„BuzzerBeateris“ atsiėmė auksą, mūšyje dėl bronzos - drama iki paskutinės sekundės

Pirmadienio vakarą finišavo GEALAN-Sostinės krepšinio lygos organizuojamas Summer‘D čempionatas, o tikra vyšnia ant torto tapo kova dėl sidabro medalių.

Jau po antrojo turo buvo aišku, kad norėdami iškovoti aukso medalius „BuzzerBeaterio“ (3-0) krepšininkai turi tiesiog susirinkti į paskutines vasaros čempionato rungtynes.

Tad nieko nuostabaus, jog į dvikovą su „BC Marijampolio“ (0-3) ekipa jaunimas surinko gana gausią ir pajėgią sudėtį.

Kadangi antrajame varžybų etape „Marijampolio“ ekipa neturėjo savo naudingiausio žaidėjo, o vakar dar buvo priversti žaisti be komandos vadovo pirmoji vakaro dvikova buvo visiškas formalumas.

Čempionų titulą anksčiau laiko užsitikrinusi „BuzzerBeaterio“ ekipa dar pirmajame kėlinuke įgijo dviženklį pranašumą (23:7), o dvikovos pusiaukelėje jau triuškino varžovus (59:24).

Po didžiosios pertraukos jaunimas tęsė savo dominavimą, tad likus žaisti dešimt minučių komandas skyrė ištisa praraja (86:35).

Lemiamame kėlinuke „BuzzerBeateris“ visiškai atsipalaidavo, tad skirtumas nustojo augęs geometrine progresija, tačiau tai neturėjo jokio įtakos rungtynių baigčiai, tad nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė įtikinamą jaunimo pergalę rezultatu 113:60.

BuzzerBeateris
BC Marijampolis
Martynas Juršėnas 27 PTS 22 Tautvydas Rimgaila
Vilius Zinkevičius 12 REB 22 Tautvydas Rimgaila
Adomas Kavaliauskas 9 AST 5 Dariuš Ščensnovič

O štai dvikovoje dėl Summer‘D sidabro, kurioje susigrūmė „Vilko Brolija-2“ (2-1) ir „Lidl Lietuva“ (1-2) ekipos, intriga gyvavo iki pat paskutinės susitikimo sekundės.

Susitikimą geriau pradėjo „Lidl Lietuva“ vyrai, kurie pirmoje rungtynių dalyje kontroliavo padėtį ir įpusėjus joms turėjo apčiuopiamą 7 taškų pranašumą (43:36).

Tačiau, po didžiosios pertraukos „Vilko Brolija-2“ sugebėjo kardinaliai pakeisti dvikovos eigą ir per dešimt minučių įmetusi net 31 tašką perėm iniciatyvą į savo rankas (67:58).

Visgi, kuomet jau atrodė, kad „Vilko Brolijos“ dubleriai perkando varžovus ir per likusį laiką tęs savo spurtą viskas vėl apsivertė aukštyn kojom.

Lemiamą kėlinuką „Lidl Lietuva“ vyrai pradėjo įspūdinga atkarpa 11:2 po kurios rezultatas tapo lygus - 69:69!

Nuo šios akimirkos aikštėje užvirė tikras nervų karas, o rezultatas nuolat svyravo tai į vieną tai į kitą pusę, tad nieko nuostabaus, jog rungtynių finiše intriga pasiekė aukščiausią tašką.

Likus žaisti kiek daugiau nei minutę po Edvino Urkio dvitaškio „Vilko Brolija-2“ įgijo dviejų taškų persvarą (83:81).

Vėliau sekė ilga netaiklių metimų serija iš abiejų komandų pusės, kol nebeturėdama kur trauktis „Lidl Lietuva“ nėra į lemiamą ataką ir sugebėjo išprovokuoti varžovų pražangą jau aidint finalinei sirenai.

Po trumpo pasitarimo teisėjai nusprendė, jog prasižengta buvo laiku, tad prie baudų metimo linijos stojo Mindaugas Lastauskas.

Pirmasis metimas buvo taiklus, tačiau pratęsimą galėjęs išplėšti antrasis - skriejo pro šalį, tad kamuolį atkovojusi „Vilko Brolijos-2“ ekipa netrukus galėjo švęsti dramatišką, tačiau tikrai pelnytą pergalę - 83:82.

Įdomu tai, kad „Lidl Lietuva“ gana žymia persvara laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (51-45) ir surinko net 10 komandinių naudingumo balų daugiau nei varžovai (92-82).

Vilko Brolija-2
Lidl Lietuva
Vaidas Petrulionis 15 PTS 28 Arvydas Ūsaitis
Povilas Vilkas 9 REB 14 Arvydas Ūsaitis
Edvinas Urkis 6 AST 5 Dovydas Butkus