Antroji Summer savaitė: ryškėjantys lyderiai ir monstriški asmeniniai pasirodymai

Pirmąją liepos savaitę buvo sužaistas antrasis GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) organizuojamo Summer‘24 čempionato turas, po kurio išryškėjo turnyro lyderiai ir užsimezgė pirmosios intrigos.

I divizionas

Stipresniajame divizione buvo sužaistos ketverios rungtynes. Pirmieji kovas pradėjo „BC Geležinio vilko“ (0-1) krepšininkai, kuriems rimtą iššūkį metė itin ambicingas 2005 m. gimęs jaunimas vasarą ginantis „Vilniaus batono“ (1-0) komandos garbę.

Nors didesnę patirtį turintys „vilkai“ geriau pradėjo rungtynes, tačiau jaunimas gana greitai perėmė iniciatyvą ir įpusėjus dvikovai jau buvo priekyje (50:43).

Po didžiosios pertraukos „Geležinio vilko“ ekipai trumpam buvo pavykę susigrąžinti persvarą, tačiau netrukus „Vilniaus batono“ ekipa sužaidė puikią atkarpą po kurios jaunuoliai vėl atsidūrė priekyje.

Lemiamame kėlinuke savo sąlygas jau diktavo „Vilniaus batono“ krepšininkai, kurie gana nesunkiai išsaugojo įgytą pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė pirmąją pergalę turnyre - 91:81.

BC Geležinis vilkas
Vilniaus batonas
Kęstutis Bagdanavičius 23 PTS 28 Nojus Kulieša
Kęstutis Bagdanavičius 9 REB 10 Matas Aidietis
Paulius Jasukaitis 2 AST 7 Nojus Kulieša

Puikiai vasaros lygos kovas pradėjo SK „Nemenčinės“ (1-0) ekipa, kuri net žaisdama be keturių starto penketo narių gana užtikrintai palaužė „Kažkas bus“ (0-1) atstovus.

Fantastiškai puolime dvikovą pradėję „Kažkas bus“ vyrai pirmoje susitikimo dalyje demonstravo uraganinį krepšinį ir įpusėjus rungtynėms turėjo dviženklę persvarą (54:43).

Visgi, po didžiosios pertraukos Vaido Petrulionio vadovaujamos ekipos puolimas ėmė strigti, o pasitikėjimą savo jėgomis įgavę „Nemenčinės“ vyrai ne tik apkarpė turėtą deficitą, bet ir trečiojo kėlinuko pabaigoje išsiveržė į priekį!

Nors „Kažkas bus“ vyrai dar buvo susigrąžinę iniciatyvą, tačiau lemiamame ketvirtyje „Nemenčinės“ jaunimas tarė savo žodį, kuomet vos per dešimt minučių pelnė net 29 taškus ir padėjo savo ekipai pasiekti kiek netikėtą pergalę - 95:88.

Kažkas bus
SK Nemenčinė
Kristupas Surgėlas 22 PTS 41 Benas Miliauskas
Kristupas Surgėlas 19 REB 11 Vėjas Matekonis
Viktoras Azarkovas 7 AST 5 Benas Miliauskas

Dar dvejos rungtynės buvo sužaistos I diviziono A grupėje. Pirmajame ture įtikinamą pergalę prieš vienus iš turnyro favoritų šventusi „Oaks-2-Tirola“ (2-0) ekipa praėjusią savaitę vos negavo antausio nuo „BC Vendetta“ (1-1) vyrų, prieš kurios pergalę pavyko pasiekti tik lemiamame kėlinuke.

Visą dvikovos laiką kova aikštėje vyko taškas į tašką, nes Raimondo Sadkausko vedama „Vendettos“ ekipa neleido varžovams įgyti solidesnės persvaros.

Iki lemiamo kėlinuko pabaigos likus žaisti tris minutes „ąžuoliukai“ turėjo trapią trijų taškų persvarą (81:78), tad atrodė, jog trečiadienio vakarą galima sulaukti sensacijos.

Visgi tuomet „Oaks-2-Tirola“ jaunimas susiėmė, laimėjo likusią atkarpą rezultatu 10:3 ir išplėšė antrąją pergalę turnyre - 91:81.

Po šios dvikovos tapo aišku, kad Edvardo Bukelskio treniruojama ekipa tapo A grupės nugalėtoja ir antrajame etape kovos dėl didžiausios vertės šią vasarą Summer‘B medalių.

