DPV tapo vienvaldėmis lyderėmis, kaunietės debiutavo solidžia pergale

Tęsiasi kovos Vilniaus Moterų lygoje, kur antrąją kovų savaitę įvyko dvejos rungtynės, o į krepšinio aikštę žengė trys iki tol nerungtyniavusios ekipos.

Turnyrą organizuoja sporto klubas „Oaks“ pagal Sporto rėmimo fondo projektą Nr. SRF-SRO-2022-1-0076 „Vilniaus miesto moterų krepšinio čempionato organizavimas“

Trečiadienio vakarą triuškinamą pergalę šventė DPV (3-0) merginos, kurios iškovojusios trečią tašką iš tiek pat galimų tapo vienvaldėmis turnyro lyderėmis.

Tuo tarpu sekmadienį čempionate debiutavo Kauno „Laisvės“ (1-0) ir „Juodųjų panterų“ (0-1) komandos, o gana užtikrintą pergalę šventė iš laikinosios sostinės atvykusi ekipa.

Rekordų lietumi pažymėtoje dvikovoje ne vieną patyrusią  krepšininkę sudėtyje turinti DPV komanda egzaminavo Vilniaus KM II komandą ir pažėrė jaunimui nemažai krepšinio pamokų.

Pirmajame kėlinuke aikštėje dar vyko apylygė kova, tačiau vėliau DPV atstovės ėmė aštriau žaisti puolime, puikiai išnaudodamos savo ūgio pranašumą surinko net 32 taškus antru bandymu ir dar pirmoje dvikovos dalyje įgijo triuškinamą persvarą (44:28).

Po didžiosios pertraukos DPV puolimo mašina tik didino apsukas, tuo tarpu Jūratės Ccėnienės treniruojamos merginos prarado pasitikėjimą savo jėgomis ir ėmė žaisti žemiau savo galimybių.

Tad DPV ekipa pasinaudojo susidariusia padėtimi, dar labiau padidino savo pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė daugiau nei įtikinamą pergalę - 100:47.

Įdomu tai, kad DPV tapo pirmąją Moterų lygos ekipa, kuriai pavyko pelnyti 100 taškų.

Prieš 13 metų vykusiame čempionate aštuonios komandos žaidė vieno rato sistema, o paskui vyko atkrintamųjų kovos ir tuomet nė vienai komandai nebuvo pavykę pasiekti triženklės taškų ribos.

Be to, šiose rungtynėse DPV atkovojo net 73 atšokusius kamuolius, o tai - naujas šio sezono Moterų lygos rekordas.

Vilniaus KM II
DPV
Gintė Vaičiūnaitė 13 PTS 17 Kamilė Žiedelytė
Patricija Radzevičiūtė 5 REB 14 Vilūnė Maslauskienė
Laura Filomenkaitė 1 AST 5 Ilona Nikonovaitė
KOMENTARAI
,
Samanta Jekabson, DPV

Šios rungtynės leido suprasti, kad mums nereikia veltis į „bėgu-metu“ žaidimą. Turime prieš rungtynes paruoštus derinius, tad reikia protingai jais žaisti.

Labai džiaugiamės tokiu sezono startu ir tikimės, kad tokių pergalių bus daugiau.

Sekmadienį vykusioje antrojoje savaitės dvikovoje susigrūmė iš Kauno atvykusi „Laisvės“ ekipa ir sostinės krepšinio fanatikes vienijanti „Juodųjų panterų“ komanda.

Nė viena komanda nežinojo, ko tikėtis iš varžovių, vis tik nuo pat pirmųjų dvikovos akimirkų tapo aišku, jog daugiau talento turi „Laisvės“ atstovės, kurios jau nuo pirmųjų rungtynių minučių pasiuntė varžoves į nokdauną ir pirmąjį kėlinuką laimėjo dviženkle persvara (20:5).

Nors „Juodosios panteros“ vėliau turėjo gerų atkarpų, kuomet sugebėdavo ženkliai sumažinti turėtą deficitą, tačiau vos vilnietės imdavo kurti intrigos ugnį, viešnios iškart smogdavo dar galingesne atkarpa ir dar labiau padidindavo savo pranašumą.

Tad įpusėjus dvikovai „Laisvė“ turėjo jau devyniolikos taškų persvarą (37:18), trečiojo ketvirčio pabaigoje mėgavosi trisdešimt trijų (61:28), o nuaidėjus finalinei sirenai šventė pergalę net keturiasdešimt penkių taškų skirtumu - 85:40.

Koją „Juodosioms panteroms“ daugiausiai pakišo itin prastas pataikymas - vilnietės iš dviejų taškų zonos atakavo vos 20% (10/50 dvit.) taiklumu ir realizavo tik 13,6% (3/22) tritaškių metimų.

Kauno Laisvė
Juodosios panteros
Vesta Česnovaitė 15 PTS 17 Simona Paužaitė
Dalia Varnaitė-Zagurskė 11 REB 11 Jurgita Anuškevičienė
Akvilė Babraitytė 8 AST 3 Simona Paužaitė
KOMENTARAI
Laisvydas Gudaitis, Kauno „Laisvė“

Kadangi komanda susibūrusi visiškai naujai, tai tobulinti reikia viską iš eilės Juolab žinant, kad laukia susitikimai su Lietuvos moterų lygos B diviziono komandomis, kurios jau eilę metų treniruojasi ir žaidžia kartu.

Bet šiam momentui svarbiausia, kad pavyko suburti naują komandą Kaune bei debiutuoti naujos lygos rungtynėse. Ir rungtyniaujam net ne Kauno, o Vilniaus pirmenybėse, kas tenka pripažinti yra papildomas iššūkis.

Po pirmųjų sužaistų rungtynių nuotaikos komandoje labai geros, bet aišku tai nulėmė iškovota užtikrinta pergalė. Artimiausiu metu laukia rungtynės su itin pajėgia B divizione rungtyniaujančia komanda. Čia jau bus kur kas rimtesnis iššūkis, bet stengsimės kiek galime.

Jurgita Anuškevičienė, „Juodosios panteros“

Mūsų tikslas buvo, kad visos mergaitės pažaistų, tai taip ir gavosi.

Nepaisant pralaimėjimo, jaučiamės nuotaikingai ir pozityviai, nes tai kolektyvas jungiantis labai įvairias žaidėjas nuo 13 iki 46 metų.

Esame tikra krepšinio komanda ekipa, tad nuo pat pirmos dvikovos mėgaujamės procesu.

Trečiąją Moterų lygos savaitę planuojamos net ketverios rungtynės, o kovas dėl titulo pradės likusios trys iki šios nežaidusios ekipos: „BC 7Bet“, „Lapės“ ir „Gesto“ krepšininkės.