Antradienio vakarą dramos lemiamuose ketvirtfinalių susitikimuose

Antradienio vakarą buvo sužaisti trys GEALAN-Sostinės B lygos lemiami ketvirtfinalio susitikimai po kurių tapo aiškus šio sezono finalo ketverto paveikslas.

Likusius tris kelialapius į pusfinalius iškovojo „Danske Bank“, „Mad Lamb“ ir „VedejasRenginiui.LT“ ekipos. Įdomu tai, kad šis trejetas pralaimėjo pirmąsias ketvirtfinalio akistatas, tačiau vėliau laimėjo dvi rungtynes paeiliui ir peržengė pirmąjį atkrintamųjų barjerą.

Didžiausia drama antradienio vakarą vyko JEEP arenoje, kur dėl vietos pusfinalyje susigrūmė „Danske Bank“ (3) ir SK „Oaks-Tirola“ (6) ekipos.

Pirmąją tarpusavio akistata triuškinama persvara laimėjo „ąžuolų“ komanda (88:58), atsakomojoje dvikovoje visa galva aukštesnė buvo „bankininkų“ ekipa (67:54), o štai trečiosios rungtynės tapo vienomis emocingiausių ir gražiausių šiame sezone.

Šių rungtynių įtampą puikiai atspindi faktas, kad per visas 40 minučių didžiausias skirtumas tarp komandų buvo... vos 4 taškai. Tad nuo pat pirmojo ginčo kamuolio iki finalinės sirenos aikštėsje vyko lygių varžovų kova.

Abi komandos puikiai pažino viena kitą, nekartojo ankstesnėse akistatose darytų klaidų ir klimpo tik viename liūne - tame, kuris plyti už tritaškio linijos.

Prieš prasidedant lemiam kėlinukui „Danske Bank“ atstovai buvo pataikę 2 tolimus metimus iš 20, jų varžovai - vos vieną tritaškį iš dvidešimties bandymų.

Nežymų žaidybinį pranašumą turėjo Igno Pagalio treniruojami „ąžuolai“, tačiau atitrūkti jiems trūkdė tiesiog tragiškas pataikymas nuo baudų metimo linijos (per pirmus tris kėlinukus buvo pramesta net 12 baudų).

Nors „Danske Bank“ ekipa šiek tiek strigo puolime, tačiau kritinėmis akimirkomis ji puikiai išnaudojo savo „centrą“ Vadimą Volodko, kuris atkovodavo svarbius kamuolius puolime ir įridendavo nepaprastai svarbius taškus.

Likus žaisti pusantros minutės Karolis Raginis realizavo vieną baudos metimą iš išlygino rezultatą (54:54), tačiau netrukus „ąžuolai“ nesugaudė gynyboje Žymanto Armono, kuris pelnė lengvus du taškus (56:54).

Per artimiausias trisdešimt sekundžių abi komandos apsikeitė grubiomis klaidomis, o taškas šiose rungtynėse buvo padėtas pačioje pagrindinio laiko pabaigoje.

Likus žaisti 12 sek. metimu iš trijų taškų zonos varžovus į nokdauną bandė pasiųsti Ž.Armonas, tačiau jo metimas skriejo pro šalį.

Visgi kovoje dėl kamuolio „ąžuolai“ nieko nepešė, nes savo varžovus atsitvėrė du mažiausi gynėjai, šalia kurių išdyko V.Volodko.

Aukštaūgis gana nesunkiai pasiėmė kamuolį, pataisė komandos draugo metimą ir suteikė savo ekipai saugų keturių taškų pranašumą (58:54).

Per likusį laiką „Oaks-Tirola“ vyrai dar bandė gelbėtis, tačiau Martynas Boboriko šovė pro šalį, Justinas Kalinauskas gavo bloką mesdamas tritaškį, o rungtynes uždarė dar vienas V.Volodko galingas epizodas, kuomet jis blokavo Viktoro Azarkovo dvitaškį.

Nors dar buvo likusios kelios sekundėm rezultato sušvelninimui, tačiau „ąžuolai“ suprato, kad nieko nepeš, paspaudė varžovams rankas ir sulaukė finalinės sirenos, kuri paskelbė dramatišką „Danske Bank“ pergalę - 58:54.

Jau esame minėję vieną įdomų dalyką, tačiau pasikartosime:

2015 metai, B lygos ketvirtfinalis „Stekas“ (1) - SK „Oaks“ (8)

1 rungtynės: „Stekas“ - „Oaks“ 59:86

2 rungtynės: „Oaks“ - „Stekas“ 81:90

3 rungtynės: „Stekas“ - „Oaks“ 59:55

2020 metai, B lygos ketvirtfinalis „Danske Bank“ (3) - SK „Oaks-Tirola“ (6)

1 rungtynės: „Danske Bank“ - „Oaks“ 58:88

2 rungtynės: „Oaks“ - „Danske Bank“ 54:67

3 rungtynės: „Danske Bank“ - „Oaks“ 58:54

Tiesiog stebėtinas ir „Oaks“ klubui labai skausmingas sutapimas.

