B lygos atkrintamųjų starte - favoritų pergalės

Pirmadienio vakarą startavo GEALAN-Sostinės B lygos ketvirtfinalių kovos. Dėl užklupusios COVID-19 pandemijos kovo viduryje sustabdžius čempionatą atrodė, kad nugalėtojas paaiškės pagal reguliariajame sezone užimtas vietas.

Vis tik, gegužės pabaigoje vykusiame B lygos komandų vadovų posėdžio metu buvo nutarta, kad pirmenybes reikia tęsti, pradedant atkrintamąsias iš tų vietų, kuriose ekipos buvo pirmojo etapo pabaigoje.

Nors pertrauka buvo gana nemaža atkrintamųjų dalyvės pademonstravo gana gražų krepšinį, o pergales šventė aukštesnį reitingą turėjusios komandos.

Pirmosios į aikštę žengė „Dussmann“ (1) ir Vytauto Didžiojo universiteto (8) komandos. Nors turnyro rikiuotėje abi ekipas skyrė tikra praraja, tačiau šiame sezone abi šių komandų dvikovos buvo gana atkaklios ir tik po sudėtingos kovos pergales šventė pirmą reitingą turintys Mindaugo Lapėno auklėtiniai.

Ambicingieji VDU studentai turi gerokai jaunesnę sudėtį, tad atrodė, kad tai turėtų tapti raktu į pergalę varžantis su karantine užsisėdėjusiais vyresniais varžovais.

Visgi „Dussmann“ vyrai įrodė, kad neveltui tapo reguliariojo sezono nugalėtojais ir nuo pat pirmų minučių pasiuntė varžovus į nokdauną.

Jau pirmajame kėlinuke M.Lapėno auklėtiniai įgijo dviženklį pranašumą (26:13), kurį dvikovos pusiaukelėje dar labiau padidino (46:33).

Po didžiosios pertraukos žaidimas kiek išsilygino, tačiau dvikovą stebėjusiems žiūrovams buvo aišku, kad pirmadienio vakarą visa galvą aukštesnė yra „Dussmann“ ekipa, kuri antroje susitikimo dalyje tik tvarkė formalumus ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė lengvą pergalę - 93:70.

Abi komandos panašiu taiklumu atakavo iš trijų taškų zonos ir nuo baudų matimų linijos, o M.Lapėno auklėtiniai tik nežymia persvara laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 54-50.

Vis tik, reguliariojo sezono nugalėtojai pranašumą įgijo metimais iš dviejų taškų zonos pataikydami net 27 dvitaškius (27/52, 51,9%), kai tuo tarpu VDU studentai atsakė vos 15 taiklių metimų (15/43, 34,8%).