A.Makulavičiaus taurės starte - „VILNIUS TECH“ studentų pergalė

Antradienio vakarą startavo Alekso Makulavičiaus taurės turnyras, kuriame dėl prestižinio trofėjaus varžosi aštuonios stipriausios GEALAN-Sostinės A lygos reguliariojo sezono pirmojo rato komandos.

Pirmoje ketvirtfinalio akistatoje susitiko trečiąją vietą pirmojo etapo pusiaukelėjė užėmusi „VILNIUS TECH“ ekipa ir šeštoje likusi SK „Oaks-Tirola“ komanda.

Nors savo aikštėje žaidę Gintaro Šerkšno treniruojami studentai neturėjo Igno Bilinsko, kuris yra vienas svarbiausių komandos žmonių, tačiau tai jiems nesutrukdė pasiekti gana užtikrintos pergalės.

Svečiai taikliu tritaškiu pradėjo rungtynes (3:0), tačiau vėliau rungtynių vadžias į savo rankas perėmė „VILNIUS TECH“ atstovai, kurių mažas penketas pademonstravo puikią komandinę gynybą neutralizavusią varžovų metikus.

Tai leido aikštės šeimininkams gana greitai įgyti apčiupiam persvarą (11:4) ir tapti ne tik aikštės, bet ir padėties šeimininkais, o antrojo kėlinuko pradžioje net įgyti dviženklį pranašumą (23:12, 26:15, 29:18).

Visgi, svečių ekipa nekėlė baltos vėliavos. Anaiptol, sukandę dantis „ąžuolai“ kovojo iš paskutiniųjų neleisdami varžovams atsipalaiduoti ir sunkus darbas davė vaisių!

Trečiojo kėlinuko pabaigoje „Oaks-Tirola“ vyrai „prigavo“ kiek snūstelėjusius varžovus bei laimėję kelių minučių atkarpą rezultatu 7:0 ne tik pavijo studentus, bet ir keletą kartų buvo išsiveržę į priekį - 49:48, 51:50.

Vis tik tuomet, aikštės šeimininkai beregint pakilo ant kojų, pelnė net 10 taškų be atsako ir kėlinuko pabaigoje vėl mėgavosi apčiuopiama persvara (60:51).

Dar vienas „Oaks-Tirolos“ šturmas buvo surengtas lemiamame kėlinuke, kuomet likus mažiau nei trims minutėms po Žygimanto Žiuko dvitaškio „ąžuolai“ dar kartą atsidūrė pirmaujančiųjų vaidmenyje (67:65).

Tačiau prie sienos priremta „VILNIUS TECH“ ekipa vėl pademonstravo savo nervų šaltumą, laimėjo atkarpą 8:0 kuri leido studentams susigrąžinti persvarą (73:67).

Per likusį dvikovos laiką svečiai dar bandė gelbėtis, tačiau „VILNIUS TECH“ ekipa jau nebesidairė atgal, užtikrintai sužaidė rungtynių pabaigą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė duris į pusfinalį atvėrusią pergalę rezultatu 80:73.

VILNIUS TECH
SK Oaks-Tirola
Mantas Vavilovas 24 PTS 17 Žygimantas Žiukas
Evaldas Rastenis 11 REB 7 Domantas Pikūnas
Evaldas Rastenis 4 AST 5 Žygimantas Žiukas
KOMENTARAI
Gintaras Šerkšnas, „VILNIUS TECH“

Suradom silpną vietą, išnaudojome savo stiprybes ir „išlindom“ šiaip taip. Nesugalvosime nieko nauja, įmetėm 80 taškų ir laimėjome.

Praktiškai puolimu viskas. Šiandien pralaimėjome „lentą“, darėme klaidų gynyboje, bet dėka gero pataikymo sugebėjome pasiekti svarbią pergalę.

Valdas Paukštas, SK „Oaks-Tirola“

Sveikinu varžovus su pergale. Studentai turi nemažai patyrusių žaidėjų, kurie lemiamu metu pataikė svarbius metimus ir pasiėmė kelialapį į taurės pusfinalį.

Realiai turėjom galimybių laimėti, varžovai didžiąją laiko dalį buvo priekyje, o ketvirtajame kėlinuke net sugebėjome persverti rezultatą, bet klaidos mus nužudė.

Labai sunku visai komandai, žaidžiam be treniruočių, rungtynėse bandomės visokius variantus, tas labai jaučiasi, ypač prieš tokius priešininkus, kurie turi treniruočių.

Bet optimizmo ir potencialo yra, lankomumas pagerėjo, noro yra daug, laiko dar šiek tiek turime, manau antra sezono pusė bus geresnė.