D lygos finale - (ne)tikėtas „Mad Lamb-2“ triumfas!

Šeštadienio vakarą finišavo GEALAN-Sostinės D lygos čempionatas, kuriame šį sezoną varžėsi net 24 ekipos.

Keturios stipriausios komandos savaitgalį santykius aiškinosi tradiciniu tampančiame finalo ketverte turnyre, o nugalėtojų taurę į viršų kėlė reguliariajame sezone savo grupėje vos ketvirtą vietą užėmusi „Mad Lamb-2“ ekipa.

Dvikovoje dėl aukso susigrūmė šiame sezone nė vieno pralaimėjimo neturėjusi „JEPU“ komanda ir antrojo etapo A grupėje vos ketvirtą vietą užėmusi ir dar aštuntfinalyje daug vargo turėjusi „Mad Lamb-2“ ekipa.

Nors aiškų favoritų statusą turėjo „JEPU“ vyrai, tačiau jau nuo pat pirmų dvikovos minučių jiems viskas slydo iš rankų, o komandos treneris Rytis Pulkaukinkas vis skėsčiojo rankomis neramiai žiūrėdamas į balkone esantį komandos vadovą.

Tuo tarpu „Mad Lamb-2“ vyrai žaidė atsipalaidavę, darė tai, ką turi daryti ir jau pirmajame kėlinuke ramiai susikrovė 8 taškų pranašumą (20:12).

Antrajame kėlinuke „JEPU“ pristabdė įsismaginusius varžovus, tačiau nesugebėjo „užsikurti“ puolime, tad po dešimties minučių favoritų deficitas buvo tie patys aštuoni taškai.

Po didžiosios pertraukos atmosfera aikštėje kaito sulig kiekviena minute. Trečiajame ketvirtyje „Mad Lamb-2“ vyrai buvo priekyje, tačiau kartu su senkančiom jėgom, jautė ir artėjančius varžovus.

Lemiamo kėlinuko pradžioje „JEPU“ galiausiai pavijo oponentus, o tą padarę sužaidė fantastišką kelių minučių atkarpą ir įgijo šešių taškų pranašumą (54:48).

Tačiau tuomet traumą gavo favoritų lyderis Justinas Luneckas, o be jo Ryčio Pulkauninko auklėtiniai pradėjo siausti puolime, kapodami medžių šakas ir laidydami tuščius šovinius.

Tuo tarpu pavydėtiną drausmę tiek gynyboje, tiek puolime pademonstravę „Mad Lamb-2“ vyrai pataikė sudėtingus metimus ir dvikovą baigė laimėdami įspūdingą atkarpą 18:2, kuri pasiuntė „JEPU“ vyrus į nokdauną ir leido „pakvaišusiems ėriukams“ iškovoti D lygos auksą - 66:56.

Naudingiausiu finalo žaidėju buvo pripažintas nugalėtojų ekipos gynėjas Šarūnas Putna, kuris svarbiausiose sezono rungtynėse pelnė 27 taškus, atkovojo 8 atšokusius kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko net 33 naudingumo balus.