Antradienio vakarą - (ne)tikėtas „Ferimstos“ akibrokštas

Antradienio vakarą GEALAN-Sostinės A lygoje įvyko vienerios rungtynės, kuriose užfiksuotas gana netikėtas rezultatas. Savo aikštėje žaidusi SK „Ferimstos“ komanda pademonstravo aukščiausio lygio krepšinį ir be skrupulų nupūtė nuo kelio iki tol be pralaimėjimų žengusią „Vilniaus universiteto“ (6-1) komandą.

Aikštės šeimininkai griebė jautį už ragų ir dar pirmajame kėlinuke įgijo apčiuopiamą 7 taškų pranašumą (23:16).

Antrajame kėlinuke VU atstovai bandė stotis ant kojų, tačiau dažnos klaidos ir netaiklūs metimai stūmė studentus į dar gilesnę duobę. Tuo tarpu susidariusia padėtimi pasinaudoję „Ferimstos“ vyrai nutolo nuo varžovų ir įpusėjus dvikovai jau mėgavosi 15 taškų persvara (45:30).

Po didžiosios pertraukos žaidimas išsilygino, tačiau esminių pokyčių rungtynių scenarijuje neįvyko. Tvirtai susitikimo vadžias savo rankose laikę aikštės šeimininkai lenkė varžovus kone visose situacijose, tad didesnio vargo išsaugojo įgytą pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė įtikinamą pergalę rezultatu – 81:63.

SK Ferimsta
Vilniaus universitetas
Edvinas Ruzgas 21 PTS 16 Vytautas Saulis
Julius Ščipokas 12 REB 11 Vytautas Saulis
Tomas Grybauskas 8 AST 5 Kipras Urbanavičius
RUNGTYNIŲ FAKTAI

Aikštės šeimininkai itin noriai dalijosi kamuoliu ir atliko net 30 rezultatyvių perdavimų

L.Bankieta šioje dvikovoje pagerino net 4 asmeninius šio sezono rekordus

Tai buvo jau devintoji „Ferimstos“ pergalė prieš VU per 11 tarpusavio dvikovų

KOMENTARAI
Gintaras Plytnikas, „Ferimsta“

Pergalės priežastys yra kelios. Taikėme tą pačią gynybos sitemą kaip su VGTU komanda, kuri padėjo pristabdyti varžovų tiek prasiveržimus, tiek ir tritaškius metimus.

Be to už studentus tiesiog norėjome labiau laimėti. Buvome greitesni ir kovingesni už juos, tad toks rezultatas tikrai nestebina mūsų, nes mes atėjome ne kovoti dėl pergalės - o nugalėti.

Daugiau nerimo kelia Arno Aniulio situacija ir komanda siunčia didžiausius linkėjimus greičiau atsistoti ant kojų.

Rimantas Kaminskas, „Vilniaus universitetas“

Visą laiką buvo neramu, kaip mes atrodysim prieš patirties turinčias senbuves, kurios turi gerą priekinę liniją. Vakar dienos rungtynės su „Ferimsta“ mums buvo pirmas išbandymas žaidžiant su tokiu varžovu.

Atsivėrė pagrindinė mūsų skylė - aukštų žmonių trūkumas, nes mūsų ketvirti numeriai yra treti realybėje, todėl negalėjome nieko padaryti prieš varžovų aukštaūgius. Plius vakar mes labai žemu procentu pataikėme iš toli, o tritšakiai iki šiol būdavo mūsų pagrindinis ginklas.

Bandėm keisti gynybos sistemas ir vienu metu, antroje dvikovos pusėje, tai pasiteisino, kuomet buvom ženkliai apkarpę deficitą. Tačiau uždarius baudos aikštelę leidome varžovams atakuoti iš toli, o tuo pasinaudoję jų snaiperiai mus nubaudė.

Kovingumo mums niekada netrūksta, tiesiog fiziniai duomenys neleidžia kautis su dideliais žmonėmis.