Didžiulis „Legiono“ žingsnis į priekį, įspūdinga ISM atkarpa ir puikią formą demonstruojanti „Ferimsta“

Antradienio vakarą buvo sužaistos trys GEALAN-Sostinės A lygos dvikovos, kuriose pergales šventė „ISM universiteto“, „Ferimstos“ ir „Rivile-Steko“ komandos. Tiesa, pastarajai ekipai dėl pergalės teko gerokai paprakaituoti, o teigiamą rezultatą lėmė tik grubi varžovų klaida lemiamo kėlinuko pabaigoje.

Lygiai prieš 1 metus, t.y. 2018 m. lapkričio 27 d. buvo pasiektas naujas A lygos rekordas, kuomet savo aikštėje žaidusi „Steko-Rivilės“ komanda net 100 taškų skirtumu rezultatu 150:50 paniekino „Legiono“ komandą.

Taip jau sutapo, jog po metų, kone tą pačią dieną, toje pat salėje vėl susitiko tos pačios komandos, tik šįkart rungtynių scenarijus buvo visiškai kitoks.

Dvikovą žymiai geriau pradėjo „Riviles-Steko“ komanda, kuri pirmajame kėlinuke pademonstravo iš kojų verčiantį puolimą ir per pirmąsias dešimt minučių pelnę 32 taškus įgijo apčiuopiamą 8 taškų pranašumą (32:24).

Tačiau keletą smūgių prasileidę „legionieriai“ nekėlė baltos vėliavos. Anaiptol, pakeitę gynybą ir pagyvinę puolimą svečiai likvidavo beveik visą turėtą deficitą.

Nors trečiojo ketvirčio pradžioje aikštės šeimininkai buvo susigrąžinę dviženklę persvarą (60:50), tačiau pavydėtiną kovingumą demonstravę „Legiono“ atstovai nuolat lipo varžovams ant kulnų, o likus žaisti 46 sek. net įgijo dviejų taškų persvarą (84:82).

Visgi likus 29 sek. aikštės šeimininkai išprovokavo varžovų pražangą, o Mantas Pocius realizavo abu baudų metimus ir išlygino rezultatą (84:84), o kitoje atakoje „Legiono“ lyderis Artūras Karapetian švystelėjo skubotą tolimą metimą.

Šis skriejo pro šalį, o kamuolį atkovoję „Riviles-Steko“ krepšininkai nėrė į greitą puolimą ir likus žaisti 0,01 sek. išprovokavo pražangą.

Pirmas Gedimino Povilausko metimas skriejo pro šalį, antrąjį aikštės šeimininkų aukštaūgis pataikė, o po akimirkos nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė dramatišką „Riviles-Steko“ pergalę rezultatu 85:84.

Viena vertus pralaimėjimas yra pralaimėjimas, kita vertus smagu matant tokį didžiulį „Legiono“ žingsnį į priekį ir matant komandos vadovo Gintaro Pavalkio dedamas pastangas.

Juolab, kad atsitiesti po tokios nesėkmių serijos, kuri „legionierius“ buvo užklupusi praėjusiame sezone ir ištraukti komandą iš tokios duobės sugebėtų (norėtų) tikrai ne kiekvienas.

Rivile-Stekas
Legionas
Gediminas Povilauskas 30 PTS 24 Martynas Rakauskas
Gediminas Povilauskas 19 REB 11 Martynas Rakauskas
Dominykas Gružinskas 10 AST 4 Aivaras Kuzmickas
KOMENTARAI
Mindaugas Lapėnas, „Rivile-Stekas“

Šios rungtynės su „Legionu“ mums buvo tiek reikalingos, kaip šuniui penkta koja. Taip jau kartais nutinka. Didžioji dalis ekipos pagrindinių žaidėjų jas praleido dėl įvairiausių priežasčių, plius turim sveikatos problemų.

Kadangi koncentruojamės į RKL kovas savaitgaliais, tenka aukoti kai kuriuos dalykus A lygoje. Šiemet „Legionas“ transformuojasi, tampa rimtesne kompanija, o jei dar ir aprangas nusipirktų išvis butų liuks.

Apie rungtynes nelabai turiu ką pasakyti, nes mums reikėjo tiesiog jas atžaisti. Vos susirinkom ir pažaidėm, šiek tiek padrikai, su prastu pataikymu, su bangavimais, bet čia nebuvo ko per daug ir prašyti vyrukų, kai vienas sergantis, kitas su trauma, trečias nežaidęs ir t.t. Būna tokių momentų, bet tikimės, kad jų bus ne per daugiausiai.

Raimundas Kalesnykas, „Legionas“

Vakar išsigelbėjo „Rivile-Stekas“ komanda, pasisekė jiems. Visą dvikovą atrodėm labai neblogai, tik labai neprotingai dvikovos pabaigą sužaidėm.

Aišku trečiajame kėlinuke buvome įkritę į duobę, nes varžovai išnaudojo patirtį keičiant gynybos sistemas, tuomet mes atkarpą 0:10 pralaimėjome. Bet paskui pakilome ant kojų bei buvome netoli nuo pergalės ir tik patirties stoka pakišo mums koją.