Danske Bank DB
SK Oaks-Tirola
Vadim Volodko 16 PTS 18 Valdemar Lodziato
Vadim Volodko 11 REB 8 Karolis Raginis
Žymantas Armonas 4 AST 6 Justinas Kalinauskas
KOMENTARAI
Tomas Purlys, “Danske Bank”

Sveikinimai komandai, kuri atsigavo po pirmo šoko ir pagirtinai sukovojo 2 rungtynes paeiliui!

Rungtynėse aiškiai trūko jėgų, bet mačo gale jų turėjome daugiau ir kažkiek mus lydėjo sėkmė.

Daug pozityvumo įnešė grįžės Žymantas Armonas, nors ir ne viskas jam sekėsi, o rungtynių baigtį lėmė taiklūs Vadimo Volodko ir Dangiro Čėsino metimai.

Ačiū varžovams už puikią kovą, o jų trenerį dar ne vieną kartą turėtumėme išgirsti aukštesniame lygyje! Manau, jog jis vienas perspektyviausių jaunų trenerių Lietuvoje.

Ignas Pagalys, SK „Oaks-Tirola“

Visų pirma reikėtų pasveikinti „Danske Bank“ komandą patekusią į finalo ketvertą, tikrai manau, kad ji laimėjo prieš mus garbingoje kovoje ir yra verti eiti į kitą etapą.

Varžovai turi gerą trenerį, gerą atmosferą, gerai renkasi į rungtynes ir vieni kitus puikiai palaiko, todėl žaisti su tokia ekipa yra nepaprastai sudėtinga.

Kalbant apie savo komandą galiu atsiliepti gražiausiais žodžiais. Prieš atkrintamąsias truputėlį nukraujavome, neturėjome kelių svarbių žaidėjų, tačiau didžiuojuosi tuo ką pasiekėme.

Šis sezonas buvo sunkus, permainingas su visomis globalinėmis problemomis, tačiau net ir nepasiekus užsibrėžto tikslo galiu pasidžiaugti vyrais ir tuom, kad buvau šios komandos dalimi.

Pagarba tiek varžovams, tiek savo komandai ir tikiuosi, kad su visais dar susitiksime kitame sezone!

Kitose rungtynėse dramos buvo kiek mažiau. Anksčiausiai lemiamas ketvirtfinalio kovas pradėjo „Dailės akademijos“ (4) ir „VedejasRenginiui.LT“ (5) ekipos, kurios santykius aiškinosi Ekinstos sporto centre.

Trisdešimt minučių abi ekipos sąžiningai žygiavo petys į petį, tad atrodė, jog dvikovos pabaigoje laukia dar viena drama.

Visgi lemiamo kėlinuko viduryje viskas apsivertė aukštyn kojom, kuomet kurį laiką iniciatyvą savo rankose laikiusi „VedejasRenginiui.LT“ komanda padidino apsukas, laimėjo atkarpą rezultatu 7:0 ir įgijo dviženklį pranašumą (81:71).

Prie sienos priremta „dailininkų“ komanda dar bandė gelbėtis, tačiau žaidimo drausmę išlaikę „vedėjai“ gana lengvai išsaugojo įgytą pranašumą, ramiai sulaukė finalinės sirenos ir nuaidėjus jai šventė svarbiausią sezono pergalę - 91:77.

Nepaisant apmaudžios nesėkmės „Dailės akademija“ gali pasidžiaugti sėkmingiausiu sezono klubo istorijoje.

Pernai „dailininkai“ pirmą kartą pateko į ketvirtfinalį, tuo tarpu šiemet Valdo Redecki auklėtiniai reguliariajame sezone užėmė ketvirtą poziciją, o atkrintamosiose buvo vos per vieną nedidelį žingsnį nuo finalo ketverto turnyro.

Dailės akademija
Tirola-Oaks
Lukas Pivoriūnas 25 PTS 32 Tautvydas Jodelis
Domantas Pikūnas 13 REB 9 Mykolas Radionovas
Domantas Pikūnas 4 AST 12 Žygimantas Žiukas
KOMENTARAI
Valdas Redecki, „Dailės akademija“

Šioje dvikovoje gal drausmės prisitigo, trūko žmonių, be to Domantas Pikūnas susitikimo pabaigoje išsibaudavo. Gal sėkmės pritrūko, šaltakraujiškumo, nežaidėm taip gerai, kaip iki karantino. Aišku ir varžovai pakankamai gerai atrodė.

Be to, gynyboje problemų buvo, ypač rungtynių pabaigoje. Labai gerai sužaidė Tautvydas Jodelis. Nors prieš rungtynes mes jį buvome taręsi uždengti, bet „nepaėmėm“ ir jis mums įmetė tris tolimus metimus.

Šis sezonas tikrai buvo neblogas. Tačiau kartėlis po pralaimėjimo vis tiek yra. Turėjome gerą jaunimą, bet jam dar reikia patirties, ypač žaidžant įtemptas dvikovas.

