„Dussmann“ laimėjo lyderių akistatą, „Dailės akademija“ kovingumu palaužė „ąžuolų“ krepšininkus

Antradienio vakarą vyko dvejos GEALAN-Sostinės B lygos rungtynės. Vienose iš jų kovėsi į titulą besitaikančios ekipos, o štai kitos išsiskyrė net kova aikštėje, bet ir įdomių statistinių rodiklių gausa.

Centrine akistata tapo dviejų pagrindinių favoričių į B lygos auksą „Dussmann“ (10-3) ir „Danske Bank“ (7-4) komandų akistata.

Kaip ir buvo galima tikėtis aikštėje vyko bekompromisė, kieta ir labai emocinga kova, o nugalėtojas paaiškėjo tik pačioje pagrindinio laiko pabaigoje.

Savo aikštėje žaidusi „Dussmann“ ekipa nuo pat pirmos atakos išsiveržė į priekį ir per likusį rungtynių laiką nė akimirkai neleido varžovams pasimėgauti pirmaujančiųjų vaidmeniu, o antrojo kėlinuko viduryje net buvo įgijusi rekordinę 16 taškų persvarą (33:27).

Tačiau tokia rungtynių eiga dar nereiškė, kad viskas antradienio vakarą paaiškės anksčiau laiko. Kaip ir 2019 metų pavasarį vykusiame B lygos finale, taip ir dabar, įgavę solidžią persvarą Mindaugo Lapėno auklėtiniai keik stabtelėjo, o tuo pasinaudoję varžovai šovė į priekį ir atkūrė rungtynėse intrigą.

Lemiamo kėlinuko pabaigoje Vadimo Volodko dviejų taškų su pražanga „Danske Bank“ priartėjo iki minimumo (69:70). Nors „Dussmann“ netrukus atsakė dvitaškiu (72:69), tačiau svečiai jau buvo pajautę kraujo skonį ir tikėjo, jog gali pasiekti pergalę.

Likus žaisti 7 sek. po dar vieno V.Volodko dvitaškio komandas skyrė vieno metimo atstumas (72:74), o „Dussmann“ gynėjas Edvinas Slapšys kitoje atakoje dar sugebėjo padaryti klaidą.

Paskutinio metimo teisė buvo patikėta svečių gynėjui Dangirui Čėsinui, tačiau jo prasiveržimais krepšio link buvo nesėkmingas, o netrukus nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė dramatišką „Dussmann“ atstovų pergalę rezultatu 74:72.

Tiesiog neįtikėtinas rungtynes sužaidė nugalėtojų komandos puolėjas Tomas Šiškevičius, kuris nė karto neatakavo iš dviejų taškų zonos, tačiau pataikė visus 7 (!) mestus tritaškius metimus ir pasiekė naują visų laikų B lygos rekordą.

Dussmann
Danske Bank DB
Tomas Šiškevičius 21 PTS 23 Vadim Volodko
Deimantas Pavlovskis 5 REB 11 Liudvikas Aukštikalnis
Gelmis Ramaneckas 4 AST 4 Lukas Šukutis
RUNGTYNIŲ FAKTAI

Visus 7 mestus tritaškius pataikęs T.Šiškevičius pasiekė naują visų laikų B lygos rekordą

Įdomu tai, kad T.Šiškevičius nė karto neatakavo iš dviejų taškų zonos

Dviženklį taškų skaičių pelnė tik trys „Dussmann“ ekipos žaidėjai

Net keturi nugalėtojų komandos krepšininkai surinko minusinį naudingumo balų skaičių

Svečių komanda buvo nubausta net trimis techninėmis pražangomis

KOMENTARAI
Mindaugas Lapėnas, „Dussmann“

Taip jau susiklostė tvarkaraštis, kad turim trijų rungytnių atkarpą su finalinio ketverto pretendentais ir jau antros rungtynės mums baigėsi sėkmingai, nors ir per minimalų atstumą. Rungtynės su bankininkais buvo geresnės, nei su renginio vedėjo kompanija, todėl čia galima įžvelgti pozityvo. Esu patenkitas komandos darbu gynyboj, iki to momento, kas liečia varžovo vidurio puolėją. Gal mums jis truputį ir per fiziškas bei toks makro, bet prieš kiekvieną virusą galima rasti vaistų. Keitėm vakcinas, bet jos visos tokios buvo išėjusios iš galiojimo, todėl norėtusi, kad mūsų didieji vyrukai rimčiau pažiūrėtų į artėjančius susitikimus su pagrindiniais mūsų konkurentais. Vien entuziazmu galima daug ką nuveikti, o dar pridėjus mąstymo, galima užtušuoti ne vieną fiziologinį ar techninį trūkumą.

Nors pirmavom kone visas rungtynes, tačiau man kelia vis daugiau klaustukų antra rungtynių dalis, kur mes krentam į duobę, ypač puolime. Dingsta koncentracija, dingsta mąstymas, čia reikėtų dar pasianalizuoti ir pasižiūrėti priežastis: gal rotacija ne  ta, gal per mažai lendu į įžadėjų smegenis, nes nuo jų viskas krepšiny ir prasideda. Kelia klaustukų ir 16 pramestų baudų ir čia viską surišu su parsta fizine žaidėjų kondicija. Reiktų atrasti sportą be kamuolio, gerinti fizinę kondiciją, judėti po truputį nepersitempiant į pavasarį, kur turėsim atrodyt geriausiose savo versijose.