Žaidimo kokybė tikrai gerėja, juolab, kad kovėmės prieš tikrai pajėgią komandą. Pernai pirmajame rate nuo „Rivilei-Stekui“  nusileidome 100 taškų, o šiemet to tikrai nebus nei su šiuo, nei su kitais varžovais. Einame į priekį, dar turėsime keletą žaidėjų, tad manau sezono eigoje iškovosime dar ne vieną pergalę.

Turime treniruotes, jaunimas klauso trenerio nurodymų, todėl ir rezultatai visai neblogi. Dar turime ties gynyba padirbti ir viskas bus gerai.

Pirmadienį pilna sudėtimi įveikę turnyro rikiuotės lyderius antradienį „Sporto namai“ (6-2) patys kluptelėjo, kuomet svečiuose nusileido pastaruoju metu puikią formą demonstruojančiai „Ferimstos“ (5-2) komandai.

Didžiąją dvikovos dalį priekyje buvo pavydėtiną taiklumą demonstravusi aikštės šeimininkų komanda. Tiesa, svečiai taip pat nesnaudė, išliko kovinėje būsenoje ir likus žaisti kiek daugiau nei 4 minutes iki dvikovos pabaigos net buvo išsiveržę į priekį (72:71).

Vis tik, vos varžovams peržengus pavojingą „raudoną“ ribą „Ferimstos“ krepšininkai greitai atsitiesė ir susigrąžino apčiuopiamą pranašumą.

Lemiamu rungtynių momentu atitrūkę į priekį Gintaro Plytniko auklėtiniai jau nebesidairė atgal, gana lengvai išsaugojo įgytą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė įtikinamą pergalę – 83:74.

SK Ferimsta
Sporto namai
Eduard Rogačiov 21 PTS 28 Jonas Elvikis
Eduard Rogačiov 13 REB 7 Dominykas Palšis
Linas Valatkevičius 6 AST 6 Jonas Elvikis
KOMENTARAI
Gintaras Plytnikas, „Ferimsta“

Žaidėme prieš nepilnos sudėties varžovą, tačiau nereikia pamiršti, kad ir patys šiemet nežaidėme dar pilnos sudėties ir savo tikrojo potencialo dar nematėme. Svarbiausia žinoma, kad iškovojome pergalę ir visas varžybas diktavome tempą. Pabaigoje susitvarkėme savo gynybą, prisiminėme ką tarėmės prieš rungtynes ir laimėjome gana užtikrintai.

Džiaugiuosi komandos kovingumu nuo sezono pradžios ir ypatingai noriu pasidžiaugti, kai kuriais žaidėjais, kurie susitvarkė su emocijoms ir nepasidavė varžovų žaidėjo provokacijoms, kas galėjo smarkiai pakišti koją siekiant teigiamo rezultato.

Šiandien varžovai neturėjo svarbiausių savo žaidėjų, tačiau dėl to tikrai nesidžiaugėmė. Veikiau atvirkščiai nusiminėme, nes nedažnai pasitaiko proga pasivaržyti su tokio lygio krepšininkais.

Dar viena komanda, kuri nustebino savo unikaliu pataikymu tapo „ISM universiteto“ (6-2) ekipa, kuri antroje susitikimo dalyje pilnu pajėgumu įjungė taškų darymo mechanizmą, pabėgo nuo „Losritos“ (2-6) vyrų ir dvikovos pabaigoje šventė lengvą pergalę rezultatu – 96:65.

Įpusėjus dvikovai svečiuose žaidę Gintaro Pociau auklėtiniai turėjo kuklią penkių taškų persvarą (41:36). Tačiau po didžiosios pertraukos studentai daugiau nei penkias minutes pataikė viską, ką metė, per šį laiką laimėjo atkarpą rezultatu 28:2 ir kėlinuko pabaigoje mėgavosi triuškinama 28 taškų persvara (69:41).

Lemiamame kėlinuke aikštės šeimininkai jau nebetikėjo tuo ką daro, tad abi komandos likusį dvikovos laiką tiesiog žaidė savo malonumui ir laukė finalinės sirenos oficialiai paskelbusios triuškinamą „ISM universiteto“ komandos pergalę.

KK Losrita
ISM universitetas
Mantas Dong 11 PTS 33 Rokas Balbierius
Tautvydas Pipiras 7 REB 11 Karolis Ražukas
Simonas Lekys 4 AST 8 Rokas Balbierius
KOMENTARAI
Genadijus Kuliominas, „Losrita“

Vakar varžovai labai gerai pataikė, tiesiog „kiaurai“ ėjo visi metimai, o mes nežaidėm savojo žaidimo, dėl to ir rezultatas yra toks, koks yra.

Marius Pavlovski, „ISM universitetas“

Pirmiausia galima padėkoti komandai už neblogą darbą, buvo puikus pataikymas, geras tarpusavio supratimas. Aišku gynyboje buvo galima geriau pasirodyti ir mažiau praleisti, bet viską atpirko nepriekaištingas puolimas.

O šiaip „Losritos“ sudėtis buvo puiki, turint tokius žmones galima drąsiai žaisti RKL, gal net NKL bandyti, bet tokios rungtynės tik parodo, kad sudėtis ne viską sprendžia. Tad noriu pasveikinti savo komandą su tikrai puikiai pergale bei palinkėti kitą savaitę atvykti į rungtynes ir pademonstruoti panašų žaidimą.