Atmosfera kaista: trečiąją Summer savaitę intriguojančių rungtynių ir rekordų gausa

Trečiąją GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) organizuojamo Summer‘ 22 čempionato savaitę buvo sužaistas iki šiol rekordinis rungtynių skaičius - net dvylika, tad nieko nuostabaus, kad ir apžvalgoje bus apie ką papasakoti.

Savaitės kovos prasidėjo itin intriguojančiai, o tiksliau nuo A grupės lyderių akistatos, kurioje dėl pirmosios vietos ir garantuoto kelialapio į Summer A finalo ketvertą susigrūmė „Nol Semkers-Oaks“ (2-0) ir „Tirola Basketball“ (1-1) ekipos.

Nors rungtynių favoritų statusą turėjo „nolsemkeriai“, tačiau dėl pergalės jiems teko gerokai paprakaituoti.

Jau dvikovos pradžioje Karolio Kuliūno auklėtiniai susidūrė su problemomis gynyboje, o įsisiautėję varžovų puolėjai neleido „Nol Semkers-Oaks“ ekipai įgyti apčiuopiamesnės persvaros (31:28).

Antrajame kėlinuke dviejų pastarųjų vasaros čempionatų nugalėtojai pagaliau kiek atitrūko ir įgijo dviženklę persvarą (55:45).

Tačiau trečiajame ketvirtyje „Tirola Basketball“ dar kartą pademonstravo savo potencialą ir likus žaisti dešimt minučių atkūrė rungtynėse intrigą (68:71).

Visgi, prie sienos priremti „nolsemkeriai“ laiko atsibudo, po spurto lemiamame kėlinuke susigrąžino dviženklę persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė įtikinamą pergalę - 107:82.

Nol Semkers-Oaks
Tirola Basketball
Gytis Sutkus 25 PTS 26 Rokas Balbierius
Domantas Jasionis 10 REB 9 Rokas Balbierius
Rokas Rutkauskas 9 AST 6 Modestas Gilys

Dviejų be pergalių buvusių komandų akistatoje saldų tašką nugvelbė „Nesakyk žmonai“ (1-2) ekipa, po gražios ir permainingos kovos rezultatu 70:66 palaužusi „Imperialstone.com-RK team“ (0-2) kolektyvą.

Svarbiausi dvikovos įvykiai klostėsi pirmąjame kėlinuke, kurį „Nesakyk žmonai“ atstovai laimėjo net 11 taškų persvara (23:12).

Nors per likusį susitikimo laiką Raimundo Kalesnyko gvardija vijosi varžovus ir lemiamame kėlinuke net atkūrė intrigą, tačiau nuo žmonų paslaptis besimokanti slėpti komanda sugebėjo išsaugoti įgytą pranašumą ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė pirmąją pergalę vasaros čempionate.

Imperialstone.com-RK team
Nesakyk žmonai
Donatas Kilikevičius 18 PTS 14 Ramūnas Beliūnas
Donatas Kilikevičius 12 REB 13 Ramūnas Beliūnas
Augustas Ivoška 3 AST 5 Vaidotas Kiseliovas

Kitose II divizione D grupės rungtynėse „Geležinio vilko-2“ (3-0) ekipa žengė rimtą žingsnį Summer‘C finalo ketverto link rezultatu 87:78 palauždama „BaltaLietuvių“ (0-2) jaunimą.

Dar pirmajame kėlinuke Valdo Jonavičiaus vadovaujame ekipa įgyjo dviženklį pranašumą (21:11) ir antrajame ketvirtyje nemažinusi apsukų jį dar labiau padidino (49:35).

Nors po ilgosios „BaltaLietuviai“ pagaliau pajuto tarpusavio supratimą ir ėmė žaisti gerokai organizuočiau, tačiau viskas ką jiems pavyko padaryti pirmadienio vakarą tai tik nežymiai sumažinti turėtą deficitą ir garbingai pabaigti rungtynes.

Į Summer‘C finalo ketvertą pateks D ir E grupių nugalėtojos ir geriausią rezultatą turinti šiose grupėse antrąją vietą užėmusi komanda.

Žemiau antrosios pozicijos „Geležinis vilkas-2“ jau nekris, santykį V.Jonavičiaus auklėtiniai taip pat turi gerą, tad turi nutinkti mažas stebuklas, kad ši ekipa nepatektų į Summer‘C finalo ketvertą.

Geležinis vilkas-2
BaltaLietuviai
Giedrius Mikaila 16 PTS 27 Ignas Venskus
Giedrius Mikaila 10 REB 10 Matas Sakalnikas
Ignas Stanislovaitis 7 AST 4 Matas Sakalnikas

Jau kitą dieną pagrindinė „Geležinio vilko“ (1-1) komanda palaužė „Oplia-Autobroker“ (0-2) atstovus, iškovojo pirmąją pergalę I diviziono kovose ir užsitikrino vietą mažiausiai Summer‘B finalo ketverte.

