C lygos pirmojo etapo reitingas

Prieš pat gražiausias metų šventes baigėsi pirmasis GEALAN-Sostinės C lygos etapas suskirstęs 36 čempionato dalyves į I ir II divizionus.

Naujas grupes ir būsimu tvarkaraščius jau galite pamatyti lygos svetainėje, tačiau daugeliui turbūt įdomu sužinoti, kaip ekipos išsirikiavo C lygos reitinge?

Atsakymus rasite žemiau, kartu su komentarais apie komandas ir prognozes apie jų galimybes tolimesnėje čempionato dalyje.

* skiausteliuose nurodoma vieta, kurioje komanda buvo galutiniame 2018-2019 m. sezono reitinge.

VIETA PERGALĖS/PRALAIMĖJIMAI SANTYKIS
1. (N)
7-1 +105

 „BC LIDL“

Muzikos pasaulyje iškart pirmoje vietoje debiutuoja tik superhitai, o lygos reitinge – tik čempionai?

Atsakymą į šį klausimą sužinosime tik gegužės pradžioje, tačiau kol kas „BC LIDL“ ekipa paliko vienareikšmiškai geriausią įspūdį ir vienintelę nesėkmę patyrė jau nieko nelemiančiose rungtynėse su „Kumščio“ komanda.

Tolimesnėje čempionato dalyje visos dvikovos bus svarbios, tad jei pavyks išvengti traumų „LIDL“ atstovai tikrai pateks į finalo ketvertą, o gal net ir pasieks pagrindinį sezono tikslą.

2. (N)
7-1 +72

 „Nol Semkers - Oaks“

Naujausias „ąžuolų“ klubo projektas C lygoje debiutavo geriau nei tikėtasi. Žymiai geriau. Vos vienas pralaimėjimas ir stabilus žaidimas, net įskaitant faktą, jog komanda verčiasi be traumą patyrusio savo lyderio žada tikrai daug.

Žinoma, pirmasis varžybų etapas ir žaidimas elito grupėje skiriasi, tačiau jei per šventes „Oaks“ jaunimas nepadaugins „nol semkių“ panašu, kad Naujuosius pradės demonstruodami ne ką prastesnę formą.

3. (10)
6-2 +138

 „VLI Timber“

Įdomus sutapimas – 2018 m. rudenį darytame C lygos I etapo reitinge „VLI Timber“ irgi buvo trečioje vietoje, tačiau paskui smuko į dešimtąją poziciją, o pirmenybes baigė gerokai anksčiau nei planavo.

Sakysite blogas ženklas? Gal ir taip. Kita vertus, visi galime rinktis – tikėti ženklais ar pasimokę iš savo klaidų padaryti išvadas ir siekti užsibrėžto tikslo. Nuojauta kužda, kad Domanto Gudonio vadovaujamas kolektyvas pasirinks antrąjį variantą.

4. (12)
6-2 +58

 „2Gen - Kaefer“

Didžiulis reitingo šuolis į viršų, pirma vieta grupėje ir rezultatus atspindintis žaidimas. Nežinia, kaip Roko Mažeikos vadovaujamai ekipai seksis II varžybų etape, tačiau išnaudojus savo potencialą slapta tikrai galima pagalvoti apie vietą finalo ketverte.

5. (4)
7-1 +142

 „Naresta“

Pagrindiniai favoritai į C lygos titulą reitinge kol kas vos penkti. Kita vertus, pirmajame varžybų etape patirta tik viena nesėkme ir ta, prieš pagrindinius kandidatus į finalą „BC LIDL“ krepšininkus.

Potencialo daug, rezultatai jį tarsi patvirtina, tad dabar belieka sulaukti prognozių (ne)išsipildymo pavasarį.

6. (3)
6-2 +111

 „Oaks-2-Tirola“

Net nežinia, kaip galima vertinti „ąžuolų“ dublerių pasirodymą pirmajame varžybų etape. Greičiausiai gerai, nes antroji vieta ir 6 pergalės iš 8 galimų tarsi neleidžia prie ko prikibti.

Kita vertus, nestabilus žaidimas, daug sudegintų trenerio nervų ląstelių, nestabiliai į rungtynes besirenkanti sudėtis verčia Valdą Paukštą tapti panašiu į jo mokytoją Mindaugą Lapėną.

