„Dussmann“ be vargo žengė į finalo ketvertą, „vedėjai“ - išlygino serijos rezultatą

Ketvirtadienio vakarą GEALAN-Sostinės B lygoje įvyko dvejos atsakomosios ketvirtfinalio rungtynės, po kurių paaiškėjo pirmoji finalo ketverto dalyvė. Ja tapo pergalę įspūdinga 40 taškų persvara iškovojusi „Dussmann“ ekipa.

Antrosios vakaro rungtynės buvo šiek tiek įdomesnės, tačiau jos taip pat pasibaigė triuškinama 20 taškų persvara, o pergalę šventusi „VedėjasRenginiui.LT“ komanda išlygino serijos rezultatą.

Pirmadienio vakarą „Dussmann“ (1) vyrai įveikė varžovus 23 taškų persvara, tad daugeliui tapo aišku, kad „Vytauto Didžiojo universitetą“ (8) šiame ketvirtfinalyje išgelbėtų tik stebuklas.

Deja, atsakomojoje akistatoje jokios magijos nebuvo ir tarsi to būtų maža, VDU komanda neturėjo traumą patyrusių kelių žaidėjų, o du kėlinukus žaidė vos penkiese.

Vaizdas aikštėje buvo toks, kad kiek turėjo jėgų, kiek leido galimybės VDU vyrai kovėsi, tuo tarpu „Dussmann“ atstovai net negalėdami savęs tinkamai motyvuoti, be pastangų gynyboje vis tiek sugebėjo diktuoti savo sąlygas ir dar pirmajame kėlinuke įgijo dviženklį pranašumą (32:19).

Per likusią dvikovos dalį esminių pokyčių neįvyko - žaidimo ritmą išlaikę Mindaugo Lapėno auklėtiniai stabiliai rinko taškus, tuo tarpu sulig kieviena minute vis labiau „sėstančios studentų baterijos“ gramzdino VDU komandą į vis gilesnį liūną.

Lemiamame kėlinuke serijos baigtis jau buvo aiški, tad abi komandos žaidė atsargiai, vengė traumų ar bereikalingo jėgų eikvojimo ir laukė finalinės sirenos, kuriai pasigirdus buvo užfiksuota įspūdingą „Dussmann“ pergalė rezultatu - 116:76.

Vytauto Didžiojo universitetas
Dussmann
Kasparas Sideravičius 23 PTS 20 Deimantas Pavlovskis
Karolis Šilinskas 11 REB 9 Deimantas Pavlovskis
Modestas Sinica 7 AST 11 Marius Taparauskas
KOMENTARAI
,
Mindaugas Lapėnas, „Dussmann“

Serija trumpa ir aiški, tai ir komentuoti daug nėra ką. Varžovas balsavo pratęsti sezoną, bet aiškiai matėsi, kad tam visiškai nepasiruošęs. Kaip, beje, ir mes patys.

Pirmos rungtynės nuteikė ganėtinai pozityviai. Kai komandos nematai tris mėnesius ir žinai, kad tik keli jaunuoliai kieme gainioja kamuolį, tikrai nežinai ko tikėtis. Bet mes kažkaip susitvarkėm, taktiškai sužaidėm gana brandžiai, o techninio broko žaidžiant po kelių mėnesių pertraukos neišvengsi.

Manau, kad šita nestandartinė situacija kiek iškreipė pajėgumų santykį, ką parodė jau ir kelios įvykusios rungtynės. Antrose rungtynėse VDU buvo visiškai išsikvėpę ir jau po 15 minučių galėjom dėt kamuolį ant grindinio ir eit namo.

Tai komentuot nėra ką, vyrukai pasilakstė, pasipraktikavo ir tiek čia tų žinių. Laukiam varžovo pusfinalyje, kur priešininkas nusimato tikrai rimtas, ar tai bus viena ekipa, ar kita.

Abi žaidžia labai panašiu stilium, yra keletas skirtumų, bet mintis vienoda. Šioje stadijoje tikrai sunku prognozuoti kažką, nes visų pirma kas žino kas susirinks į rungtynes.

