Antroji Summer savaitė: kosminis Š.Belevičius ir aiškėjantys lyderių kontūrai

Antrąją GEALAN-Sostinės krepšinio lygos organizuojamo Summer‘22 čempionato savaitę buvo sužaistos dar devynerios rungtynės, kuriose tradiciškai buvo įspūdingų asmeninių pasirodymų, triuškinamų pergalių ir intriguojančių rezultatų. Tad apie viską iš eilės.

Pirmadienio vakarą buvo sužaistos dvejos rungtynės, kuriose pergales šventė ryškėjantys D grupės lyderiai, o „Geležinio vilko-2“ žaidėjas Šarūnas Belevičius surengė įspūdingą asmeninį pasirodymą.

Antrąsias rungtynes vasaros pirmenybėse žaidusi „Geležinio vilko-2“ (2-0) ekipa egzaminavo „Nesakyk žmonai“ (0-2) kolektyvą ir šventė daugiau nei užtikrintą pergalę rezultatu 102:79.

Dvikovos favoritai dar pirmajame kėlinuke pasiuntė varžovus į nokdauną 36:13, tad per likusį susitikimo laiką galėjo mėgautis krepšiniu ir laukti finalinės sirenos paskelbsiančios antrąją pergalę vasaros čempionate.

Karjeros rungtynes sužaidė nugalėtojų komandos narys  Šarūnas Belevičius, kuris pelnė 41 tašką, atkovojo 7 atšokusius kamuolius, atliko 10 rezultatyvių perdavimų, išprovokavo 11 varžovų pražangų ir dvikovą baigė surinkęs net 59 naudingumo balus.

Beje, fantastines rungtynes sužaidęs „Geležinio vilko-2“ gynėjas pataikė visas 11 mestų baudų taip pasiekdamas naują visų laikų Summer čempionatų rekordą!

Nesakyk žmonai
Geležinis vilkas-2
Vaidotas Kiseliovas 20 PTS 41 Šarūnas Belevičius
Ramūnas Beliūnas 9 REB 11 Valdas Jonavičius
Vaidotas Kiseliovas 5 AST 10 Šarūnas Belevičius

Prie D grupės lyderių prisijungė „Baudų bauda“ (2-0) ekipa, kuris antrosiose pirmadienio rungtynėse gana lengvai rezultatu 80:60 palaužė SKL debiutantę „BaltaLietuvių“ (0-1) komandą.

Dvikovos pradžioje abi komandos sunkiai rinko taškus ir tik kiek geresnis susižaidimas leido „Baudų baudos“ ekipai įgyti nežymią persvarą.

Antrajame kėlinuke tempą padidinę ir keletą svarbių tritaškių pataikę „BaltaLietuviai“ pavijo varžovus ir net buvo išsiveržę į priekį.

Tačiau lyderius į aikštę sugrąžinusi „Baudų baudos“ komanda vėl perėmė iniciatyvą į savo rankas, pabėgo į priekį ir per likusią dvikovos dalį neleido varžovams net pagalvoti apie intrigos atkūrimą.

BaltaLietuviai
Baudų bauda
Ignas Antanaitis 14 PTS 22 Raimondas Sadkauskas
Ignas Antanaitis 8 REB 13 Vytenis Vainušis
Justas Alosevičius 2 AST 5 Vytenis Vainušis

Antrąją pergalę į savo sąskaitą įsirašė „Cabital“ (2-0) ekipa antradienio vakarą gana lengvai palaužusi „Vilko Brolijos-2“ (0-2) atstovus.

Susitikimo pradžioje abi komandos pasigavo šią savaitę jau matytą sindromą, kuomet nei iš šio, nei iš to nesugebi pataikyti į krepšį, nors regis viską darai taip, kaip reikia.

Vis tik, net ir itin klampi susitikimo pradžia išryškino „Cabital“ ekipos pranašumą, kuri sužaidus dešimt minučių turėjo trijų taškų pranašumą (12:9).

Po trumpos pertraukėlės abi ekipos jau pagavo rungtynių ritmą, tad rezultatas ėmė augti pagal kiek padoresnę tendenciją. Tiesa, padidėjęs rezultatyvumas „Vilko brolijos“ dubleriams nedavė jokios naudos.

Pirmoje dvikovos dalyje „Vilko brolijos-2“ ekipa dar sugebėjo išlaikyti kovinį atstumą, tačiau po didžiosios pertraukos „Cabital“ vyrai įjungė aukščiausią pavarą, pabėgo nuo varžovų ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė užtikrintą pergalę - 64:42.

Beje, vos 42 taškus surinkusi „Vilko Brolija-2“ pasiekė šio Summer čempionato antirekordą.

Vilko Brolija-2
BC Cabital
Vaidas Petrulionis 11 PTS 16 Justinas Černiauskas
Edgaras Misiukas 8 REB 10 Valdemar Lodziato
Adas Papartis 3 AST 5 Justas Urmanavičius

Skambia pergale Summer‘22 pirmenybes pradėjo „Miškini grąžink pinigus“ (1-0) ekipa, kuri 73:58 palaužė pirmąją nesėkmę patyrusią „Krepšinio klubo“ (1-1) komandą.

