Antrojo Summer‘20 čempionato komandos ir sistema (atnaujinta)

Lygiai viena savaitė. Tiek laiko prireikė, kad būtų sukomplektuotos visos GEALAN-Sostinės krepšinio lygos organizuojamo Summer‘20 čempionato dalyvės.

Po trejų metų pertraukos atgimusiose pirmenybėse komandos kovos dėl keturių taurių ir medalių komplektų: Summer‘A, Summer‘B, Summer‘C ir Summer‘D, tiesa pirmajame ir antrajame varžybų etapuose čempionato dalyvės kovos šešiose mažose grupėse.

Visos rungtynės vyks pirmadieniais, trečiadieniais ir sekmadieniais* nuo 18-22h legendinėje Ekinstos sporto salėje. Čempionatas vyks birželio 22 d.-rugpjūčio 02 d., o pirmenybių dalyvės sužais po 4-6 rungtynes.

* Jeigu komandoms netiks sekmadienio vakarinis laikas bus galima žaisti pirmadienį arba trečiadienį 17:45 arba 21:30.

Turnyro sistema atrodys taip: pirmiausia 18 čempionato dalyvių pagal pajėgumą bus padalintos į du divizionus: pirmąjį ir antrąjį.

Abiejuose kovos vyks trejose grupėse po tris komandas, kur pirmenybių dalyvės sužais po vieną ratą (2 rungtynes).

Antrajame varžybų etape I divizione pirmąsias vietas grupėse užėmusios ekipos suformuos A grupę, antrąsias - B grupę, o trečiąsias - C grupę, kur vėl viena su kita sužais po vieną kartą (dar 2 rungtynės).

Tuo tarpu II divizione pirmąsias vietas grupėse užėmusios komandos sudarys D grupę, antrąsias - E grupę, o trečiose vietose likusios ekipos sudarys F grupę. Antrajame varžybų etape ekipos taip pat žais vieno rato principu (dar 2 rungtynės).

O toliau, komandos jau skirstysis į keturis skirtingus finalo ketverto turnyrus tokia tvarka:

Summer‘A taurės pusfinalių poros: A1 - B1, A2 - A3;

Summer‘B taurės pusfinalių poros: B2 - C2, B3 - C1;

Summer‘C taurės pusfinalių poros: C3 - D3, D1 - D2;

Summer‘D taurės pusfinalių porosE1 - F1, E2 - E3

Tad kiekviena komanda tikrai sužais po ketverias rungtynes, be to net 16 iš 18 čempionato dalyvių sužais garantuotas šešias dvikovas, o net 12 ekipų bus apdovanotos išskirtiniais SKL medaliais.

Vis tik, mūsų manymu, svarbiausia yra tai, kad kiekvienos rungtynės yra aukso vertės, todėl SKL Summer čempionato dalyvės turės atiduoti visas jėgas kiekvienoje dvikovoje bei taip džiuginti ne tik varžovus, bet ir rungtynių stebėti atvykusius savo gerbėjus.

Antrojo SKL Summer čempionato dalyvės į pajėgumo divizionus ir grupes bus paskirstytos sulaukus visų paraiškų, o smalsiausiems išduosime paslaptį, jog norą dalyvauti pirmenybėse išreiškė šios komandos: „BC Baldų arsenalas“, „BC Krintančios žvaigždės“, „BC Nol Semkers-Oaks“, „Celdics“, „Ego Forte“, „JEPU“, „LabasPasauli.lt“, „Litcargus“, „Lynx“, „Lynx-2“, „Philo Trupė“, SK „Nemenčinė“, SK „Oaks-Tirola“, „Šaras sugriovė marčėlą“, „Taurus“, „Tirola Basketball“, „Vilniaus KM-2004“ ir „VKM-2000“ ekipa.