„Ferimsta“ nutraukė nesėkmių seriją, „Taupa“ ir „nolsemkeriai“ šventė svarbias pergales

Pirmadienio vakarą GEALAN-Sostinės A lygoje buvo sužaistos trejos rungtynės, kurios į turnyro rikiuotės dėliones įnešė dar daugiau intrigos.

Savo aikštėje žaidę „Taupos“ (11-7) krepšininkai po itin atkaklios ir permainingos kovos palaužė „Vėl Tie Patys“ (12-6) atstovus, taip pat savo arenoje žaidusi „Ferimsta“ (9-8) nutraukė užsitęsusią nesėkmių seriją palauždama „VILNIUS TECH“ (10-7) studentus, o dėl šeštosios vietos turnyro rikiuotėje kovoję „Nol Semkers-Oaks“ (9-8) išvargo pergalę prieš „BC LIDL“ (2-16) atstovus.

Po iškovoto Alekso Makulavičiaus taurės turnyro trofėjaus tris kartus paeiliui pralaimėję „Ferimstos“ vyrai pirmadienio vakarą pabudo iš žiemos miego savo aikštėje įveikdami „VILNIUS TECH“ studentus.

Aikštės šeimininkai galingai pradėjo rungtynes ir sužaidus dešimt minučių jau turėjo dviženklę persvarą (23:12), kurią dvikovos pusiaukelėje dar labiau padidino (45:33).

Visgi trečiajame kėlinuke svečiai ėmė kiečiau gintis, susikūrė daugiau progų puolime ir likus žaisti vieną ketvirtį jau alsavo varžovams į nugaras (58:62).

Maža to, lemiamo kėlinuko pradžioje Gintaro Šerkšno auklėtiniai spurtavo rezultatu 6:0 ir persvėrė rezultatą savo naudai (64:62).

Vis tik, netikėtą antausį gavę „Ferimstos“ greit išsijudino, netrukus susigrąžino iniciatyvą į savo rankas ir per likusį dvikovos laiką nebekartoję darytų klaidų šventė ilgai lauktą pergalę - 83:78.

Kelią pergalės link aikštės šeimininkai nusigrindė daugiau įtikinamai laimėdami kovą dėl atšokusių kamuolių (39-29) ir atlikdami gerokai daugiau rezultatyvių perdavimų (24-19).

Įdomu tai, kad nors pergalę šventė vos penkių taškų skirtumu, tačiau žvelgiant į komandinius naudingumo balus „Ferimsta“ tiesiog sutriuškino varžovus (111-78).

SK Ferimsta
VILNIUS TECH
Ignas Juškevičius 21 PTS 28 Ignas Bilinskas
Ignas Juškevičius 16 REB 13 Ignas Bilinskas
Julius Ščipokas 9 AST 5 Mantas Vavilovas
KOMENTARAI
Gintaras Plytnikas, SK Ferimsta

Vakar iš gerosios pusės labai nustebino komandos žaidimas. Labai gerai pradėjome rungtynes ir visas jas daugiau mažiau kontroliavome, nors varžovas tikrai puikiai Šerkšno treniruojamas ir nesusenęs jaunimas (įskaitant ir Rastenį).

Liko paskutinės rungtynės, kurios iš esmės nieko nelemia, tačiau puiki proga pasikelti kovinę dvasę ir pradėsime smagiausia sezono dalį - atkrintamąsias. Labai laukiame.

Tikiuosi, kad pavyks kaip įmanoma suburti komandą, galbūt pasidaryti pirmą treniruotę sezone, išvengti traumų ir papildomo nuovargio, nes kitur taipogi prasideda smagioji dalis playoff.

Dėl trečiosios vietos turnyro rikiuotėje kovojusi „Taupos“ ekipa savo aikštėje priėme „Vėl Tie Patys“ atstovus ir šventė sunkią pergalę rezultatu 76:73.

Susitikimą geriau pradėjo aikštės šeimininkai, kurie žaidė greitesnį krepšinį, gerai pataikė ir puikiai išnaudojo savo priekinę liniją.

Visgi, antrajame kėlinuke VTP ekipa perkando varžovų žaidimo stilių, pristabdė oponentus ir pamažu ėmė kabintis į rungtynes.

Po didžiosios pertraukos „Taupos“ ekipos puolimas ėmė braškėti, o tuo pasinaudoję svečiai parėmė iniciatyvą ir net keletą kartų buvo atsidūrę priekyje (45:44, 56:54, 62:60).

