Fantastiško grožio Summer‘A finale - dramatiška „Nol Semkers-Oaks“ ekipos pergalė!

Šeštadienio (08 01) vakarą Ekinstos sporto centre finišavo GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) organizuoto Summer‘A finalo ketverto, kuriame varžėsi stipriausios vasaros čempionato ekipos, kovos.

Dvikovoje dėl bronzos medalių didesnės intrigos nebuvo, o pergalę šventė tvirtai susitikimo vairą savo rankose laikę „Taurus“ vyrai.

Tuo tarpu kova dėl aukso buvo verta finalo vardo, o joje savo pranašumą įrodė nepriekaištingą žaidimą pademonstravę „Nol Semkers-Oaks“ atstovai palaužę pirmąjį pralaimėjimą patyrusią „Celdics“ ekipą.

Rungtynių nuotraukas rasite mūsų „Facebook“ paskyroje!

Prieš savaitę vykusią pirmąją finalo dalyvių akistatą buvo laimėjęs „Celdics“ jaunimas (96:89), tad puikiai varžovus pažinę ir didžiulę motyvaciją turėję „Nol Semkers-Oaks“ atstovai nieko nelaukė.

Dar pirmajame kėlinuke „ąžuoliukai“ surengė tikrą puolimo šou ir per pirmas dešimt minučių pataikę 5 tolimus metimus iš 7 surinko net 37 taškus.

Tiesa, jų oponentai irgi neatsiliko surinkdami 33 taškus ir pademonstruodami tik vos prastesnį tritaškių taiklumą (5/11 trit.).

Vis tik, laiku įgyta trapi persvara suteikė pasitikėjimo savo jėgomis Karolio Kuliūno auklėtiniams, kurie antrajame ketvirtyje kiek pagerino gynybą, o patys išlaikę gana gerą ritmą puolime padidino savo persvarą ir dvikovos pusiaukelėje mėgavosi apčiuopiamą 9 taškų persvara (51:42).

Po didžiosios pertraukos taškų lenktynės kiek aprimo, visgi teigiamų sportinių emocijų netrūko, nes abi komandos nagais ir dantimis bandė kabintis į varžovus bei negailėdami jėgų ieškojo būdų pelnyti taškus.

Lūžis rungtynėse įvyko lemiamo kėlinuko viduryje, kuomet po Simono Lukošiaus tritaškio „Celdics“ priartėjo iki pavojingos trijų taškų ribos (81:84).

Tačiau šis varžovų akibrokštas greitai pabudino „Nol Semkers-Oaks“ kolektyvą, kuris į tai atsakė galingu spurtu 9:0 po kurio vos per keletą atakų susigrąžino dviženklę persvarą (93:81).

Per likusį susitikimo laiką „Celdics“ jaunimas dar bandė gelbėtis, tačiau visus varžovų antpuolius sėkmingai atlaikę „ąžuoliukai“ išsaugojo įgytą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė auksinę pergalę rezultatu - 97:89.

Celdics
Nol Semkers
Ignas Sargiūnas 36 PTS 24 Tomas Butrimas
Tautvydas Kazimieras Baltrušaitis 11 REB 10 Arnas Adomavičius
Simonas Lukošius 4 AST 6 Vytautas Saulis

Dvikovoje dėl trečios vietos intrigos buvo gerokai mažiau. Mažajame finale ginklus surėmė gerokai nukraujavusios „Taurus“ ir SK „Oaks-Tirola“ komandos.

Pirmajame kėlinuke abi komandas dar skyrė kovinis atstumas, tačiau po trumpos pertraukėlės Manto Bielinsko auklėtiniai padidino apsukas, pabėgo nuo varžovų ir įpusėjus dvikovai jau triuškino varžovus (45:28).

Antroje susitikimo dalyje didesnių stebuklų neįvyko, tad abi komandos tiesiog sutvarkė formalumus, o nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė įtikinamą „Taurus“ komandos pergalę rezultatu 85:62.

Taurus
SK Oaks-Tirola
Robert Subotkevič 22 PTS 13 Julius Vaitkus
Tadas Urbonas 10 REB 13 Lukas Praskorys
Kipras Urbanavičius 7 AST 2 Lukas Buitkus

Penktadienį vykusiose pusfinalio akistatose būsimieji čempionai „Nol Semkers-Oaks“ nepasigailėjo pagrindinės „ąžuolų“ klubo komandos, kurią sutriuškino rezultatu 92:65.

Nol Semkers
Augustinas Mikštas 24 PTS 13 Žygimantas Kosarevas
Tomas Butrimas 11 REB 12 Mykolas Radionovas
Arnas Adomavičius 4 AST 2 Justinas Daugėla

Tuo tarpu Igno Sargiūno vedamas „Celdics“ jaunimas kiek sunkiau, tačiau pakankamai užtikrintai rezultatu 113:105 susitvarkė su „Taurus“ ekipa.

Ignas Sargiūnas 27 PTS 21 Kipras Urbanavičius
Ignas Sargiūnas 11 REB 13 Mantvydas Staniulis
Ignas Sargiūnas 7 AST 8 Mantvydas Staniulis

Sekmadienį Ekinstos sporto centre įvyks Summer‘B ir Summer‘C finalinės kovos, o trečiadienio vakarą finišuos Summer‘D turnyro finalinės kovos sulig kuriomis baigsis kiek daugiau nei mėnesį trukęs antrasis GEALAN-SKL vasaros čempionatas.