Taip V.Jonavičiaus vadovaujama ekipa išvengė galimo nusiritimo į Summer‘C kovas ir galimo akistatos su dublerine savo ekipa.

Akistatoje su „Oplia-Autobroker“ atstovais „geležiniai vilkai“ didžiąją rungtynių dalį kontroliavo situaciją, tačiau lygiai taip pat ilgą laiką negalėjo atitrūkti nuo varžovų.

Vis tik, lemiamame kėlinuke Kęstučio Bagdanavičiaus vedama „Geležinio vilko“ komanda pagaliau įjungė aukštesnę pavarą, pasiuntė oponentusį nokdauną ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė įtikinamą pergalę rezultatu 92:71.

BC Geležinis vilkas
Oplia-Autobroker
Kęstutis Bagdanavičius 21 PTS 15 Laimonas Brazauskas
Kęstutis Bagdanavičius 11 REB 8 Povilas Vilkas
Ignas Stanislovaitis 7 AST 7 Laimonas Brazauskas

Galingą žaidimą vasaros pirmenybėse toliau demonstruoja „Miškini grąžink pinigus“ (2-0) ekipa, kuri antradienį 73:60 palaužė iki tol nepralaimėjusius „Cabital“ (2-1) atstovus ir įsitvirtino pirmoje E grupės vietoje.

Pirmoje susitikimo dalyje aikštėje vyko dviejų lygių varžovų kova, tačiau po didžiosios pertraukos Petro Jasiūno vadovaujama ekipa daugiau dėmesio skyrė gynybai, laimėjo dešimties minučių atkarpą rezultatu 20:11 ir atitrūko į priekį (51:40).

Lemiamame kėlinuke „Cabital“ sureguliavo taikiklius ir bandė taisyti padėtį, tačiau „Miškini grąžink pinigus“ atstovai pademonstravo ne ką prastesnį puolimą, išsaugojo įgytą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė antrąją pergalę iš eilės.

Beje, šioje dvikovoje net 31 (!) atšokusį kamuolį atkovojęs Titas Šepetys pasiekė naują šio sezono SKL rekordą!

BC Cabital
Miškini, grąžink pinigus
Justinas Černiauskas 19 PTS 22 Deivis Juršėnas
Karol Ruselevič 16 REB 31 Titas Šepetys
Gražvydas Girniukaitis 3 AST 8 Deivis Juršėnas

Kitose E grupės rungtynėse „Thug Life“ (1-1) reabilitavosi už apmaudžią nesėkmę čempionato starte ir be jokio gailesčio 80:56 sutriuškino „Vilko Brolijos-2“ (0-3) atstovus.

Pirmajame kėlinuke Ignas Vilkelis su draugais dar bandė priešintis (19:22), tačiau antrajame ketvirtyje „Thug Life“ ekipa nusprendė baigti juokus ir sužaidę fantastišką atkarpą dvikovos pusiaukelėje mėgavosi triuškinama persvara (49:32).

Po didžiosios pertraukos esminių pokyčių neįvyko, tad abi komandos ramiai sulaukė finalinio teisėjo švilpuko paskelbusio pirmąją „Thug Life“ komandos pergalę vasaros čempionate.

Thug Life
Vilko Brolija-2
Donatas Kilikevičius 15 PTS 18 Vaidas Petrulionis
Povilas Kaminskas 14 REB 9 Ignas Vilkelis
Povilas Kaminskas 10 AST 9 Ignas Vilkelis

Itin karštas vakaras buvo trečiadienį, kuomet jau nuo pirmųjų rungtynių atmosfera įkaito iki maksimumo.

Dviejų, dideles ambicijas kovoje dėl vietos Summer E finalo ketverte turinčių ekipų akistatoje susigrūmė SK „Nemenčinės“ (2-0) jaunimas ir „BuzzerBeaterio“ (2-1) ekipa.

Pastaroji komanda pergalės atveju būtų užsitikrinusi pirmąją vietą F grupėje, tad svečiai iš Nemenčinės turėjo dvigubą motyvaciją pakovoti dėl pergalės.

Pirmoje dvikovos dalyje „BuzzerBeaterio“ ekipa buvo padėties šeimininkė, o įpusėjus rungtynėms turėjo dviženklę persvarą (47:35).

Visgi, į nokdauną pasiųsta „Nemenčinės“ komanda pakilo ant kojų, sužaidė galingą antrąją rungtynių dalį ir nuaidėjus finalinei sirenai išplėšė dramatišką pergalę rezultatu 75:73.