Tad klubo vadovas jau yra paruošęs kelias papildomas trenerio lentas, tuo tarpu „Oaks-2-Tirolos“ kolektyvas ruošiasi toliau vienaip ar kitaip stebinti SKL bendruomenę.

7. (N)
6-2 +70

 „Western Union“

Pirmąsias šio sezono rungtynes „Western Union“ ekipa pralaimėjo net 40 taškų skirtumu (44:84), o po šios dvikovos komandos vadovas net pasiteiravo lygos direktoriaus: „Ar tikrai į tą lygį pataikėme?“

Tačiau vėlesni įvykiai atsakė į visus reikiamus klausimus. Nors antrose rungtynėse C lygos debiutantai dar pralaimėjimo „Gestui“, tačiau paskui šventė net šešias pergales iš eilės ir pirmąjį varžybų etapą baigė antroje grupės vietoje.

Pareiškimas rimtas, kaip ir rimtas dėmesio atkreipimas į save. Tad jei „Western Union“ išlaikys dabartinį ritmą ir susitvarkys su atsiradusia lyderių etikete pavasarį gali drąsiai galvoti ne tik apie aštuntfinalį, bet ir apie vietą ketvirtfinalyje.

8. (N)
6-2 +27

 „BC Kažkur matyti“

Į bene smagiausią ir ryškiausią lygos kolektyvas iš pradžių buvo žiūrima kreivokai. Daugelis tarsi klausė: „Ką ten tos vadinamos „žvaigždės“ veikia krepšinio aikštelėje?“. O jos žaidžia. Ir tą daro visai gerai.

Vedamos legendinio Dainiaus Novicko ir papildomus bonuso taškus gaunančios iš Žygimanto Gečo, Gedo Saročkos, Jono Mikelkevičiaus ir Hario Zenkovo tos „žvaigždės“ retai kada pralaimi ir tampa nebe „kažkur matytos“, o regėtos ties pavojingų komandų sąrašu.

9. (28)
6-2 +52

 „Kuršėnai“

Didžiausią reitingo šuolį sutinkame 9 pozicijoje, kurioje įsitaisiusi net per 19 vietų liuoktelėjusi „Kuršėnų“ komanda ir tai – tikrai nėra atsitiktinumas.

Darnus kolektyvas, aukšto lygio įžaidėjas, gera priekinė linija ir tikrai pelnytos šešios pergalės iš aštuonių galimų.

Anksčiau, žemaičių vadovas Darius Eberson svajodavo apie vietą atkrintamosiose, o dabar net neregėtas aštuntfinalio etapas gali tapti nusivylimu. Štai ką daro tikėjimas tuo, ką darai.

10. (1)
5-3 +27

 „TDSfinance.lt“

Vos dešimtoje pozicijoje sutinkame praėjusio sezono čempionę ir pavasarinio reitingo lyderę „TDSfinance.lt“ ekipą. Tiesa, tai neturėtų liūdinti „bankininkų“ komandos.

Anaiptol, pirmenybes trimis pralaimėjimas pradėję čempionai jau buvo pradėję matuotis Mažosios taurės aukso medalius, tačiau ambicijos padarė savo ir vėliau pasiekę net 5 pergales iš eilės jie su trenksmu žengė į I divizioną.

O kaip seksis „bankininkams“ toliau – čia jau kone didžiausia pavasario intriga.

11. (21)
5-3 -10

 „Agmeka“

Viena didžiausių pirmojo etapo sensacijų įsitaiso 11 reitingo vietoje. Iki šiol C lygos šešiolktfinaliu pasitenkindavęs „Agmekos“ kolektyvas šiemet ėmė skinti vieną pergalę po kitos, savo grupėje užėmė trečiąją vietą ir atsidūrė per plauką nuo dar niekada nepasiekto aštuntfinalio etapo.

Ar pavyks šiam kolektyvui pakartoti rudenį pasiektą pergalių seriją ir žengti mažytį žingsnį svajonės link? Pamatysime jau greitai.

12. (9)
4-4 -18

 „Vaikinai“

Tiesa sakant, tai – kažkoks nesusipratimas. Dar prieš sezoną komandos vadovybė sakė, kad „Vaikinai“ nukraujavę ir neturi didelių ambicijų.