Didžiąją rungtynių dalį aikštėje vyko lygių varžovų kova, o likus žaisti dešimt minučių rezultatas dar buvo lygus - 48:48.

Vis tik, lemiamame kėlinuke „Krepšinio klubo“ puolimo arsenalas užsikirto, o tuo pasinaudojusi „Miškini grąžink pinigus“ ekipa įgijo apčiuopiamą pranašumą, pabėgo į priekį ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė užtikrintą pergalę.

Įdomu tai, kad 8 dvitaškius šioje dvikovoje įmetęs Deivis Juršėnas pasiekė šio sezono Summer čempionato rekordą.

Miškini, grąžink pinigus
BC Hustle
Petras Jasiūnas 25 PTS 14 Juras Sinkevičius
Titas Šepetys 14 REB 9 Juras Sinkevičius
Petras Jasiūnas 5 AST 4 Orentas Ridzvanavičius

Trečiadienio vakarą į kovą vėl įsijungė I diviziono ekipos, o perspektyvaus jaunimo mūšyje kovėsi „Vytenio grąžtai“ (1-0) ir „BC Zapenikos“ (1-1) ekipa.

Nors daugelis čia tikėjosi atkaklios kovos, nes abi komandos buvo surinkusios pajėgiausias savo sudėtis, tačiau intriga išgaravo dar pirmajame kėlinuke, kurį „Vytenio grąžtai“ laimėjo rezultatu 23:16.

Po trumpos pertraukėlės dvikovos favoritai nemažino apsukų ir dvikovos pusiaukelėje jau mėgavosi dviženkle persvara (45:30).

Antroje susitikimo dalyje „Zapenika“ bandė gelbėtis, tačiau „Vytenio grąžtų“ garbę ginantys jaunuoliai žaidė be klaidų, sėkmingai atlaikė visus varžovų antpuolius ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė įtikinamą pergalę - 90:72.

BC Zapenika
Vytenio grąžtai-Oaks
Augustinas Mikštas 22 PTS 18 Dominykas Bučas
Augustinas Mikštas 12 REB 10 Modestas Gauba
Tomas Zubrys 3 AST 6 Dominykas Bučas

Kur kas įdomiau buvo II diviziono komandų dvikovose, o didžiausią intrigą kėlė dviejų dėl pirmosios pergalės F grupėje kovojusių komandų akistata, kurioje susigrūmė „Oaks United“ (1-1) ir „The Score“ (0-2) ekipos.

Didžiąją rungtynių dalį abi ekipos žengė koja kojon, o daugiau laiko iniciatyvą savo rankose turėjo pakankamai neblogai iš toli atakavusi „The Score“ ekipa.

Visgi, lemiamame kėlinuke viskas apsivertė aukštyn kojom. Ilgą laiką besivejančiųjų vaidmenyje buvusi „ąžuoliukų“ ekipa pagaliau atkeipė dėmesį į gynybą, o tai padėjo ne tik pristabdyti varžovus, bet ir patiems susikurti daugiau progų puolime.

Pokyčiai žaidime leido „Oaks United“ ekipai ne tik perimti rungtynių vairą į savo rankas, bet ir įgyti apčiuopiamą persvarą.

Nors pačioje pagrindinio laiko pabaigoje „The Score“ dar pakilo į šturmą, tačiau „Oaks United“ vyrai atlaikė visus varžovų antpuolius, išsaugojo įgytą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė dramatišką pergalę rezultatu 82:73.

The Score
Oaks United
Karolis Dilys 15 PTS 26 Gražvydas Balsevičius
Kazimieras Juozas Girdenis 11 REB 11 Audrius Gustys
Aleksej Butylkin 7 AST 7 Gražvydas Balsevičius

Antrosios F grupėje besivaržančių komandų rungtynės buvo ne tik įdomios, bet ir itin emocingos, o jų metu buvo išdalintos net keturios techninės pražangos!

Antrosios pergalės čempionate siekusi „BuzzerBeaterio“ (2-0) ekipa susigrūmė su vėliausiai pasirodymą Summer pirmenybėse pradėjusiu „Lentvario“ (0-1) jaunimu ir jau nuo pirmųjų susitikimo minučių įvėlė oponentus į tikrą puolimo siautulį.

Įdomu tai, kad abi komandos šiose rungtynėse „iš žaidimo“ metė daugiau nei 90 (!) kartų, o „Letvario“ ekipa dvikovos metu atkovojo net 70 atšokusių kamuolių.

Visgi galingas priekinės linijos žaidimas neišgelbėjo svečių iš „Letvario“, nes žymiai geriau susikurtas progas išnaudojusi „BuzzerBeaterio“ ekipa dar pirmajame kėlinuke įgijo septynių (28:21), o įpusėjus dvikovai jau mėgavosi triuškinama 15 taškų persvara - 48:33.

Tiesa, po didžiosios pertraukos žaidimas išsilygino, o antrąją susitikimo dalį lentvariečiai net laimėjo, tačiau „BuzzerBeaterio“ vyrai sugebėjo išsaugoti įgytą persvarą ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė pergalę rezultatu - 97:84.