Iki karantino vyrai tikrai geriau žaidė, buvome žaidybinį ritmą pagavę, tad trijų mėnesių pertrauka komandą tikrai išbalansavo.

Mantas Finažonkovas, „VedejasRenginiui.LT“

Sveikinu savo komandą su pergale. Kaip ir buvo galima tikėtis rungtynės buvo sunkios. Pirmoje susitikimo dalyje visiškai nesigynėm. Tačiau po didžiosios pertraukos pagerinom gynybą, ėjom keliais, lipom dėl kiekvieno kamuolio ir gavom norimą rezultatą.

Vyrai šaunuoliai parodė charakteri serijoje, didžiuojuosi jais. Taip pat didelis ačiū varžovams už gerą kovą!

Iškart po šios dvikovos Ekinstos sporto centre vyko dar viena akistata, kurioje „Mad Lamb“ (2) ekipa, kuri netikėtai lengvai palaužė „BC Vilkų“ (7) krepšininkus.

Dvikovą geriau pradėjo Giedriaus Oliškevičiaus treniruojami „Vilkai“, kurie greitai pasiuntė varžovus į nokdauną ir sužaidus dvi su puse minutės įgijo dviženklį pranašumą (10:0).

Tačiau toks vilkų pasiruošimas puotai nė kiek neišgąsdino ėriukų (ne veltui jie išprotėję yra), kurie atsigavo po patirto šoko ir dar pirmajame ketvirtyje atkūrė intrigą (10:12).

Nors „Vilkai“ kurį laiką kontroliavo rungtynes, tačiau „Mad Lamb“ atstovai išlaikė kovinį atstumą, o po puikiai sužaistos antrojo kėlinuko pabaigos net išsiveržė į priekį (41:35).

Po didžiosios pertraukos „Vilkai“ bandė kilti į štrumą, tačiau pernelyg didelis noras perimti iniciatyvą atsisuko prieš juos pačius.

Pasinaudoję varžovų klaidomis „Mad Lamb“ krepšininkai spurtavo 8:0 ir įgijo triuškinamą 14 taškų pranašumą (49:35).

Į nokdauną pasiųsti G.Oliškevičiaus auklėtiniai bandė kilti ant kojų, tačiau kraujo skonį pajutę „ėriukai“ nemažino apsukų ir kėlinuko pabaigoje jau jautė saldžios pergalės kvapą (63:43).

Per likusį susitikimo laiko didesnių stebuklų neįvyko, tad abi ekipos gana ramiai pabaigė rungtynes, o nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė įtikinamą „Mad Lamb“ komandos pergalę - 78:57.

Įskaitant SKL „Rudens“ taurės turnyrą tai buvo jau šeštoji šių komandų tarpusavio akistata šiame sezone ir penktoji „ėriukų“ pergalę.

Pirmąsias tris akistatas „Mad Lamb“ laimėjo gana įtikinamai, tad pirmoji ketvirtfinalio dvikova, kurioje „Vilkai“ nepaliko šansų varžovams (67:53) užminė nemažai mįslių „ėriukų“ vadovybei.

Vis tik išvados buvo padarytos, tad per likusias dvejas rungtynes „Mad Lamb“ neturėjo bėdų puolime, demonstravo pakankamai gerą gynybą ir gana šventė dvi įtikinamas pergales (87:78 ir 78:57) atvėrusias kelią į finalo ketvertą.

Mad Lamb
BC Vilkai
Aurimas Butkus 17 PTS 20 Rapolas Raižys
Žilvinas Rubliauskas 12 REB 10 Darius Jovaiša
Šarūnas Putna 6 AST 3 Rapolas Raižys
KOMENTARAI
Ervinas Stankevič, „Mad Lamb“

Sveikinu komandą su patekimu į pusfinalį.

Iš visų 8 komandų, kurios buvo šiame etape, „BC Vilkai“ ruošėsi ir buvo pasiruošę, manau, kad labiausiai. 

Pirmoje dvikovoje varžovai mus supančiojo gynyba ir neturėjome absoliučiai jokių variantų. Taip pat užsivedimas ir emocinis lygis nebuvo geras tokioms rungtynėms. 

Antrosios serijos rungtynės priklausė mums. Iš komandos pavyko išreikalauti geros emocijos, energijos - to, ko trūko pirmame susitikime ir tai pasimatė rezultate, nes visas rungtynes kontroliavome.

Lemiamos serijos rungtynės buvo vyšnaitė ant torto - rungtynių pradžia priminė pirmąjį susitikimą, bet rūbinėje pasakiau komandai, jog jie parodė komandos širdį, nesulūžo, buvo vieningi ir išlipo iš duobės, to pasekoje gavę gerą impulsą sugebėjome ne tik išlyginti, bet ir persverti rezultatą jau po dviejų kėlinių. Trečias kėlinys buvo geriausias visoje serijoje, demonstravome gerą gynybą bei greitą puolimą. Susikrovėme apčiuopiamą persvarą ir sėkmingai iki galo kontroliavome rungtynes. 

Laukiame pusfinalio su pajėgiu varžovu ir geriausiu Lietuvos treneriu.