Dviejų pratęsimų dramoje saldus „Dussmann“ revanšas

Antradienio vakarą įvyko vienerios GEALAN-Sostinės B lygos rungtynės, kuriose dramos buvo daugiau nei trijose eilinėse dvikovose kartu sudėjus.

Savo aikštėje žaidusi „Dussmann“ (9-3) ekipa žaidė su pastaruoju metu pergalės skonį primiršusia „VedejasRenginiui.LT“ (5-5) komanda ir siekė revanšo už skaudžią nesėkmę pirmojo rato akistatoje 60:75.

Dvikovos pradžia aikštės šeimininkams nieko bloga nežadėjo. Pirmajame kėlinuke „Dussmann“ demonstravo brandų komandinį krepšinį ir sulig kiekviena minute vis labiau didino savo persvarą, kuri vienu metu buvo pasiekusi įspūdingą 16 taškų ribą (38:22), o įpusėjus dvikovai pirmavo dviženkle persvara 41:31.

Tačiau po didžiosios pertraukos gražus „Dussmann“ sapnas ėmė sklaidytis, tuo tarpu žaidimo ritmo pagavę „VedejasRenginiui.LT“ krepšininkai atsigavo ir ėmė pamažu artėti prie varžovų.

Geros gynybos dėka aikštės šeimininkai ilgą laiką išlaikė trapią persvarą, tačiau lemiamo kėlinuko pradžioje Mindaugo Lapėno auklėtiniai visiškai užstrigo puolime, per penkias minutes nepelnę nė taško ir leido varžovams išsiveržti į priekį (55:58).

Tiesa, netikėtai gautas šaltas dušas prabudino „Dussmann“ vyrus bei atidarę savo puolimo arsenalą jie netrukus vėl buvo priekyje (60:58), tačiau kraujo skonį pajutę svečiai žaidė gerokai užtikrinčiau ir pagrindinio laiko pabaigoje buvo gerokai arčiau pergalės.

Likus žaisti 17 sek. po Žygimanto Žiuko dviejų taiklių baudų „VedejasRenginiui.LT“ ekipa turėjo trijų taškų pranašumą (67:64), tačiau paskutinėje atakoje iniciatyvos ėmėsi ne kas kitas, o „Dussmann“ komandos vadovas Vytautas Ostrauskas, kuris iš kairiojo kampo smeigė sudėtingą tritaškį ir išplėšė pratęsimą – 67:67.

Papildomų penkių minučių metu drama tęsėsi toliau, o jų pabaigoje arčiau pergalės šįkart buvo aikštės šeimininkų komanda.

Likus žaisti 17 sek. po Deimanto Pavlovskio baudų metimų „Dussmann“ įgijo trijų taškų pranašumą (77:74), tačiau per likusias sekundes aikštės šeimininkai nesugebėjo prasižengti prieš varžovus, o kone sulig pratęsimo pabaigą skelbiančia sirena Tautvydas Jodelis švystelėjo neįtikėtinai sudėtingą tritaškį ir vėl išlygino rezultatą – 77:77.

Antroje papildomoje atkarpoje jau švietė D.Pavlovskio žvaigždė. Vos prieš kelias savaites prie „Dussmann“ ekipos prisijungęs gynėjas pelnė didžiąją dalį savo komandos taškų ir padėjo savo komandai atitrūkti.

Akivaizdžius nuovargio požymius jau jautę svečiai nebesugebėjo sukurti dar vieno stebuklo, tad galiausiai nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė dramatišką „Dussmann“ ekipos pergalę – 90:83.

Dussmann
VedejasRenginiui.LT
Deimantas Pavlovskis 31 PTS 20 Žygimantas Žiukas
Deimantas Pavlovskis 14 REB 10 Donatas Radžiūnas
Marius Taparauskas 4 AST 4 Paulius Macijauskas
KOMENTARAI
Mindaugas Lapėnas, „Dussmann“

Iš intrigos pusės labai tokios įdomios rungtynės gavosi, daug pasitikrinimų įvairiose situacijose. Pirmus du kėlinius daugmaž kontroliavom situaciją, kai trečiam kėliny pradėjom eit ne tuo keliu, išsimušėm iš ritmo ir tada kaip visi žino prasideda įdomumai iki pat paskutinių minučių. 

Vis dar stipriai stringam su kokybe puolime ir čia man kyla dideli klaustukai. Informacijos gaunam lyg ir ne per daugiausia, ir vis besikartojančios, tačiau kol kas niekaip nepersilaužiam, neišeinam į tas situacijas kurios yra sugalvotos. Norėtųsi palaikyti didesnė rotaciją, bet vėl gi, naujiem žaidėjam reikia laiko priprasti prie sistemos, čia dar daugiau neišpildymo, tad sunkiuose momentuose tenka verstis su senbuviais. Norisi tikėti, kad tai tik laiko klausimas ir sulaukus palankesnio tvarkarščio momento mes susirinksim į kelias treniruotes ir viską susidėliosim. 

Kita vertus nugalėjom talentingą komandą ir turime šiandien tuo pasidžiaugti. Varžovas tikrai įdomus, su potencija eiti į ketvertuką. Antra sezono pusė bus tikrai įdomi, ambicijų šiemet B lygoj yra daugiau nei pernai.

Mes savo ruožtu turim suprasti, kad su senu bagažu, be pastangų, geriausiu atveju stovėsim vietoj, jei nekrisim žemyn. Turim suaktyvinti vidinę motyvaciją ir demonus, tam kad išspausti kiekvienas iš savęs daugiau.  Reikia pridėti greičio, mąstymo,  fizinių savybių nes nieks čia nieko veltui neduos, jei neaeitsi ir nepasiimsi pats.

Justinas Daugėla, „VedejasRenginiui.lt“

Prieš rungtynes pasipildėme dviem naujokais, o tai, kaip ir planuota, davė labai teigiamą impulsą vienas kito tarpusavio palaikyme, įpūtė komandos senbuviams papildomos motyvacijos. Buvo gerokai mažiau vienas kito kaltinimų po nesėkmingų epizodų puolime, daugiau aktyvaus darbo gynyboje.

Tiesa, žaidėme prieš B lygos favoritus, tad, norint prieš juos laimėti, labai svarbu žaisti dar protingiau, dar intensyviau, įsiklausyti į kiekvieną viską iš šono matančio trenerio patarimą, kiekvienam išnaudoti savo stipriausias žaidimo puses.

Iki pergalės šiose rungtynėse pritrūko labai nedaug – geresnio pataikymo, mažiau klaidų (protingesnių sprendimų puolime) ir daugiau atkovotų kamuolių (geresnio kiekvieno varžovų komandos žaidėjo atitvėrinėjimo kovoje dėl atšokusių kamuolių).

Tokiuose nervų karuose be galo daug nulemia dar ir smulkios detalės. Šį kartą lemtinga detalė buvo, kai ketvirtojo kėlinio pabaigoje, pirmaudami trimis taškais, varžovams rengiant paskutinę ataką, nepadarėme pražangos ir leidome priešininkų komandos veteranui išmesti tolimą metimą, kuris, deja, buvo taiklus.

Na, o pratęsimuose jau vyko nervų karas, kuriame labai padeda individualus žaidėjų meistriškumas. Varžovai savo komandoje turėjo ką tik iš A lygos atvykusį Deimantą Pavlovskį, kuris žaidė šaltakraujiškai ir savo metimais mus pražudė.

Dėkojame varžovams už puikią kovą ir sveikiname su pergale. Tiesa, tikimės, kad dar bus proga atsirevanšuoti.