Atominis vakaras A lygoje: karšta buvo visur

Trečiadienio vakaras GEALAN-Sostinės A lygoje buvo tikrai ypatingas, nes visose trejose dvikovose nugalėtojas paaiškėjo tik pačioje dvikovos pabaigoje, o vienų rungtynių nugalėtoją apskritai išsprendė tritaškis su sirena.

Reto grožio drama vyko VU sporto salėje, kur savo aikštėje žaidę „Vilniaus universiteto“ (2-2) studentai turėjo pripažinti „Steko“ (2-0) ekipos pranašumą.

Beveik visą dvikovos laiką aikštėje vyko lygių varžovų dvikova, o komandos taip ir nesugebėjo nutolti nuo varžovų didesne nei 5 taškų persvara.

Lemiamo kėlinuko pabaigoje svečiai buvo įgiję rekordinį pranašumą (58:53), tačiau tuomet R.Kaminsko auklėtiniai pelnė net 7 taškus be atsako ir likus žaisti 50 sek. išsiveržė į priekį (60:58).

Likusios ketvirtojo kėlinuko sekundės buvo nerezultatyvios, o viską išsprendė vos vienas taiklus metimas. Paskutinės atakos teisę turėję svečiai pasirinko „viskas arba nieko“ taktiką ir kamuolį patikėjo Evaldui Rasteniui.

Šis prisiminęs studijų VGTU laikus pademontravo šaltus nervus, smeigė taiklų tritaškį į principinių varžovų krepšį ir padėjo „Steko“ ekipai susigrąžinti pranašumą (61:60).

Nors VU dar turėjo 0,9 sek. savo atsakui, tačiau Dovydo Rimkaus tritaškis skriejo pro šalį, o netrukus pasigirdęs finalinis teisėjo švilpukas paskelbė fantastišką svečių ekipos pergalę - 61:60.

Vilniaus universitetas
Stekas
Vytautas Saulis 18 PTS 13 Evaldas Rastenis
Julius Vainius 7 REB 15 Gediminas Povilauskas
Vytautas Saulis 3 AST 5 Evaldas Rastenis
KOMENTARAI
Rimantas Kaminskas, „Vilniaus universitetas“

Sunku kalbėti apie tokias rungtynes, kurias pralaimi paskutinių sekundžių dramoje ir kuriose sėkmės ne paskutinėje vietoje.

Vaikinų darbas dvikovos metu mane tikrai tenkino, gerai gynėsi vyrai, tačiau labai nepasisekė su Evaldo Rastenio metimu. Akcentavome prieš tą ataką viena - neprasileisti tritaškio, tačiau atsitiko, kaip atsitiko.

Labai koją kiša, kad praėjęs sezonas be rungtynių buvo, o dar karta keitėsi, tad čia ne tiek mūsų, bet ir visų studentų komandų treniravimo specifika. Kuomet sulipdai gerą komandą, tačiau studentams baigus universitetus viskas pasikeičia per vienerius metus.

Esame jauna komanda, tad nepanikuojame, dirbame toliau ir geresni rezultatai dar tikrai ateis. Tereikia tik kantrybės.

Antanas Vipartas, „Stekas“

Šiandien VU komanda žaidė labai kokybišką ir komandinį krepšinį, jaučiasi, kad yra gerai susižaidę, tuo tarpu mes pirmoje pusėje atrodėme labai prastai.

Ypatingai gynėjų grandis priiminėjo blogus sprendimus, perlaikydavo kamuolį, norėdavo vieni viską išspręsti. Per ilgąją pertrauką paprašiau iš savo gynėjų daugiau pagalbos Gediminui kovojant kamuolius, taip pat daugiau pražangų.

Džiugu, kad vyrukai tą išgirdo ir mums pavyko perimti atkovotų kamuolių kontrolę, tačiau žaidimas vistiek nesiklijavo ir jei ne prastas VU komandos pataikymas iš toli ir tie keli pramesti 100% metimai iš po krepšio, lengvai galėjome turėti -20. Pasisekė, likome rungtynėse, ir pabaigoje paskutinė mūsų ataka buvo patikėta Evaldui Rasteniui, kuris dar kartą prodė savo klasę.

Ir tai ne sėkmė, tai Evaldo meistriškumas. Manyčiau už pergalę komandos draugai skolingi būtent Evaldui, nes jis šias rungtynes ištraukė, lygiai taip pat kaip Grigonis pernai ištraukė „Žalgirį“.

Komanda nauja, nespėjome susižaisti, bet privalome gerinti savo žaidimą jei norime daugiau pergalių.

Per plauką nuo staigmenos buvo Gedimino Bražionio treniruojama „Vilniaus kolegijos“ (1-2) ekipa, kuri vos dviejų taškų persvara nusileido „Ultimate Logistics-Oaks“ (2-0) atstovams.

Vos prieš kelias savaites „vežėjai“ pažemino studentus įveikdami juos 68 taškų persvara (137:69), tad buvo galima pamanyti, jog trečiadienio vakarą vaizdas aikštėje bus labai panašus.

Vis tik, viskas buvo visiškai atvirkščiai. Nors svečiai tvirtai laikė rungtynių vairą savo rankose, tačiau „Vilniaus kolegijos“ studentai nenuleido ranko ir kovėsi netgi turėdami didžiulį deficitą.

