėjęs „ant menčių“ paguldyti turnyro lyderius „VILNIUS TECH“ studentus. Antakius pakelti privertė ir „Vilniaus universitetas“ net 45 taškų persvara įveikęs „Ferimstos“ atstovus.

Pergales šventė „Oaks“ klubui priklausančios „Ultimate Logistics“ ir „Nol Semkers“ ekipos atitinkamai įveikusios „Legioną“ ir MRU studentus.

Įdomūs rezultatai prasidėjo nuo pat pirmųjų šios savaitės rungtynių, kuomet svečiuose žaidusi „Taupa“ (4-4) kiek netikėtai palaužė vos vieną pralaimėjimą turėjusią „VILNIUS TECH“ (8-2) ekipą.

Aikštės šeimininkai geriau pradėjo rungtynes ir puikiai išnaudodami savo priekinę liniją pamažu didino savo pranašumą, kuris dvikovos pusiaukelėje siekė septynių taškų ribą (37:30).

Trečiajame kėlinuke žaidimas kiek išsilygino, tačiau „VILNIUS TECH“ ekipa tvirtai laikė susitikimo vadžias savo rankose.

Lūžis rungtynėse įvyko lemiamame ketvirtyje, kurį Šarūno Cipario treniruojamas jaunimas pradėjo įspūdingu spurtu 10:3 po kurio svečių deficitas ištirpo iki vieno taško (56:57).

Nors G.Šerkšno vadovaujami studentai dar bandė gelbėtis (60:56), tačiau tuomet svečiai pelnė dar aštuonis taškus be atsako ir pagaliau išsiveržė į priekį - 64:60.

Pagrindinio laiko pabaigoje aikštėje jau vyko tikras nervų karas, kuriame „VILNIUS TECH“ ekipa ieškojo „achilo kulno“ varžovų kojose.

Vis tik, prie sienos spaudžiami „Taupos“ atstovai atsilaikė, išsaugojo trapią persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė dramatišką pergalę - 68:64.

VILNIUS TECH
Taupa
Ignas Bilinskas 27 PTS 14 Karolis Bielskis
Ignas Bilinskas 15 REB 10 Vincentas Adomaitis
Mantas Vavilovas 6 AST 4 Justinas Leganovič

Per visą net 8 metus ir 13 dvikovų siekiančią „Vilniaus universiteto“ (6-2) ir „Ferimstos“ (6-4) tarpusavio rungtynių istoriją studentams pavyko laimėti vos keturis kartus.

Tačiau šios pergalės buvo pasiektos per pastarąsias penkerias dvikovas, o dar įdomiau, kad tituluoti varžovai buvo įveikti vidutine 23 taškų persvara.

Kaip Rimantui Kaminskui pavyko sudėlioti šį varžovų Rubiko kubą yra savotiška paslaptis, bet faktas, kad pastaruoju metu VU dvikovose su „Ferimsta“ jaučiasi daugiau nei užtikrintai.

Ne išimtis buvo ir trečiadienio vakaro rungtynės, kurias „Vilniaus universiteto“ studentai laimėjo net 45 taškų skirtumu - 95:50.

Į nokdauną svečius R.Kaminsko auklėtiniai pasiuntė dar pirmajame kėlinuke (28:12), o įpusėjus dvikovai VU jau lygino asfaltą volu - 57:24.

Antroje dvikovos aikštėje daugiau laiko leido mažiau pasireikšti gaunantys studentai, tačiau net ir tai nepadėjo „Ferimstos“ vyrams pakreipti įvykių eigą kita linkme, tad pralaimėję likusius du ketvirčius svečiai patyrė vieną skaudžiausių nesėkmių klubo istorijoje.

Vilniaus universitetas
SK Ferimsta
Vytautas Saulis 24 PTS 11 Vaidas Bendikas
Kipras Davidonis 12 REB 11 Tomas Grybauskas
Žilvinas Kubilius 6 AST 4 Laurynas Kirlys

Po beveik trijų mėnesių pertraukos į rikiuotę grįžęs Rokas Jukonis žaidė beveik be keitimų, buvo naudingiausias MRU (2-7) komandos žaidėjas, o jo vedama aikštės šeimininkų ekipa tik lemiamame kėlinuke turėjo pripažinti „Nol Semkers-Oaks“ (4-4) atstovų pranašumą.

Didžiąją rungtynių dalį Mindaugo Sakalausko treniruojama MRU komanda buvo priekyje, tad atrodė, jog praėjusiame ture pergalės skonį prisiminę studentai gali iškovoti dar vieną tašką.

Visgi, prie sienos priremti „Nol Semkers-Oaks“ atstovai lemiamame kėlinuke atsigavo, laimėjo dešimties minučių atkarpą rezultatu 26:15 ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė sunkesnę nei tikėtąsi pergalę - 79:72.

Tai buvo jau trečiosios „nol semkerių“ laimėtos rungtynės iš eilės, kurios išsaugojo Karolio Kuliūno auklėtinių galimybes kovoti dėl vietos kitame varžybų etape.

Vis tik, kitos B grupės ekipos taip pat sėkmingai renka taškus ir neklumpa, tad panašu, kad visi taškai ant „i“ kelialapių į atkrintamąsias dalybose bus sudėlioti tik trečiojo rato dvikovose.

MRU
Nol Semkers
Rokas Jukonis 20 PTS 24 Justas Vieversys
Rokas Jukonis 11 REB 14 Vytautas Ubartas
Rokas Jukonis 6 AST 4 Rapolas Raižys

Daugiau nei įtikinamą pergalę antradienio vakarą šventė „Ultimate Logistics-Oaks“ (5-4) ekipa, kuri dvikovoje svečiuose net 37 taškų skirtumu sudorojo „Legiono“ (0-9) atstovus.

Svarbiausi rungtynių akcentai buvo sudėlioti dar pirmajame kėlinuke, kurį svečiai laimėjo net 15 taškų persvara (25:10).

Po trumpos pertraukėlės „vežėjai“ tik įjungė aukštesnę pavarą, o įpusėjus dvikovai jau buvo įmetę 50 taškų ir mėgavosi įspūdinga 24 taškų persvara (50:26).

Antroje susitikimo dalyje „Legiono“ vyrai bandė pakovoti dėl garbės, tačiau tempo nemažinę Manto Finažonkovo treniruojami svečiai sugebėjo dar labiau padidinti savo pranašumą, surinko triženklę taškų ribą ir ištiksėjus pagrindiniam rungtynių laikui šventė triuškinamą pergalę - 100:63.