A.Makulavičiaus taurės finale - titulą apgynusios „Ferimstos“ triumfas

Sekmadienį finišavo penktą kartą organizuotas Alekso Makulavičiaus taurės turnyras, kuriame varžėsi elitinės Vilniaus miesto mėgėjų ekipos.

Teisę kovoti dėl prestižinio trofėjaus gavo aštuonios GEALAN-Sostinės A lygos komandos, kurios po pirmojo rato užėmė 1-4 vietas A ir B grupėse.

Ketvirtfinaliai buvo žaidžiami aukštesnį reitingą turinčių ekipų salėse, o šį savaitgalį įvyko itin intriguojančios finalo ketverto kovos.

Šeštadienio vakare vykusiuose pusfinaliuose pergales šventė titulą gynusi „Ferimstos“ ekipa ir „VILNIUS TECH“ studentai.

Pirmieji po itin emocingos kovos rezultatu 83:70 palaužė „Steko“ vyrus.

SK Ferimsta
Stekas
Vaidas Bendikas 22 PTS 18 Evaldas Rastenis
Lukas Bankieta 9 REB 10 Gediminas Povilauskas
Eduard Rogačiov 7 AST 6 Matas Narvilas

Tuo tarpu Gintaro Šerkšno auklėtiniai be didesnio vargo rezultatu 85:63 įrodė savo pranašumą prieš lyderių neturėjusią „Ultimate Logistics-Oaks“ ekipą.

VILNIUS TECH
Ultimate Logistics-Oaks
Mantas Vavilovas 13 PTS 17 Dustan Moreira Santo Tomas
Ignas Bilinskas 12 REB 10 Dustan Moreira Santo Tomas
Aurimas Ruškys 5 AST 4 Domantas Pikūnas

Gana gausiai sekmadienį į Vilniaus kolegijos salę susirinkę žiūrovai veikiausiai tikėjosi išvysti azarto kupiną kovą, tačiau intriga finalo akistatoje išgaravo dar pirmoje jos dalyje.

Puikiai varžovų krepšį atakavę „Ferimstos“ vyrai dar pirmajame kėlinuke įgijo apčiuopiamą devynių taškų persvarą (22:13), o dvikovos pusiaukelėje Edvino Justos auklėtiniai jau mėgavosi dviženkle persvara (41:28).

Trečiajame kėlinuke „stogdengių“ puolimo uraganas dar labiau įsisiautė, tuo tarpu studentai nepataikė savų metimų ir galėjo tik stebėti sulig kiekviena minute vis labiau tolstantį varžovų traukinį (42:65).

Lemiamame ketvirtyje abi komandos jau žaidė savo malonumui, tvarkė formalumus ir laukė finalinės sirenos paskelbusios daugiau nei užtikrintą „Ferimstos“ ekipos pergalę - 83:64.

Įdomu tai, kad „Ferimsta“ šiame turnyre gynė nugalėtojos vardą ir tapo pirmąją ekipa moderniojoje SKL istorijoje du kartus iš eilės iškovojusi elitinį trofėjų.

Beje, tuo pačiu Stasio Kurmino vadovaujama ekipa tapo tituluočiausia šio turnyro komanda laimėjusi net 3 titulus per 5 turnyrus.

Naudingiausiu A.Makulavičiaus taurės finalo žaidėju tapo klasę pademonstravęs Edvinas Ruzgas, kuris pelnė 23 taškus (4/6 dvit., 5/8 trit.), atkovojo 8 atšokusius kamuolius ir surinko 28 naudingumo balus.

Jam atiteko ne tik „Sportcup.lt“ pagamintas unikalus MVP trofėjus, bet ir SKL generalinės rėmėjos GEALAN prizai!

Maža to, E.Ruzgas tapo rezultatyviausiu rungtynių žaidėju, tad jam dar atiteko paties Alekso Makulavičiaus įsteigtas prizas - „Molten“ kamuolys su Vilniaus krepšinio lygos įkūrėjo parašu.