Pats žaidimas pirmajame varžybų etape jiems visiškai nesiklijavo, tačiau Ignu Pagaliu auklėjami krepšininkai sugebėjo užimti trečiąją vietą grupėje.

Ar tai tebuvo atsitiktinumas, o gal gudrus planas ar geras kolektyvas muštruojamas griežto trenerio? Parodys laikas, o tiksliau – antrasis varžybų etapas kaunantis su C lygos elitu.

13. (13)
6-2 +142

 „Taurus“

Prieš prasidedant 2018-2019 m. sezono atkrintamosioms „Taurus“ irgi buvo 13 reitingo vietoje, tačiau finišavo su bronzos medaliais ant kaklo. Šįkart komandos pozicija dar mažiau nusako komandos tikrąją galią.

Pirmajame varžybų etape iškovotos net šešios pergalės, įmestų ir praleistų taškų santykis +162, tačiau Manto Bielinsko kariauna savo grupėje liko vos ketvirta. O gamta, kokia tu įdomi!

14. (14)
5-3 +42

 „Teltonika“

Rudenį komandos vadovas Antanas Šegžda sakė, kad jo svajonė kartu su „Teltonika“ pasidabinti bet kokios spalvos C lygos medaliais.

Viena vertus, gana nestabilus komandos pasirodymas pirmajame varžybų etape ir vos 14-a reitingo vieta tarsi turėtų IoT specialistams numušti ūpą.

Kita vertus, itin pajėgūs varžovai rudenį ir sugebėjimas mobilizuotis sudėtingoje situacijoje tarsi parodė, kad atėjus svarbiausių kovų metui iš „Teltonikos“ tikrai galima tikėtis gerų rezultatų.

15. (8)
4-4 +65

 „Lynx“

Praeitame sezone C lygoje triukšmavusi „Lynx“ ekipa šį rudenį elgėsi ramiau ir vos nenusirito į II diviziono kovas.

Tačiau, kaip sakoma: „vos“ nesiskaito“, tad po Naujų metų „lūšys“ pasiruošusius priimti naujus iššūkius, o gal net pakartoti mažą Šilalės „Lūšies“ stebuklą, kurį pastaroji ekipa 2019-ųjų pavasarį sukūrė RKL pirmenybėse.

16. (6)
4-4 +23

 „Inter Pabradė“

Dar viena ne Vilniaus komanda esanti kone identiškoje situacijoje kaip ir laipteliu žemiau esanti „Kiemento“ ekipa.

Prasta pirmojo etapo pradžia, vėliau trys pergalės iš eilės ir iškovotas bilietas į elito grupę. Skirtumas tas, kad „Inter Pabradės“ komandoje nėra taip gerai išreikštų lyderių, kaip Giedraičių kolektyve.

Kita vertus, tai tikrai nereiškia, kad Pabradės atstovas antrajame varžybų etape bus tik statistai.

17. (11)
4-4 +46

 „Kiementas“

Prastai pradėję sezoną vėliau „Kiementas“ šventė tris pergales iš eilės ir užsitikrino vietą I divizione kaip geriausia 5-ąją vietą užėmusi komanda.

Vis tik, nepaisant ganėtinai žemos reitingo vietos daugelis komandų turėtų prisibijoti Giedraičių atstovų, nes jų pagrindą sudaro B lygos lyderių „Mad Lamb“ žaidėjai.

Tad jeigu jų nepakirs nuovargis ar įtempto grafiko problemos, pavasarį „Kiementas“ gali net labai patriukšmauti.

18. (35)
4-4 -34

 „Tirola“

Vienu metu „Tirolos“ ekipa jau buvo susipakavusi daiktus į II divizioną, tačiau dėkinga situacija kitose grupėse lėmė tai, kad Deniso Olifero kariauna gavo progą pasivaržyti su elitu.

Ar tai „vežėjus“ turėtų džiuginti? Veikiausiai taip, nes šiemet C lygoje nėra neįveikiamų varžovų, o ir antrajame etape „Tirola“ pateko į grupę, kurioje su visais galima drąsiai varžytis.