Nors „BuzzerBeaterio“ jaunimas patyrė apmaudžią nesėkmę jis gali pasiguosti bent tuo, kad perėmė net 31 kamuolį ir pasiekė šio sezono Summer čempionato rekordą.

Įdomu tai, kad jei šios komandos pasidalins pirmąsias dvi F grupės vietas, jos turės proga dar kartą išsiaiškinti savo santykius, tik šįkart gerokai svarbesnėje Summer E ketvirtfinalio akistatoje.

Tiesa, į kovą dėl pirmųjų vietų F grupėje dar gali įsiterpti labai neblogą formą demonstruojanti „Lentvario“ ekipa, tad laukia labai karštas reguliariojo sezono finišas!

BuzzerBeateris
SK Nemenčinė
Povilas Čereška 25 PTS 20 Justinas Malevskis
Augustas Aukštuolis 8 REB 18 Deividas Markauskas
Adomas Kavaliauskas 6 AST 7 Daniel Bojarun
KOMENTARAI
Povilas Čereška, „BuzzerBeateris“

Sveikinam su pergale, manau kad buvo vienos iš įdomiausių rungtynių per visą sezoną, tačiau dabar pamatėme koks yra jų žaidimas ir ką jie daro tiek gynyboje, tiek puolime.

Manau, kad kitą kartą, kai susitiksime jiems teks nusivilti. Ir patariu nekalbėt tiek daug kai kuriems Nemenčinės asmenims, kurie aikštelėje padarė visišką nulį.

Tikiuosi kitas rungtynes jų fanų susirinks dar daugiau ir bus dar karščiau. Keep the hate coming kids. Iki susitikimo!

Būtent „Lentvario“ (1-1) komanda apie save priminė antrosiose trečiodienio rungtynėse, kuomet net 46 taškų persvara 110:64 palaužė „Oaks United“ (1-2) atstovus.

Nors „ąžuoliukai“ turėjo surinkę beveik visus stipriausius savo krepšininkus, tačiau jau pirmasis kėlinukas, kurį lentvariečiai laimėjo 33:4, viską sudėliojo į savo vietas.

Tiesa, antrajame ketvirtyje „Oaks United“ bandė atkurti intrigą, kuomet laimėjo dešimties minučių atkarpą 21:15 ir kiek sušvelnino rezultatą (25:48).

Tačia po didžiosios pertraukos „Lentvario“ ekipa vėl pašėlo, laimėjo trečiąjį kėlinuką 33:12 ir likus dešimčiai minučių išsklaidė bet kokią intrigos iliuziją (81:37).

Lemiamame ketvirtyje abi komandos žaidė be gynybos, mėgavosi krepšiniu ir laukė finalinės sirenos paskelbusios triuškinamą „Lentvario“ ekipos pergalę.

Tai didžiausiu skirtumu laimėtos šio vasaros čempionato rungtynės, be to surinkusi 157 naudingumo balus „Lentvario“ ekipa taip pat pasiekė naują Summer čempionato sezono rekordą.

Lentvaris
Oaks United
Tomas Biekša 29 PTS 18 Gražvydas Balsevičius
Vitalijus Danilovas 16 REB 7 Audrius Gustys
Tomas Biekša 8 AST 3 Audrius Gustys

Trečiadienio vakarą paaiškėjo galutinė I diviziono antrojo etapo grupių sudėtis, o visus taškus ant „i“ sudėliojo „Vytenio grąžtų“ (2-0) ir „Suraižos“ (0-2) akistata.

Norėdami patekti į A grupę ir užsitikrinti vietą Summer A finalo ketverte „Suraižos“ vyrai turėjo įveikti varžovus bent 13 taškų skirtumu.

Pirmuosius taškus rungtynėse pelnė „Vytenio grąžtai“, tačiau vėliau „Suraiža“ perėmė iniciatyvą ir kurį laiką dar atrodė, kad molėtiškių pagrindu sudaryta ekipa gali sukurti sensaciją.

Vis tik, aiškų tikslą šiose vasaros pirmenybėse turinti „Vytenio grąžtų“ komanda dar pirmajame kėlinuke perėmė iniciatyvą, o po spurto antrajame ketvirtyje įgijo dviženklę persvarą (26:16).

Tiesa, smūgį dešine prasileidę „Suraižos“ vyrai atsakė ne ką prastesniu spurtu ir dar buvo priartėję (25:26), tačiau vėliau „Vytenio grąžtai“ įjungė aukščiausią pavarą, pabėgo nuo varžovų ir ištiksėjus pagrindiniam rungtynių laikui šventė daugiau nei įtikinamą pergalę - 102:74.