Rungtynių pabaigą turėjom vėl įtemptą. Tai iš dalies kaifas, bet iš kitos pusės ir stresas, niekada nežinai kas kam gali šauti į galvą. Jei turėtume treniruotes - būtų ramiau, o dabar dar yra aibė neaptartų momentų ir situacijų. Kad vakar rungtynių pabaigoj paskutinėm sekundėm įžadėjas priėmė tokį sprendimą, kurio gyvenime nebuvau matęs. Vien mintis sugalvoti taip šokiruoja, o čia kataklizma vos nekainavo pergalės. Gerai, kad ir varžovas pasimetė ir nesitikėjo tokios dovanos.

Taigi, išvada viena, kad turim pasiimti iš šių rungtynių teigiamus dalykus, susikioncentruoti į neigiamus ir pasistengti sususirinkti į treniruotes, kurių mėnėesio bėgyje bus ne viena. Ačiū varžovui už gerą kovą ir jei nieko netikėto nenenutiks dar kartą susigrumsim jau kovoje dėl B lygos medalių.

 

Tomas Purlys, „Danske Bank“

Visų pirma, noriu pasveikinti varžovų komandą, kuri nusipelnė, ir labiau norėjo tos pergalės! Jie nuo pat mačo pradžios mus kietai „pasiėmė“ gynyboje, mūsų gynejams neleido laisvai vadovauti, griuvo ant kiekvieno kamuolio, geriau gynėsi ir puolė 1 prieš 1. 

Mes turėjome pranašumą po krepšiu, bet vienas Vadimas Volodko negali laimėti rungtynių, reikia didesnės pagalbos ir iš gynėjų... Gaila, kad susitraumavo mūsų įžaidėjas Šarūnas Jurgutis, gale jo trūko, tikiuosi, jog trauma nėra rimta, nes išvažiavus pagrindiniam įžaidėjui Žymantui Armonui, kartais pritrūksta proto aikštelėje...

Antrosiose vakaro rungtynės taip pat netrūko įdomių statistinių rodiklių. Nors „Dailės akademijos“ (5-4) ekipa milžiniška persvara (37-73) pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių, tačiau sugebėjo žymiai geriau išnaudoti susikurtas progas ir šventė pergalę prieš turnyro rikiuotės kaimynę SK „Oaks-Tirola“ (5-4) komandą.

Nuo pat pirmų dvikovos minučių savo aikštėje žaidę „Dailės akademijos“ krepšininkai degė didesniu noru laimėti ir savo centimetrų stygių kompensuodavo didesne energija ir labiau komandiniu žaidimu.

Pirmąjį kėlinuką „dailininkai“ laimėjo kuklia 4 taškų pranašumą (23:19), tačiau antrajame jau buvo visa galva geresni už varžovus ir įpusėjus dvikovai mėgavosi dviženkle persvara (54:41).

Po didžiosios pertraukos velnių nuo trenerio gavę „ąžuolai“ sugebėjo mobilizuotis ir laimėję dešimties kinučių atkarpą 25:16 priartėjo prie varžovų (66:70).

Visgi, lemiamo kėlinuko pradžioje vėl viskas grįžo į savo vėžes, o puikų žaidimą pademonstravę „Dailės akademijos“ krepšininkai dar kartą nutolo nuo varžovų 87:72.

Tiesa, pačioje lemiamo kėlinuko pabaigoje „Oaks-Tirolos“ atstovai pelnė net 8 taškus be atsako ir buvo prirėmę varžovus prie sienos (86:88).

Tačiau likusį rungtynių atkarpą sėkmingiau sužaidė aikštės šeimininkų krepšininkai, kurie išsaugojo trapią persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė dramatišką pergalę rezultatu 92:88.

Įdomu tai, kad ne du „ąžuolų“ krepšininkai atkovojo 20+ kamuolių: Valdemar Lodziato 25, o Vytautas Saulevičius 23. Apskritai, pati „Oaks-Tirola“ ekipa nežmoniška persvara dominavo po krepšiais 73-37.

Tačiau svečiai tiesiog tragiškai atakavo iš toli (vien Mindaugas Ritikis pataikė vos 1 tritaškį iš 11, 9% taiklumas) pataikydami 5/31 trit. (16,1%) ir prametė net 17 baudų metimų (13/30 baud., 43,3%).

Tuo tarpu lyg „ant sparnų“ žaidusi „Dailės akademijos“ ekipa pataikė 12 tritaškių ir prametė vos 2 baudas (12/14 baud., 85,7%).

Dailės akademija
SK Oaks-Tirola
Lukas Pivoriūnas 42 PTS 28 Karolis Raginis
Lukas Pivoriūnas 7 REB 25 Valdemar Lodziato
Domantas Pikūnas 14 AST 5 Karolis Raginis
KOMENTARAI
,
Ignas Pagalys, SK „Oaks-Tirola“

Sveikinu varžovus su pergale. Jie buvo 100 proc. jos verti. Pagarba jiems už pastangas, norą ir azartą žaidžiant. Jaunimas su didelėmis ambicijomis. Gražu žiūrėti.

Dabar, jeigu kalbant apie mūsų komandą, tai viskas labai paprasta. Jeigu nenori žaisti ir negali mėgautis tuo ką darai - niekada nesulauksi gerų rezultatų. Man pasirodė, kad vakar mano komandos žaidėjai absoliučiai nenorėjo žaisti krepšinio. Atrodė, kad žaidėjai kankinosi būdami aikštelėje. Neatsimenu, ar yra buvę mano trenerio praktikoje, kad komanda pramestų 17 baudų. Manau, kad tai puikiai atspindi kokia buvo atmosfera salėje.

Nėra ką daug pasakyti, viskas aiškiai matosi iš statistikos protokolo. Bandysime atsitiesti kitose rungtynėse, o dabar svarbiausia susigrąžinti norą žaisti krepšinį.