"Black Salami" išpildė svajonę, "Lynx" išplėšė Summer B bronzą (foto)

Penktadienio vakarą finišavo GEALAN-Sostinės krepšinio lygos organizuojamų Summer 18 pirmenybių B čempionato kovos. Mažajame finale savo santykius išsiaiškino "Lynx" ir "BC Nol Semkers" ekipos, tuo tarpu vėliau fantastiškos grožio finalą sužaidė "Black Salami" ir KK "Brigados" ekipos.

Abiejų finalų rungtynių nuotraukas rasite mūsų "Facebook" paskyroje!

Pirmosiose rungtynėse į kovą stojo ketvirtadienį netikėtą nesėkmę pusfinalyje patyrę "BC Nol Semkers" krepšininkai ir "Lynx" atstovai.

Abi komandos reguliariajame sezone tapo grupių nugalėtojomis, tad daugelis tikėjosi matyti jas finale. Visgi, krepšinyje aukščiausią pavarą reikia įjungti svarbiausių kovų metu, o būtent to šiems kolektyvams nepavyko padaryti.

Kaip bebūtų dvikovoje dėl bronzos abi komandos buvo motyvuotos, tad salėje susirinkę žiūrovai pamatę tikrai gražų reginį.

Pirmoje susitikimo dalyje rungtynių vairą savo rankose laikė "Lynx" vyrai, tačiau jš persvara siekė kuklią 5-7 taškų ribą.

Vis tik, po didžiosios pertraukos "Nol Semkers" ekipa atsigavo, pakreipė įvykių tėkmę sau naudinga linkme ir po įspūdingo spurto 9:0 pati buvo įgijusi apčiuopiamą keturių taškų pranašumą (66:62), o kėlinuką pabaigė turėdama minimalią persvarą (71:70).

Lemiamame kėlinuke ilgą laiką vyko apylygtė kova, tačiau dvikovai artėjant prie pabaigos "Nol Semkers" jaunimas padarė keletą grubių klaidų gynyboje, o tuo pasinaudojęs stebuklingasis "lūšių" trejetas Pavelas Braknys, Mindaugas Kietis ir Deimantas Pavlovskis padėjo savo ekipai įgyti dviženklę persvarą (91:80).

Per likusį rungtynių laiką abiems komandoms teliko sutvarkyti formalumus ir sulaukti finalinės sirenos, kuris paskelbė bronzinę "Lynx" pergalę rezultatu 93:83.

"Lynx": D.Pavlovskis (9 rez.perd., 42 naud.balai) 31, P.Braknys 23, M.Kietis (5 per.kam.) 15.

"BC Nol Semkers": Tautvydas Rėkašius (6 kld.) 26, Tomas Butrimas (17 atk.kam., 5 rez.perd., 36 naud.balai) 21.

Įdomu tai, jog pirmajame varžybų etape "Nol Semkers" vyrai iškovojo visas 6 pergales, tačiau finalo ketverte tai nepadėjo, o ambicingasis jaunimas sezoną baigė dviem pralaimėjimais ir būdami prie suskilusios geldos.

O štai Summer B finalas tapo tikra vyšnia ant labai skanaus torto. Dėl čempionų titulo susigrūmė dvi labai žavios komandos - per metus didžiulę pažangą padarę "Black Salami" vyrai ir Ukmergės "chebrą" vienijanti KK "Brigados" ekipa.

Jaunimas į kovą dėl aukso delegavo kone stipriausią savo sudėtį, tuo tarpu "Brigadai" negalėjo padėti jos lyderis Ridas Pulkauninkas, be to ir pati komanda finalui surinko vos šešis žmones iš kurių vienas šlubas, kitas taišas, o trečias žaidė su trauma.

Atrodė, jog "dešrų mėgėjai" švęs lengvą pergalę, o toks įspūdis dar labiau sustiprėjo įpusėjus dvikovai, kuomet jaunimas talžė varžovus net 19 taškų skirtumu (40:21). Tačiau tuomet prasidėjo tai, dėl ko šis finalas abiems ekipoms įsimins ilgam.

Jaunieji krepšininkai kiek atsipalaidavo, ėmė dažniau rotuoti sudėtį, tuo tarpu Lauryno Skapo ir Manto Vanago vedami brigadininkai labai pamažu, bet ėmė artėti prie varžovų.

Iš pradžių ukmergiškių ambicijos neatrodė labai rimtos, tačiau kai lemiamą kėlinuką "Brigada" pradėjo galinga atkarpa 17:2 ir priartėjo iki trijų taškų (58:61) atmosfera aikštėje įkaito iki maksimumo!

Nors "Black Salami" ekipai netrukus pavyko kiek atitrūkti, tačiau "Brigada" jau buvo patikėjusi savo jėgomis, tad dvikovos nugalėtojo klausimas išsisprendė paskutinėmis finalo sekundėmis.

Likus žaisti kiek daugiau nei minutę po taiklaus L.Skapo metimo ukmergiškiai priartėjo iki dviejų taškų (66:68).

Tačiau likus 19 sek. "Black Salami" suorganizavo gražią ataką, kurios metu Titas Mikalopas prametė iš toli, tačiau Julius Vainius atkovojo kamuolį puolime, o netrukus išprovokavo varžovų pražangą ir dviem baudų metimais vėl padėjo saviškiams atitrūkti (70:66).

Visgi tai dar nebuvo pabaiga. Likus žaisti 12 sek. ukmergiškių lyderis L.Skapas pataikė iš toli (69:70), o netrukus "Black Salami" ekipa prarado kamuolį ir suteikė varžovams auksinę progą išplėšti auksinę pergalę.

Nors "Brigada" padarė viską, kad gana patogioje vietoje kamuoys pasiektų komandos lyderį L.Skapas, tačiau jo metimas tikslo nepasiekė, tad netrukus pasigirdusi finalinė sirena paskelbė dramatišką "Black Salami" ekipos pergalę rezultatu 70:69.

Jaunimas gavo pamoką, jog reikia žaisti visas 40 minučių laimei, tai netapo jiems kliūtimi siekiant Summer B aukso medalių apie kuriuos vasaros pradžioje jie galėjo tik pasvajoti.

Kita vertus, "Brigados" vyrai irgi turės ką prisiminti ir apie ką papasakoti savo vaikams, o iškovotas sidabro medalis jiems taip pat neturėtų priminti skaudaus pralaimėjimo kartėlio.

Naudingiausiu finalo rungtynių žaidėju tapo nugalėtojų komandos aukštaūgis J.Vainius, kuris pelnė vos 6 taškus, tačiau atkovojo net 16 atšokusių kamuolių, pataikė pergalę išplėšusias baudas ir surinko daugiausiai naudingumo balų tarp visų "Black Salami" krepšininkų - 25.

"Black Salami": T.Mikalopas (3/13 trit., 0 naud.balų) 12, Rokas Petrauskas 11, Mantas Bilotas (3/4 dvit.) 10.

"Brigada": M.Vanagas (3/12 trit.) 23, L.Skapas (15 atk.kam., 30 naud.balų) 21.