Po šių rungtynių paaiškėjo visos I diviziono antrojo etapo grupės: kurias rasite paspaudę čia.

Vytenio grąžtai-Oaks
Suraiža
Dominykas Bučas 27 PTS 26 Dovidas Verikas
Dominykas Bučas 11 REB 9 Ignas Šeikis
Domantas Pikūnas 6 AST 5 Ernestas Leišis

Savaitės kovas užbaigė dvi fantastiško grožio dvikovos, o vienoje jų prireikė net pratęsimo!

Pirmosiose ketvirtadienio rungtynėse „BaltaLietuviai“ (1-2) pagaliau atsidarė savo pergalių sąskaitą rezultatu 78:76 palauždami „Imperialstone.com-RK team“ (0-3) ekipą.

Kaip ir dera dviejų lygiaverčių komandų akistatai kone visą rungtynių laiką rezultatas buvo apylygis, o rezultatas svyravo tai į vieną, tai į kitą pusę retai kada viršydamas 5 taškų ribą.

Trečiojo kėlinuko pabaigoje „Imperialstone.com“ atstovai buvo atitrūkę septyniais taškais (55:48), tačiau netrukus „BaltaLietuviai“ pakilo į šturmą ir kėlinuko pabaigoje rezultatas tapo lygus (57:57).

Lemiamame ketvirtyje įvykių karuselė įsisuko kaip reikiant, o rezultatas vėl ėmė svyruoti tai į vieną, tai į kitą pusę.

Visgi, dvikovos pabaigoje „BaltaLietuviai“ pademonstravo šaltesnius nervus, kuomet sėkmingai apsigynė nuo pavojingų varžovų metimų, patys realizavo svarbius baudų metimus ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė ilgai lauktą pergalę!

BaltaLietuviai
Imperialstone.com-RK team
Tomas Marcinkevičius 15 PTS 14 Ignas Zagorskas
Matas Sakalnikas 19 REB 10 Andrej Maisak
Matas Sakalnikas 3 AST 3 Mantas Bielinskas

Turbūt dramatiškiausia vasaros čempionato dvikova vyko II diviziono D grupėje, kur kovėsi iki tol nepralaimėjusios „Geležinio vilko-2“ (4-0) ir „Baudų baudos“ (2-1) komandos.

Pirmoje dvikovos dalyje geriau atrodė „Geležinio vilko“ klubo dubleriai, tačiau po didžiosios pertraukos „Baudų baudos“ kolektyvas surengė neįtikėtiną šou puolime ir per ketvirtį pelnę net 30 taškų perėmė iniciatyvą į savo rankas (59:55).

Lemiamame kėlinuke vyko tikras nervų karas, o pačioje jo pabaigoje rungtynių vairą į savo rankas vėl perėmė „geležiniai vilkai“, kurie likus žaisti 48 sek. turėjo penkių taškų pranašumą (76:71).

Visgi, neįtikėtinai žaidusio Raimundo Sadkausko vedama „Baudų bauda“ sukūrė mažą stebuklą ir išplėšė pratęsimą - 76:76.

Papildomų penkių minučų metu psichologinę persvarą turėjo „Baudų baudos“ ekipa, tačiau dėl išnaudoto asmeninių pražangų limito ji galėjo verstis tik keturiais krepšininkais.

Tad kiekybine persvara pasinaudojusi „Geležinio vilko-2“ komanda greitai pabėgo nuo varžovų, įgijo apčiuopiamą persvarą ir išsaugojusi ją iki pagrindinio laiko pabaigos šventė dramatišką pergalę.

Sulig šia dvikova V.Jonavičiaus vadovaujamas „geležinių vilkų“ kolektyvas baigė reguliariojo sezono kovas, užsitikrino pirmąją vietą D grupėje ir gali ramiai ruoštis Summer‘C finalo ketverto kovoms.

Įdomu tai, kad net 21 baudą realizavęs R.Sadkauskas pasiekė naują Summer čempionatų rekordą!

Baudų bauda
Geležinis vilkas-2
Raimondas Sadkauskas 38 PTS 21 Kęstutis Bagdanavičius
Raimondas Sadkauskas 15 REB 19 Giedrius Mikaila
Justas Tilvikas 3 AST 7 Šarūnas Belevičius

SAVAITĖS MVP

Turbūt nieko nuostabaus, jog trečiosios Summer‘22 čempionato savaitės naudingiausio žaidėjo titulas atitenka „Baudų bauda“ puolėjui Raimondui Sadkauskui, kuris dvikovoje su „Geležinio vilko-2“ ekipa surinko net 56 naudingumo balus ir sužaidė savo karjeros rungtynes.