Visgi vos atsidūrę besivejančiųjų vaidmenyje Gntaro Pociaus auklėtiniai sugebėdavo stabilizuoti padėtį ir susigrąžindavo persvarą į savo rankas.

Lemiamame kėlinuke aikštėje vyko gana intriguojanti kova, o pagrindio laiko pabaigoje VTP vyrai turėjo ne vieną progą pakreipti įvykių tėkmę į savo rankas.

Tačiau netaiklūs metimai, kelios pražangos puolime pavertė svečių pastangas niekais, tuo tarpu keletą varžovų puolimo bangų atlaikusiu „Taupos“ ekipa išsaugojo trapią persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė dramatišką pergalę.

Pirmajį varžybų etapą „Taupa“ baigė savo sąskaitoje turėdama 11 laimėjimų ir dabar laukia likusių susitikimų, kuriuose žaidžia jų varžovai baigties, po kurių ir paaiškės G.Pociaus auklėtinių galutinė vieta turnyro rikiuotėje.

Taupa
Gerbiamieji
Karolis Ražukas 23 PTS 21 Edvinas Jezukevičius
Domantas Pipiras 9 REB 16 Edvinas Jezukevičius
Rokas Balbierius 6 AST 6 Dominykas Zupkauskas
KOMENTARAI
Gelmis Ramaneckas , Vėl Tie Patys

Smagios rungtynės, vyriukai su gera nuotaika, neturėjom keletos kertinių žaidėjų, todėl pritrūko pastiprinimo puolime, tačiau smagu, kad antroje pusėje susitvarkėme su gynyba ir pagaliau nepraleidom 100 taškų.

Kad ir su pralaimėjimu, manau gera nata žengiame į atkrintamąsias. Ačiū Taupos vyriokam už kovą!

Sunkią pergalę šventė ir šeštąją vietą turnyro lentelėje užsitikrino „Nol Semkers-Oaks“ ekipa, kuri priešpaskutinėse reguliariojo sezono rungtynėse tik po nepaprastai atkaklios kovos įrodė savo pranašumą prieš paskutinėje vietoje A lygoje likusią „BC LIDL“ komandą.

Sezoną pergale tikėjęsis pabaigti „LIDL“ kolektyvas puikiai pradėjo rungtynes ir sužaidus dešimt minučių pirmavo 26:19.

Vis tik, dar pirmoje susitikimo dalyje „nolsemkeriai“ perrikiavo savo gretas, pakeitė žaidimą ir dvikovos pusiaukelėje apkarpė turėtą deficitą iki minimumo (41:42).

Trečiajame kėlinuke žaidimą pajutę aikštės šeimininkai įjungė aukštesnę pavarą ir jau po dešimties minučių pasiuntė varžovus į nokdauną (64:53).

Prie sienos priremti „LIDL“ krepšininkai lemiamame kėlinuke išliejo visą susikaupusį sportinį pyktį, pavijo varžovus ir likus žaisti 53 sek. net išsiveržė į priekį - 79:78.

Tačiau per likusį dvikovos laiką taškus rinko tik aikštės šeimininkai, kurie dvitaškiu susigrąžino pranašumą (80:79), o likus žaisti 19 sek. dviem baudų metimais padidino jį iki trijų taškų (82:79).

Svečiai dar bandė gelbėtis, tačiau Tomo Tradišausko dvitaškis skriejo pro šalį, o netrukus nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė dramatišką „nolsemkerių“ pergalę rezultatu 82:79.

Savo debiutinį sezoną A lygoje „BC LIDL“ baigė fiksuodami net 14 iš eilės pralaimėjimų seriją.

Nors šis rodiklis atrodo gana baisiai, tačiau tie pralaimėjimai nebuvo beviltiški ir daugeliu atvejų praėjusio sezono B lygos bronzos medalių laimėtojams tiesiog labai nesisekė.

Tuo tarpu „Nol Semkers-Oaks“ turi ką švęsti, nes pirmąjį varžybų etapą baigia būdami 6 turnyro rikiuotės vietoje, o 9 pergalė garantuoja bent jau ne prastesnį rezultatą nei buvo 2021-2022 m. sezone.

Nol Semkers
Lidl Lietuva
Steponas Markus 23 PTS 22 Svajūnas Matulėnas
Andrej Tichonov 13 REB 11 Dustan Moreira Santo Tomas
Rapolas Raižys 5 AST 7 Tomas Tradišauskas