Antroji iš eilės „Vilniaus kolegijos“ pergalė ir „Ryto-MRU“ jaunimo krizė

Ketvirtadienio vakarą buvo sužaistos vienerios GEALAN-Sostinės A lygos rungtynės, kuriose svečiuose žaidusi „Vilniaus kolegijos“ (3-13) be didesnio vargo palaužė pastaruoju metu krizę išgyvenančią „Ryto-MRU“ (5-11) ekipą ir šventė jau antrąją pergalę iš eilės.

Dvikovos pradžioje aikštės šeimininkai dar bandė kabintis varžovams į atlapus, tačiau antrajame kėlinuke „Vilniaus kolegijos“ ekipa padidino tempą, geriau išnaudojo savo tvirtesnę priekinę liniją ir per dešimt minučių gana lengvai susikrovė triuškinamą persvarą (54:36).

Po didžiosios pertraukos „Ryto-MRU“ jaunimas pabandė paspausti varžovus ir pokyčiai gynyboje davė akivaizdžios naudos – aikštės šeimininkai perėmė iniciatyvą ir trečiojo ketvirčio pabaigoje net buvo pradėję galvoti apie intrigos atkūrimą (58:69).

Tačiau lemiamo kėlinuko pradžioje „Vilniaus kolegijos“ komanda pati pateikė varžovams staigmenų gynyboje bei uždariusi beveik visus kelius savojo krepšio link sugebėjo ne tik išsaugoti turimą persvarą, tačiau ją net dar labiau ją padidinti ir nuaidėjus finalinei sirenai švęsti įtikinamą pergalę – 86:69.

Jeigu neskaičiuosime rungtynių su „Legiono“ ekipa Gintauto Reginos auklėtiniai patyrė jau septintąją nesėkmę iš eilės, o šioje serijoje „Ryto-MRU“ jaunimas varžovams nusileidžia vidutine 20,5 taško persvara.

Dažniausiai jaunimo komandos pavasarį demonstruoja visiškai kitą savo veidą ir būna nepanašios į tuos fiziškai silpnesnius jaunuolius rudenį, prastesnes savo pačių kopijas.

Visgi šiuo atveju viskas yra atvirkščiai. Pirmoje sezono dalyje „Ryto“ klubo piramidei priklausantis jaunimas demonstravo labai solidų žaidimą, tuo tarpu po Naujų metų jie yra tikrai nepanašūs į savo pačių... geresnes kopijas.

Rytas-MRU
Vilniaus kolegija
Armandas Plintauskas 18 PTS 33 Augustinas Mikštas
Matas Mikėnas 6 REB 18 Augustinas Mikštas
Augustinas Krūminis 5 AST 14 Justinas Leganovič
KOMENTARAI
Gintautas Regina, „Rytas-MRU“

Varžovai vakar kažką naujo sugalvojo žaidime, pastatė aikštės gynybą, tačiau kai septyniolikos metų žaidėjai nesupranta kaip reikia žaisti prieš tai ir kai nuo pirmos atakos gatvės krepšinis gaunasi, tai net nežinau ką pasakyti.

Kartais atrodo, kad rungtyniaujame ne su varžovais, o su savimi: kas pirmas kažką padarys ar išmes metimą krepšio link. Gynyboje irgi galvoja, kad jei aš neapsiginsiu, tai kažkas kitas tą padarys.

Daugelis trenerių sako, kad krepšinis yra proto ir sprendimų žaidimas. Vadinasi komanda nesugeba įsisavinti informacijos.

Trenerio darbas yra paaiškinti krepšininkams, kaip vienoje ar kitoje situacijoje elgtis, tačiau sprendimus aikštėje turi priimti patys krepšininkai.

Stanislovas Radziulis, „Vilniaus kolegija“

Žaidžiam taip, kaip varžovai leidžia. Tik kartais pas mus problemos su ūgiu yra, nes vienas iš aukštų traumą sunkią patyręs yra.

Tad kai varžovų priekinė linija ne tokia stipri, mes galime žaisti. Jaunimo ekipa nėra silpna ir žaidė neblogai, tačiau mes sėkmingai išvengėme duobių, išlaikėm gana stabilų žaidimą, todėl gana lengvai pavyko pasiekti teigiamą rezultatą.

Jei turėtumėm visuomet visus krepšininkus tikrai ne su trimis taškus būtumėm. Tačiau yra kaip yra.