Trečiojo kėlinuko pabaigoje „Ultimate Logistics-Oaks“ ekipa mėgavosi 14 taškų persvara (73:59), tačiau tuomet stabtelėjo, o tuo pasinaudojusi aikštės šeimininkų ekipa vos nesukūrė mažo stebuklo.

Lemiamame kėlinuke G.Bražionio auklėtiniai pademonstravo uraganinį puolimą ir surinkę net 36 taškų buvo per plauką nuo sensacijos, kuomet likus žaisti 15 sek. po Manto Mažeikos dvitaškio „Vilniaus kolegija“ išlygino rezultatą - 85:85.

Visgi, jau kitoje atakoje „vežėjų“ legionierius iš Ispanijos Dustan Moreira Santo Tomas pataikė dvitaškį, kuris sugrąžino svečiams trapią persvarą (87:85).

Nors G.Bražionis netrukus paėmė minutės pertraukėlę, tačiau po jos mestas tolimas Mindaugo Vėtos metimas nepasiekė tikslo, o netrukus nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė dramatišką svečių pergalę - 87:85.

Vilniaus kolegija
Ultimate Logistics-Oaks
Mindaugas Vėta 20 PTS 23 Dustan Moreira Santo Tomas
Povilas Gancevičius 6 REB 14 Donatas Radžiūnas
Mindaugas Vėta 10 AST 11 Žygimantas Žiukas
KOMENTARAI
Gediminas Bražionis, „Vilniaus kolegija“

Tris kėlinukus kovojome su vėjų malūnais, paskui pradėjome žaisti. Labai sunku studentus grąžinti iš vienos komandos RKL į kitą A lygoje.

Mes daug žaidėme du prieš du, paprastus derinius, tačiau jei nori kažką ypatinga pasiekti, tu turi daryti kažką kitaip.

Aukšto meistriškumo komandos gali žaisti paprastai, o silpnesni turi sugalvoti kažką nauja. Deja, bet tas „nauja“ šįkart atsirado tik susitikimo pabaigoje.

Turime daug gerų žaidėjų, tačiau atskirai, vienas be kito, jie nieko negali padaryti. Tai yra tarsi grandys, kurios iš pradžių nesusijungė ir tik vėliau pradėjo veikti.

Noriu pagirti studentus, kurie parodė vyriškumą, atsitiesė po žeminančios nesėkmės prieš tuos pačius varžovus, tačiau tikros pagyros būtų tik tada, jei būtų pasiekta pergalė.

Mantas Finažonkovas, „Ultimate Logistics-Oaks“

Sveikinu savo komandą su pergale, kiek neramina ketvirtojo kėlinuko koncentracija ir darbo gynyboje kokybė. Turim tai gerinti ir ties tuo dirbti.

Momentais žaidėm po vieną, kas nebuvo efektyvu ir antroje pusėje padarėme daugybę kvailų klaidų.

Ačiū varžovams už kovą. Studentai parodė tvirtą charakterį, grįžo į rungtynes, tad manau kad ši komanda juda teisinga linkme ir šiemet A bus tikrai konkurencinga.

Trečioji drama vyko Ekinstos sporto salėje, kur savo aikštėje žaidę „VILNIUS TECH“ (2-0) studentai palaužė „Nol Semkers-Oaks“ (0-3) atstovus.

Didžiąją rungtynių dalį priekyje buvo Gintaro Šerkšno treniruojami aikštės šeimininkai, o svečiai lyderių vaidmeniu džiaugėsi trumpomis atkarpomis trečiajame ir ketvirtajame kėlinuke.

Visgi intriga rungtynėse laikėsi visą dvikovos laiką, o likus žaisti dvi su puse minutės rezultatas buvo lygus 61:61.

Vis tik netrukus „Nol Semkers-Oaks“ prasižengė, Ignas Bilinskas realizavo abi baudas (63:61) ir sugrąžino „VILNIUS TECH“ ekipai trapią persvarą.

Per likusį susitikimo laiką abi komandos turėjo nemažai progų pakeisti rezultatą, tačiau visi jų metimai skriejo pro šalį, o nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė sunkią aikštės šeimininkų pergalę - 63:61.

VILNIUS TECH
Nol Semkers-Oaks
Ignas Bilinskas 20 PTS 17 Justinas Leganovič
Ignas Bilinskas 11 REB 16 Steponas Markus
Mantas Vavilovas 4 AST 4 Justinas Leganovič
KOMENTARAI
Gintaras Šerkšnas, „VILNIUS TECH“

Iš rungtynių galima išskirti vieną teigiamą dalyką - pergalę, nes žaidimas buvo tiesiog siaubingas. Atrodo ilgą laiką sportavome, ruošėmės sezonui, tačiau vaizdas aikštėje kol kas labai prastas yra.

Šiandien nieks įmesti negalėjo, o varžovas gal ir nebuvo favoritas, bet atėjo kautis ir tikrai galėjo išplėšti pelnytą tašką.

Karolis Kuliūnas, „Nol Semkers-Oaks“

Eilinį kartą atiduodame laimėtas rungtynes, nors prie žaidimo sunku būtų prikibti, nes vyrai aikštelėje paliko visą širdį.

Ypač smagu dėl Domanto Jasionio ir Justino Leganovič, kurie grįžo ir pakėlė komandą į aukštesnį lygį. Kol kas turime kentėti. Nors pagrindiniai snaiperiai prameta laisvi, tačiau tikim jais, kad anksčiau ar vėliau jie suderins savo taikiklius.