B lygos reitingas ir prognozės

  • Nejučia prabėgo pirmoji GEALAN-Sostinės B lygos sezono dalis, kuri šiek tiek padėjo atsijoti grūdus nuo pelų.

Nors pirmajame varžybų etape liko dar dauugiau nei pusė rungtynių, tačiau oficiali čempionato svetainė sostineskl.lt pabandė apibendrinti lygos dalyvių pasirodymus ir pateikti prognozes likusiai pirmenybių daliai.

Žinoma, tai tik mūsų nuomonė ir jei manote, kad ji nėra teisinga – įrodykite tai savo žaidimu aikštelėje, kad pavasarį galėtumėm nulenkti galvą ir prisipažinti klydę.

VIETA PERGLALĖS/PRALAIMĖJIMAI SANTYKIS
1.
7-2 +69

„Dussmann“

Praėjusio sezono finalininkai jau spėjo sužaisti devynias rungtynes ir net patirti du pralaimėjimus. Tačiau dar nespėjo įtikinti, kad jie nėra B lygos favoritai ir pagrindiniai pretendentai pasidabinti aukso medaliais.

Pralaimėjimų fone buvo įprastos problemos – nepilna sudėtis, trenerio trūkumas, nenusiteikimas, tačiau ten, kur reikėjo „Dussmann“ vyrai pasirodė visame gražume, padarė tai ką reikėjo ir Naujuosius pasitinka būdami ten, kur reikia.

Antroji sezono dalis parodys ar prognozės teisingos, tačiau bent jau šiai minutei, tai neišstumiamas B lygos numeris vienas.

2. 4-2 +73

„Danske Bank“

Kol kas „bankininkų“ žaidimas verčia kraipyti ūsą. Sudėtis kone tobula, tačiau ji nesugeba įveikti turnyro rikiuotės viduryje esančios karių komandos.

Tiesa, kitose rungtynėse „Danske Bank“ pasirodė pagal galimybes, kaip lygi su lygia kovojo su „Dussmann“ komanda ir kol kas įtikino, kad jos vieta B lygos finalo ketverte ar net ant prizininkų pakylos.

Tačiau iki euforijos – dar ilgas kelias ir dar daug savo galios įrodymo vertų rungtynių.

3. 6-1 +88

„Mad Lamb“

Jeigu ne į bendrą kontekstą niekaip neįsipaišantis pralaimėjimas VDU komandai „Mad Lamb“ atstovai mėgautųsi tobulu startu B lygoje ir šiuo metu būtų vienvaldžiai turnyro lentelės lyderiai.

Kita vertus, tokią progą „pašėlę ėriukai“ dar turės, nes prieš akis – geri du trečdaliai reguliariojo sezono ir visos atkrintamųjų varžybų kovos.

Kodėl tik trečioji reitingo vieta? Tiesiog pavasarį visose lygose vyks atkrintamosios, tad svarbiausi komandos nariai žais ne po 2-3, tačiau po 5-6 rungtynes per savaitę, o tai gali stipriai įtakoti komandos formą, ypač svarbiausiose sezono kovose.

4. 5-2 +53

SK „Oaks-Tirola“

Itin sunkiai SKL „Rudens taurėje“ išsijudinę „ąžuoliukai“ prastai pradėjo ir savo pasirodymą reguliariajame sezone.

Tačiau vėliau padarę tam tikras korekcijas sudėtyje, sulaukę po traumų grįžusių krepšininkų bei gavę trenerio Pagalių „Oaks-Tirolos“ atstovai įsivažiavo, iškovojo tris pergales iš eilės ir šiuo metu yra įsitaisę trečioje turnyro lentelės pozicijoje.

Kol kas „ąžuoliukai“ beviltiškai pralaimėjo rikiuotės lyderiams „Dussmann“ krepšininkams ir tik po atkaklios kovos krito prieš antroje pozicijoje esančius „Mad Lamb“ atstovus. Tuo tarpu prieš kitus varžovus buvo iškovotos gana nesudėtingos pergalės.

Žinoma, daug kas priklausys nuo 2020-ųjų starto ir ten lauksiančių dvikovų su „VedejasRenginiui.LT“ ir „Danske Bank“ ekipomis bei antrojo rato kovų, tačiau bent jau kol kas „Oaks-Tirola“ žaidimo kreivė leidžia nedrąsiai prognozuoti vietą stipriausiųjų B lygos komandų ketvertuke.

5. 5-2 +26

„VedejasRenginiui.LT“

Ties penkta reitingo pozicija, kurioje įsitaisiusi „VedejasRenginiui.LT“ komanda,  prasideda šio sezono B lygos sunkiasvorių sąrašas, gaila dėl vieno, kad finalo ketverte yra keturios vietos ir nebūtinai visos rezervuotos potencialiai stipriausiųjų penketukui.

Čempionatą keturiomis pergalės iš eilės pradėję Manto Finažonkovo auklėtiniai pakėlė savo akcijas, tačiau vėliau sekė pralaimėjimas „Mad Lamb“ atstovams ir pažeminimas akistatoje su „Danske Bank“ komanda, kuri lygos debiutantus sugrąžino į realybę.

Pirmajame varžybų etape „vedėjai“ dar sužais 13 rungtynių, tad bus visko, tiek skambių pergalių, tiek skaudžių nesėkmių, o tikrąjį šios ekipos potencialą pamatysime ketvirtfinalyje, kuriame ir spręsis svarbiausi sezono klausimai.

