B lygoje - „Danske Bank“ laimėta lyderių dvikova, „dailininkų“ staigmena ir rekordų liūtis

Antradienio vakarą vyko GEALAN-Sostinės B lygos turnyro rikiuotės viršuje esančių komandų dvikova, kurioje susigrūmė SK „Oaks-Tirolos“ (5-3) vyrai ir „Danske Bank“ (5-2) ekipa.

Susitikimą žymiai geriau pradėjo svečiuose žaidę „bankininkai“, kurie sužaidus dvi su puse minutės pirmavo 11:0.

Tačiau tuomet į rungtynes atėjo kiek pavėlavęs „ąžuolų“ treneris Ignas Pagalys, kuris davė aiškius nurodymus savo ekipai, o ši, po puikiai sužaistos atkarpos sugebėjo dar pirmajame kėlinuke priartėti iki minimumo (17:18).

Tarsi to būtų negana, antrąjį ketvirtį aikštės šeimininkai pradėjo įspūdingu spurtu 11:0 ir patys įgijo dviženklę persvarą (28:18).

Visgi į tai „Danske Bank“ žvaigždynas atsakė dar įspūdingesniu spurtu 20:2 po kurio „bankininkai“ pasiuntė oponentus į nokdauną (38:30).

Nors „Oaks-Tirola“ vyrai pakilo ant kojų, tačiau viskas, ką jiems pavyko padaryti, tai trečiajame kėlinuke išlyginti rezultatą (44:44). Bet tuomet Žymanto Armono vedami svečiai tėškė dar vieną galingą atkarpą 13:2 po kurios vėl susigrąžino dviženklį pranašumą (57:46).

Per likusį dvikovos laiką „ąžuolai“ bandė kautis, tačiau akivaizdžiai pralaimėta kova po krepšiu ir neišpildyti metimai neleido I.Pagalio auklėtiniams sukurti didesnės intrigos, tad „Danske Bank“ vyrai ramiai užbaigė rungtynes ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė lengvą pergalę 83:64.

Ignas Pagalys, SK „Oaks-Tirola“

Sveikiname „Danske Bank“ komandą su pergalę. Ji buvo iškovota pelningai ir Danske ekipos žaidėjai buvo verti pergalės.

Ši ekipa turi puikiai sukomplektuotą sudėtį, su stipriu treneriu, ir pajėgiu įžaidėju, kuris gerai organizuoja žaidimą, gerą priekinę liniją.

Na, o mums iki pergalės pritrūko kelių svarbių žaidėjų. Žaidėme neblogai, bet prieš tokią stiprią komandą reikia pilnos sudeties, geresnio pataikymo iš toli.

Nenusiminame, dirbame toliau ir žiūrime į sekančias rungtynes.

Staigmena metus pradėjo „Dailės akademijos“ (3-4) atstovai paskutinėmis dvikovos sekundėmis parklupdę vienus iš lyderių „Mad Lamb“ (6-2) krepšininkus.

Savo aikštėje žaidę „dailininkai“ nuo pat pirmų rungtynių akimirkų buvo priekyje, o įpusėjus dvikovai turėjo apčiuopiamą 7 taškų persvarą (45:38).

Nors po didžiosios pertraukos „pašėlę ėriukai“ padidino apsukas bei buvo prigavę vos alsuojančius „Dailės akademijos“ krepšininkus, o lemiamo kėlinuko pradžioje net mėgavosi šešių taškų persvara (68:62).

Tačiau aikštės šeimininkai nekėlė baltos vėliavos, netrukus ištirpdė turėtą deficitą ir svarbiausio rungtynių klausimo sprendimą nukėlė į pačią susitikimo pabaigą.

Likus žaisti 1:21 min. svečių lyderis Gražvydas Mockus dviem baudų metimais išvedė „Mad Lamb“ vyrus į priekį (78:77).

Tačiau likus žaisti 26 sek. aikštės šeimininkų puolėjas Geraldas Jonaitis pataikė dvitaškį (79:78), o likus aštuonioms sekundėms Lukas Pivoriūnas įtvirtino sensacingą „Dailės akademijos“ pergalę – 80:78.

Dailės akademija
Mad Lamb
Domantas Pikūnas 21 PTS 31 Gražvydas Mockus
Gediminas Alisas 12 REB 10 Žilvinas Rubliauskas
Domantas Pikūnas 6 AST 4 Gražvydas Mockus

Įdomu tai, kad „Mad Lamb“ komanda surinko daugiau naudingumo balų nei varžovai (85-81) ir triuškinama persvara laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (52-40), tačiau pasirinko netinkamą kelią pergalės link mesdami daugiau tritaškių nei dvitaškių (40-39) ir pataikydami vos 10 tolimų šūvių (10/40 trit., 25%).

Lengviausią pergalę antradienio vakarą šventė „Dussmann“ (8-2) ekipa net 57 (!) taškų skirtumu sumindžiusi „LKA-karys.lt“ (4-6) kolektyvą.

Dvikovos pradžioje kariai dar „kabinosi“ į varžovus (12:17), tačiau antrajame kėlinuke Mindaugo Lapėno auklėtiniai spurtavo 34:15 ir įpusėjus dvikovai jau triuškino varžovus (51:27).

Po didžiosios pertraukos Edvino Slapšio vedami „Dussmann“ visai pasiuto laimėjo antrąją susitikimo dalį rezultatu 66:33 ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė didžiausią sezono pergalę – 117:60.

Įdomu tai, kad šioje akistatoje „Dussmann“ pagerino net 5 šio sezono B lygos rekordus – pelnė daugiausiai taškų (117), atliko daugiausiai rezultatyvių perdavimų (37), iškovojo pergalę didžiausių skirtumu (57), perėmė daugiausia kamuolių (22) ir surinko daugiausia naudingumo balų (155).

Beje, svečių atstovas Darius Dūdėnas padarė 15 klaidų ir pasiekė naują visų laikų B lygos (anti)rekordą.