A lygos starte - dviejų pratęsimų trileris ir lengvos favoritų pergalės (foto)

Pirmadienio vakarą (10 12) oficialiai startavo jubiliejinis, 25-asis, GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) sezonas, o pirmosios kovas pradėjo A lygoje besivaržančios komandos.

Didžiausia drama buvo užfiksuota naujoje Šv.Juozapo mokyklos salėje, kur savo aikštėje žaidusi KK „Losritos“ ekipa tik po dviejų pratęsimų įrodė savo pranašumą prieš į elitą grįžusią „LKA-karys.lt“ komandą.

Susitikimą geriau pradėjo svečiai, tačiau Genadijaus Kuliomino treniruojama „Losritos“ komanda greitai perėmė iniciatyvą į savo rankas ir kurį laiką mėgavosi pirmaujančiųjų vaidmeniu.

Nors antro kėlinuko pabaigoje kariams buvo pavykę susigrąžinti trapią persvarą, tačiau po didžiosios pertraukos tempą padidinę aikštės šeimininkai vėl atsidūrė priekyje ir iki pat pagrindinio laiko pabaigos tvirtai laikė dvikovos vairą savo rankose.

Visgi, net nuolat būdami besivejančiųjų vaidmenyje kariai nepalūžo, išlaikė saugų atstumą, o likus žaisti kiek mažiau nei dvi minutes – pagaliau išlygino rezultatą 64:64.

Per likusį dvikovos laiką atmosfera įkaitos kaip reikiant, o likus žaisti 23 sek. po taiklaus Dominyko Gružinsko tolimo šūvio svečiai įgijo trijų taškų persvarą – 69:66.

Vis tik, prie sienos priremti „Losritos“ vyrai nekapituliavo, lemiamą metimą patikėjo Simonui Lekiui, o šis kaip senais gerais laikais tolimu metimu išplėšė pratęsimą 69:69.

Papildomų penkių minučių metu nervų karas tęsėsi toliau, o sužaidus 45 minutes švieslentė vis dar rodė lygybę – 78:78.

Lūžis rungtynėse įvyko antrajame pratęsime, kuomet „Losrita“ be atsako surengė kelias rezultatyvias atakas, pabėgo į priekį ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė dramatišką pergalę rezultatu 94:84.

KK Losrita
LKA-Karys
Dovydas Sakalnikas 20 PTS 19 Linas Valatkevičius
Dovydas Sakalnikas 12 REB 12 Dominykas Gružinskas
Nojus Vaikšnoras 5 AST 4 Dominykas Gružinskas

Kur kas lengviau savo pranašumą įrodė favoritėmis laikomos „Vilniaus universiteto“ ir SK „Ferimstos“ komandos.

Kone stipriausią sudėtį surinkę Rimanto Kaminsko treniruojami VU studentai tik pirmajame kėlinuke leido varžovams išlaikyti intrigą (29:28). Tačiau vėliau padidino apsukas, gana greitai ir lengvai įgijo dviženklę persvarą ir įpusėjus dvikovai jau pirmavo (51:38).

Šių rungtynių nuotraukas rasite mūsų „Facebook“ paskyroje!

Po didžiosios pertraukos aikštės šeimininkų šturmas tęsėsi toliau, o vienu metu studentai turėjo įspūdingą 29 taškų pranašumą (72:43).

Pabėgusi į priekį VU ekipa sumažino apsukas, o R.Kaminskas leido palakstyti jauniausiems savo ekipos nariams, tad tuo pasinaudojusi „Tirolos-Oaks“ ekipa sugebėjo gerokai apkarpyti turėtą deficitą.

Tačiau toks svečių akibrokštas tiesiog privertė studentų strategą paimti kelias papildomas minutės pertraukėles, po kurių debiutantų viltys sukurti stebuklą subliūško, o puikiai dvikovą pabaigusi VU ekipa šventė lengvą pergalę – 94:80.