Aiškios trys iš keturių A lygos finalo ketverto dalyvių

Pirmadienio vakarą buvo sužaistos dvejos GEALAN-Sostinės A lygos ketvirtfinalio dvikovos po kurių paaiškėjo dar dvi finalo ketverto dalyvės. Jomis tapo įtikinamas pergales pasiekusios „Taupos“ ir SK „Ferimstos“ komandos.

Tiesiausiu keliu tarp keturių stipriausių A lygos komandų žengė Šarūno Cipario treniruojama „Taupos“ komanda, kuri atsakomojoje ketvirtfinalio akistatoje rezultatu 78:50 palaužė „Losritos“ vyrus.

Dvikovos pradžioje aikštėje vyko apylygė kova, o lūžis rungtynėse įvyko antrajame kėlinuke. Vos jam prasidėjus „Taupa“ įgijo dviženklę persvarą (22:12).

Svečiuose rungtyniavę Genadijaus Kuliomino auklėtiniai į tai atsakė dviem dvitaškiais ir pavojingai priartėjo (16:22), tačiau tuomet aikštės šeimininkai pelnė net 8 taškus be atsako ir pasiuntė varžovus į nokdauną (30:16).

Nors „Losrita“ pakilo ant kojų, bandė keisti gynybą, spausti varžovus, tačiau „Taupos“ vyrai buvo viskam pasiruošę.

Antroje dvikovos dalyje aikštės šeimininkai prasčiau puolė, tačiau išsprendę visus rebusus gynyboje, ne tik išsaugojo įgytą persvarą, bet ją dar labiau padidino ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė daugiau nei įtikinamą pergalę.

Tai bus antrasis kartas, kuomet „Taupa“ dalyvaus A lygos finalo ketverte. Pirmą kartą, Š.Cipario vadovaujamai komandai, tuomet dar žaidžiant „ISM universiteto“ pavadinimu, tą pavyko padaryti 2018 metais, kuomet buvo užimta ketvirtoji vieta.

Taupa
KK Losrita
Pijus Rimkus 17 PTS 13 Domantas Pipiras
Vincentas Adomaitis 14 REB 13 Domantas Pipiras
Rokas Balbierius 4 AST 5 Simonas Lekys
KOMENTARAI
Šarūnas Ciparos, „Taupa“

Pirmas džiugus dalykas, kad turėjome ilgą suolą, nes susirinko pagrindiniai žaidėjai. Tai - vienas pagrindinių pergalės faktorių.

Antra, parodėme žymiai didesnį norą nei varžovai, nuo pat pradžių rungtynių griebdami juos „už gerklės“ ir iškovodami užtikrintą pergalę.

Patekome ten kur norėjome nuo sezono pradžios, tačiau tuo neapsiribojame ir norime atversti naują pasiekimų puslapį mūsų komandos istorijoje.

Kur kas įdomiau buvo antrojoje vakaro dvikovoje, kurioje „Ferimsta“ tik po itin permainingos kovos 85:73 palaužė „Vilniaus universiteto“ ekipą.

Susitikimą žymiai geriau pradėjo Rimanto Kaminsko treniruojama studentų ekipa, kuri žaidė užtikrintai, puikiai pataikė ir antrojo kėlinuko pradžioje buvo įgijusi net 18 (!) taškų pranašumą - 28:10.

Tačiau tuomet savo aikštėje žaidusi „Ferimsta“ sugebėjo atsibusti, pelnė net 9 taškus be atsako ir atkūrė rungtynėse intrigą (19:28).

Tiesa, mažą šoką gavusi VU ekipa išsaugojo šaltą protą ir pirmoje susitikimo dalyje išsaugojo rungtynių kontrolę, o įpusėjus dvikovai vis dar turėjo apčiuopiamą 8 taškų pranašumą - 43:35.

Visgi, ilgosios pertraukos metu viskas apsivertė aukštyn kojom. Aikštės šeimininkų treneris Edvinas Justa sugebėjo užgauti savo auklėtinių ambicijas, kurie trečiajame kėlinuke surengė tikrą varžovų krepšio šturmą ir laimėję dešimties minučių atkarpą rezultatu 31:11 perėmė rungtynių vairą į savo rankas - 66:54.

Lemiamame kėlinuke svečiai dar bandė gelbėtis, tačiau kraujo skonį pajutę „stogdengiai“ išsaugojo įgytą pranašumą ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė antrąją pergalę serijoje.

Tai bus jau ketvirtas kartas, kuomet viena tituluočiausių SKL komandų patenka į A lygos finalo ketvertą, o pirmi trys bandymai atnešė po vieną kiekvienos spalvos medalį.

SK Ferimsta
Vilniaus universitetas
Laurynas Kirlys 20 PTS 11 Tautvydas Rimkus
Lukas Bankieta 8 REB 8 Kristupas Kenešis
Tomas Galeckas 8 AST 5 Kipras Urbanavičius
KOMENTARAI
Edvinas Justa, SK „Ferimsta“

Prieš dvikovą komandai sakiau, kad imsiu pertraukėlę tada kai jau būtinai reiks ir paėmiau, tik kai turėjome 18 taškų deficitą.

Pradžioje rungtynių labai nepataikėme, o paskui pamažu „laužėm“ varžovus ir antroje dvikovos dalyje pasiekėme savo tikslą.

Dėl ilgo apšilimo sunku įsivažiuoti buvo, bet sąlygos visiems vienodos buvo. Studentai „ant emocijos“ bandė žaisti, tačiau mes išlaukėm savo progos.

Jau pirmajame pusfinalyje studentai metė iššūkį mums, tad nebuvome nustebę, kad ir vakar VU mums davė gerą kovą. Tai - rimta komanda, todėl labai džiaugiamės peržengę studentų barjerą ir tiesiausiu keliu patekę į A lygos pusfinalį.