Oaks-2-Tirola
BC Vendetta
Žygimantas Kaurynas 20 PTS 29 Raimondas Sadkauskas
Ernestas Matulevič 13 REB 8 Deividas Leonavičius
Armandas Bukelskis 6 AST 6 Raimondas Sadkauskas

Antrosiose A grupės rungtynės intrigos buvo gerokai mažiau, o išvadas padariusi „Taurus“ (1-1) ekipa nepasigailėjo „Tirola Basketball“ (0-2) atstovų, kurie įveikė triuškinama 32 taškų persvara - 105:73.

Dvikovą geriau pradėjo „Tirola Basketball“ ekipa (27:22), tačiau antrajame kėlinuke „Taurus“ perėmė iniciatyvą į savo rankas ir įpusėjus dvikovai atsidūrė priekyje (46:42).

Po didžiosios pertraukos dešimt minučių vyko apylygė kova, tad atrodė, kad rungtynėse gali užsimegzti intriga.

Visgi lemiamame ketvirtyje „Taurus“ ekipa tiesiog „sprogo“ puolime ir laimėjusi dešimties minučių atkarpą 36:9 pabėgo nuo varžovų ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė triuškinamą pergalę.

Tirola Basketball
Taurus
Šarūnas Putna 19 PTS 17 Kęstutis Bagdanavičius
Mindaugas Zalatoris 7 REB 13 Valdemar Lodziato
Šarūnas Putna 6 AST 5 Valdemar Lodziato

II divizionas

Savaitė antrajame divizione prasidėjo nuo akibrokšto, kuomet likus dienai iki rungtynių iš čempionato pasitraukė bankroto procedūras pradėjusi „BC Sėmenų“ komanda.

Vieno dalyvio iškritimas pakoregavo ne tik tvarkaraštį, bet ir grupes bei čempionato sistemą, kuri tapo identiška I divizionui.

Vis tik, po įtempto pirmadienio, kuomet viską teko perdėlioti iš naujo, čempionatas tęsėsi toliau, o antradienį jau ginklus surėmė „The Score“ (1-1) ir „Navalnicos“ (0-2) komandos.

Žiūrint į sudėtis „ant popieriaus“ tai turėjo būti lygiaverčių varžovų akistata. Vis tik, dar pirmajame kėlinuke „The Score“ surengė įspūdingą spurtą po kurio susikrovė solidžią persvarą (21:12).

Nors vėliau „Navalnicos“ vyrai stabilizavo padėtį ir ilgą laiką išlaikė intrigą, tačiau lemiamame kėlinuke subyrėjo it perdžiūvusi smėlio pilis papūtus stipriam vėjui ir per dešimt minučių pelnė vos... 2 taškus.

Tuo tarpu varžovų krachu puolime pasinaudojusi „The Score“ ekipa nesnaudė, pati per tą pačią atkarpą pelnė net 24 taškus ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė daugiau nei užtikrintą pergalę - 69:40.

Navalnica
The Score
Gleb Pastukhou 14 PTS 19 Rokas Urbelis
Gleb Pastukhou 10 REB 15 Rokas Urbelis
Yauhen Khakhlou 5 AST 4 Rokas Urbelis

Vėlyvą trečiadienio vakarą susitiko „Peace-2“ (1-0) ir „Odangau“ (0-2) ekipos, o ši dvikova klostėsi pagal vasaros čempionatui įprastą „amerikietiškųjų kalnelių“ scenarijų.

Pirmajame kėlinuke „Odangau“ vyrai žaidė užtikrintai ir po dešimties minučių kovos turėjo apčiuopiamą persvarą (23:16).

Tačiau po trumpos pertraukėlės tiek „Odangau“ vyrų užtikrintumas, tiek apskritai pasitikėjimas savo jėgomis dingo, tad „Peace-2“ ekipa laimėjo dešimties minučių atkarpą rezultatu 28:10 ir įpusėjus dvikovai mėgavosi dviženkle persvara (44:33).

Po didžiosios pertraukos vaizdas aikštėje nesikeitė - pasitikėjimą savo jėgomis įgavę „Peace-2“ atstovai demonstravo gana kokybišką krepšinį, išnaudojo susikurtas progas ir laikė saugų atstumą nuo varžovų.

Tuo tarpu „Odangau“ ekipai viskas krito iš rankų, tad nepaisant didžiulio noro ir dedamų pastangų rezultatas išliko neigiamas.

Tad „Peace-2“ komanda gana ramiai sulaukė dvikovos pabaigos ir ištiksėjus pagrindiniam laikui šventė pirmąją pergalę čempionate - 84:74.

Savo ruožtu „Odangau“ atstovai patyrė antrą apmaudžią nesėkmę ir antrajame varžybų etape jausis D grupėje, kurioje bus kovojama dėl Summer‘E medalių.