19. (N) 4-4 -50

 „Gestas“

Praeitame sezone B lygoje kovęsis „Gesto“ kolektyvas šiemet nusileido laipteliu žemyn ir, matyt, ne be reikalo.

Tinkamai savo jėgas įvertinę Gintaro Razučio auklėtiniai pirmą varžybų etapą baigė su lygiu pergalių ir pralaimėjimų balansų bei potencialiu favoritų statusu kovojant dėl C lygos Mažosios taurės.

20. (R) 4-4 -53

 „Ego Forte“

Po metų pertraukos į C lygą grįžęs „Ego Forte“ kolektyvas padarė beveik viską, kad kovotų dėl aukščiausių vietų.

Viską išskyrus vienas rungtynes su „Irsanos“ komanda, kurias pralaimėjo net 94:122, susigadino santykį ir likę penktoje vietoje neprasibrovė į stipresniųjų pusę.

Kita vertus, laukia menkesnės prabos trofėjus ir medaliai, o svarbiausia – laukia potencialus revanšas baisiausiems pirmojo etapo skriaudėjams.

21. (N) 4-4 +32

 „Vilniaus KM-2003“

Tik dėl prastesnio tarpusavio rungtynių santykio 6-ojo vietoje likę Andriaus Šležo auklėtiniai vėjais paleido bilietą į stipriausiųjų grupę.

Kita vertus, jaunimui svarbiausia auginti patirtį ir nugalėtojų mentalitetą, o varžantis su potencialiai silpnesnėmis ekipomis ir turint nedidelę rotaciją, vieta II divizione yra kone ideali šiam kolektyvui.

22. (R)
4-4 +10

 „Ridikas“

Tai - pirma komanda turinti teigiamą įmestų ir praleistų taškų santykį, pirma reitinge sutinkama į C lygą sugrįžusi ekipa, ir pirma kurios tikrai gaila, kad po Naujų komandai teks kovoti tik II divizione.

23. (27)
4-4 -9

 „Kumštis“

Viena vertus, tai kolektyvas, kuris sugebėjo nugalėti vieną C lygos favoričių, bet tuo pačių pralaimėjo potencialiai silpnesnėms ekipoms.

Tad veikiausiai nieko nenustebs, kad po Naujų „Kumštis“ toliau bus galingas, darnus, bet tuo pačiu labai nestabilus.

24. (23)
4-4 -27

 „LabasPasauli.lt“

Pirmajame varžybų etape „LabasPasauli.lt“ kolektyvas spėjo pakeisti ne tik pavadinimą, bet ir savo statusą.

Pirmenybių pradžioje Valdo Jonavičiaus auklėtiniai buvo tarp grupės lyderių, o finišavo tarp vidutiniokų ir gana žemoje reitingo vietoje.

Tad panašu, kad antrajame varžybų etape ši komanda dar tikrai nustebins ne vieną C lygos gerbėją.

25. (17)
3-5 -34

 „BC Irsana“

Likus dviem turams „Irsanos“ kolektyvas turėjo realių vilčių patekti į stipriausiųjų divizioną, tačiau apmaudi pirmojo etapo pabaiga nubloškė Antono Sventicki auklėtinius už raudonos linijos.

Kita vertus, šioje pusėje pakovoti tikrai bus dėl ko, o jei dar pavyks pademonstruoti tikrąjį savo veidą, pavasarį Naujosios Vilnios atstovai gali pasidabinti ir kažkurios spalvos medalių komplektais.

26. (32)
3-5 -43

 „KK Grigiškės“

Nors grigiškiečiai galėjo finišuoti anksčiau, tačiau pirmojo etapo pabaiga susiklostė taip, kad komanda dabar turės kovoti tik dėl Mažosios taurės.

Kita vertus, jei čia pavyks iškovoti kažkurį medalių komplektą Grigiškėse bus gal net didesnė šventė nei pernai pasiekus C lygos 1/16 finalo etapą.

27. (37)
3-5 -58

 „A komanda“

Vienas didžiausių šuolių aukštyn silpnesniųjų pusėje. O tai turėtų džiuginti „A komandos“ kolektyvą, kuris kone dešimtmetį žaidžia panašiu pagrindu, pastaruoju metu rado kelis jaunesnius lyderius ir dabar mėgaujasi vis dažnesniu pergalių receptu C lygoje.

