Dvi panašios A lygos pirmadienio istorijos

Pirmadienio vakarą GEALAN-Sostinės A lygoje buvo sužaistos dvejos rungtynės, kurias laimėjo savo aikštėje žaidusios ekipos ir tą padarė beveik identiškais rezultatais.

Per vieną žingsnį nuo antrosios vietos A grupėje, kuri garantuos kiek palankesnį varžovą pirmajame A.Makulavičiaus taurės etape, atsidūrė SK „Ferimstos“ (7-4) vyrai, kurie netikėtai lengvai palaužė „Losritos“ (5-3) kolektyvą ir nutraukė dviejų pralaimėjimų iš eilės seriją.

Nors į dvikovą svečiai atvyko vos šešiese, tačiau Genadijaus Kuliomino auklėtiniai nė nesirengė anksčiau laiko kelti baltos vėliavos.

Anaiptol, kovingai nusiteikusi „Losritos“ ekipa puikiai pradėjo rungtynes, laimėjo pirmąjį kėlinuką (18:13) ir iki pat dvikovos pusiaukelės laikė susitikimo vadžias savo rankose (35:30).

Visgi, po ilgosios pertraukos viskas apsivertė aukštyn kojom. Trečiajame kėlinuke „Ferimsta“ pademonstravo geležinę gynybą, kuri leido susikurti papildomų progų puolime ir laimėjusi dešimties minučių atkarpą net 29:8 faktiškai atsakė į svarbiausius dvikovos klausimus (59:43).

Lemiamame kėlinuke svečiai jau nebeturėjo nei fizinių, nei moralinių jėgų, tad aikštės šeimininkai dar labiau padidino savo pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė įtikinamą pergalę rezultatu - 79:58.

SK Ferimsta
KK Losrita
Vaidas Bendikas 18 PTS 26 Martynas Maskolaitis
Lukas Bankieta 12 REB 17 Dovydas Sakalnikas
Lukas Bankieta 6 AST 6 Nojus Vaikšnoras
KOMENTARAI
Gintaras Plytnikas, SK „Ferimsta“

Tiesa sakant kiek nusivyliau, kad varžovai dėl įvairių priežąsčių susirinko ne pilnos sudėties. Nepaisant slogios pirmos pusės, kur negalėjom įmesti į „skylę“ galiu išskirti pozityvius dalykus. Jubiliatui Bankietai padovanotą pergalę, puikią energiją ir nuostabų darbą visos komandos trečiam kėlinyje kas nulaužė rungtynes, 12 žaidėjų sudėtyje ir skanius papildus po rungtynių.

Judam toliau ir tikimės su kiekvienom rungtynėm lengviau pataikysim į skylę, jausim vieni kitus ir turėsime pozityvius ne testus, o rezultatus.

Net šešių iš eilės pralaimėjimų seriją pagaliau nutraukė „LKA-Kario“ (2-8) ekipa savo aikštėje rezultatu 78:55 patiesusi „Legiono“ (0-10) atstovus.

Dvikovos pradžioje atrodė, kad šioje dvikovoje gali užsimegzti intriga, tačiau  visos iliuzijos dingo antrajame ketvirtyje, kurį kariai laimėjo rezultatu 24:9 ir įgijo apčiuopiamą persvarą (38:21).

Po didžiosios pertraukos „legionieriai“ kiek pristabdė įsibėgėjusius varžovus, tačiau žaidybinę drausmę išlaikę aikštės šeimininkai be didesnio vargo išsaugojo įgytą persvarą ir susitikimo pabaigoje ją dar labiau padidinę šventė triuškinamą pergalę.

Įdomu tai, kad pirmoji šių komandų akistata įvyko dar 2012 m., kuomet abi ekipos žaidė B lygoje. Per tą laiką abu kolektyvai susitiko net septynis kartus ir visas septynerias tarpusavio rungtynes laimėjo „LKA-Karys“ atstovai.

LKA-Karys
Legionas
Gytis Sutkus 26 PTS 16 Kristupas Keršanskas
Darius Dūdėnas 14 REB 10 Eimantas Tauras
Karolis Bakanauskas 6 AST 6 Kristupas Keršanskas