Peace-2
Odangau
Aivaras Milašauskas 24 PTS 20 Edvinas Ščerbukas
Romuald Zemlianskij 8 REB 16 Edvinas Ribokas
Dainius Strakšys 8 AST 3 Simonas Šidlauskas
KOMENTARAI
,
Arminas Zakarys, „Odangau“

Po keitimų jau antras rungtynes iš eilės sugriūnam, nes blogai išeinam ir pametam kažkur galvas, nelieka kantrumo puolime, kažkur skubam ir to pasekoje leidžiam varžovam pabegti į priekį ir vėliau sunku buna sugrižti.

Antroje susitikimo dalyje negalėjome „perlaužti“ rungtynių ir tai, manau, daugiau buvo mūsų kaltė, kad gynyboje atidavėm lengvus taškus, o patys tuo tarpu tokių negaudavome, vien statistikos grafoje pasižiurėjus varžovai po mūsų klaidų pelne net 30 taškų.

Žinoma gal pritruko ir pačio atsipalaidavimo ir laisvumo, jų nebuvimas kokybės manau nepridėjo. Apskritai, Summer lygoje, esame nauja komanda, dar reikia didesnio susižaidimo vieni su kitais ir jau sekančiose rungtynėse manau adrodysime geriau. Nenukabinam nosies ir judame toliau.

Savaitės kovos baigėsi ketvirtadienį, kuomet buvo užfiksuotos dvi skambios pergalės.

Antrą pergalę paeiliui švetė ir pirmąją vietą C grupėje užsitikrino „Vilko Brolijos“ (2-0) ekipa gana lengvai rezultatu 81:56 palaužusi „BC Rhino“ (1-1) atstovus.

Pirmajame kėlinuke abi komados žengė koja kojon, tačiau vėliau sulig kiekviena minute „Vilko Brolija“ ėmė tolti nuo varžovų, o dvikovai artėjant link pabaigos Ignas Vilkelis ir draugai jau mėgavosi didžiule persvara.

Lemiamame ketvirtyje „Rhino“ vyrai akcentą dėjo ne žaidimui, o diskusijoms tarp savęs ir pokalbiams su teisėjais, tad iš šono viską ramiai stebėję „Vilko Brolijos“ atstovai tik dar labiau padidino savo pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė užtikrintą pergalę.

BC Rhino
Vilko Brolija
Dovydas Lukšas 13 PTS 16 Mindaugas Sutkus
Darius Sungaila 12 REB 17 Vytautas Repečka
Vytautas Buckus 4 AST 9 Mindaugas Sutkus

Savaitės kovas užbaigė „Ginklanešiai“ (2-0), kurie nepaliko vilčių „Experienced“ (0-1) atstovams įveikdami juos rezultatu 96:59.

Šioje dvikovoje „užsiautė“ nugalėtojų komandos lyderiai Domantas Jasionis surinkęs 29 taškus, atkovojęs 27 atšokusius kamuolius ir surinkęs net 63 naudingumo balus bei Rapolas Raižys pelnęs 26 taškus ir surinkęs 30 naudingumo balų.

Kita vertus, labai stebėtis tokiais pasirodymais nereikėtų, nes „Experienced“ susirinko į vasaros čempionatą palaikyti sportinę formą ir pasimėgauti krepšiniu, tuo tarpu į I divizioną nenorėję eiti „Ginklanešiai“ turbūt turi savų ambicijų.

Tiesa, pernai „Ginklanešiai“ laimėjo pirmą vietą Summer‘E turnyre, šiemet jau aišku, kad kovos dėl aukštesnės prabos Summer‘D medalių komplektų, tad reikia tikėtis, jog antrajame turnyro etape Karolio Kuliūno vadovaujama komanda sulauksdidesnio pasipriešinimo.

Ginklanešiai
Experienced
Domantas Jasionis 29 PTS 13 Žilvinas Jucevičius
Domantas Jasionis 27 REB 13 Žilvinas Jucevičius
Rapolas Raižys 5 AST 4 Tomas Kutra

SAVAITĖS GERIAUSIEJI

Daugiausiai taškų pelnė Benas Miliauskas, SK „Nemenčinė“ 41
Daugiausiai kamuolių atkovojo Domantas Jasionis, „Ginklanešiai“ 27
Daugiausiai rezultatyvių perdavimų atliko Mindaugas Sutkus, „Vilko Brolija“ 9
Daugiausiai įmetė tritaškių 2 po lygiai 5
Daugiausiai metimų blokavo Domantas Jasionis, „Ginklanešiai“ 4
Surinko daugiausiai naudingumo balų Domantas Jasionis, „Ginklanešiai“ 63