Prognozės – sudėtingas dalykas, vis tik, jei reikėtų lažintis, statyčiau už variantą, kad debiutantai nepateks į finalo ketverto kovas.

6. 3-5 +14

„BC Vilkai“

Praėjusio sezono bronzos medalių savininkai šiemet stringa kaip reikiant ir tik paskutinėse 2019-ųjų rungtynėse iškovojo trečiąją pergalę.

Prieš pat Naujuosius ekipos treneris Giedrius Oliškevičius išbraukė iš sudėties net tris krepšininkus ir paliko kolektyve tik darbščiausius jo narius. Ar tokie pokyčiai duos naudos - pamatysime netrukus, tačiau jei reikėtų prognozuoti – sakytumėm, kad taip.

Tiesiog, mėgėjų krepšinyje kartais svarbu ne pavardės, ne individualiai stiprūs krepšininkai, o darnus kolektyvas, tad jei dabar gaujoje liko tik tie, kas viena linija eina tikslo link, antroje čempionato dalyje vilkai dar gali rimtai pasidraskyti.

7. 4-5 -72

Vytauto Didžiojo universitetas

Tai – viena sunkiausiai nuspėjamų pirmojo etapo komandų. Susirinkę pilna sudėtimi VDU studentai sugeba įveikti pirmoje rikiuotės vietoje esančią „Mad Lamb“ komandą, tačiau neturėdami lyderių nusileidžia turnyro autsaideriams.

Būtent stabilumo stoka turėtų gerokai pakišti koją Gedimino Bražionio auklėtiniams, ypač pavasarį, kuomet pirmojo penketuko komandos ruošis svarbiausioms sezono kovoms, žais įjungusios aukščiausią pavarą ir tikrai nebus pasiruošusios dalinti lengvų taškų.

8. 4-5 -2

„LKA-karys.lt“

Galbūt kiek per drąsiai, tačiau vos 8 vietą skiriame dar praėjusiame sezone A lygoje žaidusiai „LKA-karys.lt“ komandai.

Nors kolektyvas sukomplektuotas tikrai neprastai, tačiau pagrindine jo varomąja jėga yra jau ne vienerius metus veteranų čempionate žaidžiantys Aurimas Sirvydis ir Darius Dudėnas, kuriems kartais padeda perspektyvusis Ričardas Bistrickas.

Likę kariūnai nėra prasti krepšininkai, tačiau kaip parodė pirmojo rato kovos, kartais „sudega“ asmeninėse akistatose su gerokai tvirtesniais varžovais.

Po Naujųjų metų „LKA-karys.lt“ ekipa tikrai nuskins ne vieną pergalę, tačiau nepaprastai lygioje šio sezono B lygoje jų gali nepakakti tam, kad kariai finišuoti aukštesnėje turnyro lentelės vietoje.

9. 2-7 -52

„SKM-2002“

Potencialo daug, treneris – labai geras, tačiau žaidimas B lygoje kol kas nesiklijuoja. Kokios to priežastys? Veikiausiai maža rotacija ir nestabili sudėtis. O pirmojo rato viduryje iš komandos dar buvo „pavogtas“ vienas lyderių Matas Mačijauskas, kuris persikraustė į A lygoje rungtyniaujančią „Ryto-MRU“ ekipą.

Susirinkusi pilna sudėtimi jaunimo komanda gali žaisti su visais, tačiau pavasarį MKL pirmenybėse grafikas būna gerokai karštesnis nei rudenį.

Tad veikiausiai B lygoje Tomas Purlys stengsis apšaudyti mažiau laiko pagrindiniame čempionate gaunančius savo komandos narius, o tai – gali stipriai atsiliepti „SKM-2002“ ekipos rezultatams ir galimybėms prasimušti į atkrintamųjų varžybų kovas.

10. 2-4 -39

„Dailės akademija“

Dvi pergalės per šešerias rungtynes nėra blogai. Žaisti vis dar norintys veteranai ir pergalių išalkęs perspektyvus jaunimas puikiai dera. Tačiau nepaisant visko sudėtinga „dailininkams“ prognozuoti vietą atkrintamosiose.

Ankstesniais sezonais su tokia sudėtimi „Dailės akademijos“ atstovai būtų visiški vidutiniokai, kurie sėkmės atveju galėtų pasvajoti apie vietą finalo ketverte. Tačiau šiemet konkurencija tiesiog yra pernelyg didelė.

Per likusią sezono dalį Valdo Redeckio auklėtiniai nebus patrankų mėsa ir duos rimtą kovą visiems varžovams, tačiau geriausiu atveju čempionato pabaigoje užims 9 poziciją.

11. 1-8 -158

SK „Nemenčinė“

Sezoną pergale prieš principinius varžovus, „Dailės akademijos“ krepšininkus pradėję Nemenčinės atstovai vėliau patyrė 8 nesėkmes iš eilės ir Naujuosius metus pasitinka būdami turnyrinės lentelės dugne.

Nors prieš akis dar daug rungtynių, tačiau Justino Plytniko vadovaujamo kolektyvo perspektyvos – gana niūrios. Komanda varžovams pralaimi vidutine 19,3 taško persvara, o šiuo metu ties atkrintamųjų riba, t.y. aštuntojoje pozicijoje, yra visai kitame lygmenyje esanti „BC Vilkų“ komanda.

Per likusias rungtynes „Nemenčinės“ garbę ginantys krepšinkai veikiausiai švęs dar 2-3 pergales. Tačiau tai – jau optimistinė prognozė ir geriausiu atveju šis žavus kolektyvas neliks paskutinėje turnyro lentelės vietoje.