Vis tik vasara ant nosies, ne visi įpratę sportuot tokiu metu, keliauja, skiria laiką šeimom. Gyvensim šiuo momentu ir žiūrėsim kaip čia viskas baigsis.

Antroji vakaro akistata buvo kiek įdomesnė, tačiau ir ji baigėsi triuškinama 20 taškų persvara.

Susitikimą žymiai geriau pradėjo „VedėjasRenginiui.LT“ (6) komanda, kuri pirmajame kėlinuke nepriekaištingai atakavo iš toli, nesulaukdama didesnio pasipriešinimo iš varžovų gana lengvai rinko taškus iš dviejų taškų zonos ir nepaisant gana skylėtos savo gynybos pirmojo ketvirčio pabaigoje pirmavo dviženkle pervara (30:19).

Po trumpos pertraukėlės „Dailės akademijos“ (3) komanda pagyvino savo žaidimą, o metimą pajutęs jaunimas sugebėjo atkurti intrigą ir dvikovos pusiaukelėje ėmė alsuoti varžovams į nugaras (51:55).

Tačiau kuomet jau atrodė, kad pasikartos pirmųjų rungtynių scenarijus, viskas vėl apsivertė aukštyn kojom. Trečiąjį kėlinuką Manto Finažonkovo auklėtiniai pradėjo spurtu 9:0 ir pasiuntė varžovus į nokdauną (64:51) po kurio jie tinkamai taip ir neatsigavo.

Per likusį susitikimo laiką „dailininkai“ kovojo, dažnai rotavo žaidėjus, keitė gynybos sistema, tačiau taip ir nesugebėjo nė per žingsnį priartėti prie varžovų.

Tuo tarpu „lyg iš natų“ puolime žaidusi „vedėjų“ komanda be didesnio vargo išsaugojo įgytą persvarą, po spurto pagrindinio laiko pabaigoje pavertė ją triuškinama ir nuaidėjus finalinei sirenai išlygino ketvirtfinalio serijos rezultatą - 108:88.

Tirola-Oaks
Dailės akademija
Tautvydas Jodelis 22 PTS 19 Patrikas Žala
Donatas Radžiūnas 11 REB 15 Gediminas Alisas
Žygimantas Žiukas 9 AST 11 Domantas Pikūnas
KOMENTARAI
Justinas Daugėla, „VedėjasRenginiui.LT“

Nors žaidimas turėtų prasidėti nuo gynybos, taškų sąskaitą atidarėme taikliu tolimu metimu, kas nemaža dalimi ir atspindėjo likusią rungtynių eigą. Kai pataikydavome tolimus metimus, verždavomės į priekį, kada metimai nekrisdavo, varžovai priartėdavo.

Galutinis rezultatas neatspindi tikrojo vaizdo aikštelėje, nes net ir ketvirtojo kėlinuko pradžioje varžovai buvo pavojingai priartėję. Leidome jiems įmesti 88 taškus, padarėme 14 pražangų (varžovai 21), kas atspindi mūsų agresijos gynyboje trūkumą. Kiekvieną kartą tikrai nepataikysime 46% tolimų metimų, tad, norėdami žengti į finalo ketvertą ir ten kažką nuveikti, turime kristi dėl kiekvieno kamuolio, laiku prasiženginėti nutraukiant pavojingas atakas ir pan.

Puolime dar daugiau agresijos taip pat praverstų, ypač „bonusinėse“ situacijose, kai jau tikrai turėtume mažiau kliautis tolimais metimais ir aštriais prasiveržimais provokuotume pražangas.

Tiesa, pergales ir titulus atneša gynyba, tad tikimės, kad kitose rungtynėse jau dirbsime taip, kaip turime dirbti ir nebeleisime varžovams pelnyti tiek daug taškų. Dėkojame priešininkams už puikią kovą ir iki susitikimo „gyvenk arba mirk“ rungtynėse!