28. (34)
3-5 -62

 „Uniclub Casino“

Nežinia ar tokią poziciją vertinti kaip per žemą, ar kaip tinkamą šiam kolektyvui. Tad teisingiausia pasakyti, kad tikrąją savo akcijų vertę „lošėjų“ kolektyvas turės įrodyti II etapo kovose.

29. (33)
3-5 +4

 „Vilniaus KM-2002-Alpi Baltika“

Dar vienas energijos pilnas jaunimas kolektyvas, kuris nežinia kodėl yra ganėtinai žemoje vietoje.

Jeigu treneriui Vytautui Zapalskui pavyks tinkamai suderinti krūvius MKL ir SKL pirmenybėse šią komand pavasarį turėtumėm matyti gerokai aukštesnėje vietoje.

30. (N)
3-5 -5

 „Telšiai“

Pirmenybių startas žemaičiams buvo gana įkvepiantys, tačiau vėliau pasipylė pralaimėjimai, o dėl prastesnio tarpusavio rungtynių balanso C lygos debiutantai savo grupėje užėmė vos VIII poziciją ir reitinge gavo tik 30 vietą.

Tačiau tai dar nereiškia, kad maždaug tokioje vietoje žemaičiai ir finišuos. Įrodyti tiktai yra ką ir šis kolektyvas tam turi mažiausiai aštuonias rungtynes antrajame varžybų etape.

31. (18)
2-6 -41

 „Tornadas“

Tiems, kas pakliuvo su „Tornado“ komanda į vieną grupę II varžybų etape, galima sakyti, nepasisekė.

Šis kolektyvas sezono pradžioje demonstravo visai neblogą žaidimą ir silpnesniame divizione atsidūrė vien todėl, kad pirmajame etape jam teko kautis su tikrai galingais varžovais.

32. (39)
1-7 -85

 „Kirviai“

Nieko naujo, bet ir nieko neįprasto. Jau gerą dešimtmetį C lygoje žaidžiantys „Kirviai“ yra apatinėje rikiuotės dalyje, tačiau kaip visuomet laukia savo progų II varžybų etape ir Mažojoje arba „Iššūkio“ taurėse.

33. (N)
1-7 -81

 „SKM-Langų sistemos“

Dar vienas SKM kolektyvas, kuris savo grupėje užėmė paskutinę, devintą, poziciją.

Tiesa, Algirdo Milono auklėtiniai davė rimtą kovą ne vienam varžovui, o ir pažiūrėjus į šios komandos žaidėjų pasus nustebtum, pamatęs skaičių 2004 ties gimimo data.

Tad įvertinus visas aplinkybes ir galimą potencialą, šios komandos pasirodymą pirmajame etape galima vertinti 10 balų.

34. (16) 0-8 -121

 „Lietuvos medikų krepšinio asociacija“

Didžiausias, net 18 pozicijų krytis žemyn, priklauso medikus vienijančiai LMKA komandai. Kodėl gana neblogus rezultatus dažniausiai demonstruodavusi ekipa dabar yra taip žemai, žino tik Jono Gutausko vadovaujamas kolektyvas.

Kita vertus, gal vasarą komanda patyrė traumą, pirmajame etape reabilitavosi, o antrajame  - parodys ką gali ir, galbūt, net rimtai pakovos dėl vieno iš Mažosios taurės medalių komplekto.

35. (N) 0-8 -212

 „SKM-2002-II“

Pernai D2 lygoje žaidęs SKM jaunimas šiemet tobilinasi žymiai aukštesnsiame lygyje. Nors rezultatai, kol kas, neįkvepiantys, tačiau jaunimas dažniausiai šauna pavasarį, tad iš Roko Jankūno auklėtinių tikrai galima laukti to paties.

36.(40) 0-8 -223

 „Aseko“

Praėjusį sezoną užbaigę paskutinėje 40-ojo vietoje naująjį „Aseko“ vyrai įpusėja vėl būdami rikiuotės dugne. Tiesa, Ričardas Nacius sudėtyje ir silpnesni varžovai po Naujų metų turėtų pakelti ūpą kol kas be pergalių žengiančiai komandai.