„Ferimsta“ palaužė grupės lyderius, „Taupa“ - jais tapo

Pirmadienio vakarą GEALAN-Sostinės A lygoje buvo sužaistos dvejos rungtynės, po kurių įvyko rokiruotė lyderio pozicijoje.

Savo aikštėje žaidusi „Ultimate Logistics-Oaks“ (2-1) ekipa davė rimtą kovą kone stipriausią sudėtį surinkusiai „Ferimstai“ (1-1), tačiau pastangų užteko tik pirmajam kėlinukui ir intrigos išlaikymui.

Tuo tarpu Šarūno Cipario treniruojama „Taupa“ (2-1) palaužė traumų išretintą MRU (1-2) ekipą ir pakilo į pirmąją vietą grupėje.

Pamačius, kas atėjo su „Ferimstos“ marškinėliais į Šv.Juozapo gimnazijos salę atrodė, kad „Ultimate Logistics“ atstovams bus liūdnas vakaras.

Tačiau Manto Finažonkovo auklėtiniai nebuvo linkę pasiduoti be kovos ir sužaidę nepriekaišingą pirmą kėlinuką pasiuntė oponentus į nokdauną (33:23).

Visgi šaltu vandeniu apsiprausę „stogdengiai“ gana greitai padarė išvadas ir antrajame kėlinuke patys įmetę 30 taškų dvikovos pusiaukelėje panaikino beveik visą turėtą deficitą (53:55), o po didžiosios pertraukos dar „sucementavę“ reikalus gynyboje patys susikrovė dviženklę persvarą (82:68).

Lemiamame kėlinuke aikštėje vyko apylygė kova, o „vežėjai“ keletą kartų buvo pavojingai priartėję, vis tik kur kas brandžiau žaidusi „Ferimsta“ išsaugojo įgytą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė įtikinamą pergalę - 106:90.

Įdomu tai, kad šioje dvikovoje abi komandos metė 15 baudų ir visi metimai buvo taiklūs!

Ultimate Logistics-Oaks
SK Ferimsta
Donatas Radžiūnas 27 PTS 23 Eduard Rogačiov
Donatas Radžiūnas 10 REB 9 Eduard Rogačiov
Žygimantas Žiukas 8 AST 8 Eduard Rogačiov
Mantas Finažonkovas, „Ultimate Logistics-Oaks“

Sveikinu varžovus su pelnyta pergale! Pralaimėjimo priežastys labai paprastos - nesigynėm taip, kaip mes mokam, padarėm tik 9 komandines pražangas ir nedavėme agresyvumo gynyboje.

Be to, nedarėme baudų ten, kur turim ir kur privalom jas padaryti, pralaimėjome „lentą“ po krepšiu, o pajėgesni varžovai iškart baudžia ir baus už tokius dalykus, jei žaidėjai nepasidarys išvadų kokia mūsų sistema ir koks šios komandos mentalitetas.

Nepalikome širdžių aikštėleje ir nėjom keliais gynyboje, o tik taip darydamas gali įkąsti ir būti konkurencingas žaidžiant prieš stipresnę komandą.

Gintaras Plytnikas, SK „Ferimsta“

Pastaruoju metu sprendžiame problemą iš kur rasti tą penktą-šeštą žaidėją, kad galėtume pradėti rungtynes. Vakar sprendėme problemą, kas gaus priverstinių atostogų ir gerai, kad turim puikų kapitoną Dainių Kurminą, kuris buvo išsiųstas tobulinti savo futbolo „skilsus“.

Kalbant apie rungtynes, susitiko skirtingo kalibro komandos, tačiau varžovas kovėsi ir pirmam kėlinyje kuomet galvojome, kad bus lengvas pasivaikščiojimas - varžovas davė kovos ir išsiuntė mus pagalvoti iš naujo.

Vėliau pradėjom gintis, paspartinome žaidimą ir to pasekoje susikrovėme persvarą, kurią išlaikėme iki pabaigos. Šioje sezono stadijoje mum svarbiausia yra rinktis, nes kai kitos komandos treniruojasi, mes net neturime salės.

Šiandien padarytos 22 klaidos nėra džiuginantis rezultatas, tačiau tokios rungtynės mum yra lyg gera treniruotė, kuri tikiuosi padės žengti žingsnį į priekį ir būti tuo kuo norime būti.

Antrosiose vakaro rungtynėse buvo kur kas ramiau. Svečiuose žaidusi „Taupa“ į priekį pabėgo dar pirmajame kėlinuke (21:9) ir per likusį susitikimo laiką tik saugojo įgytą persvarą.

Nors trečiojo kėlinuko viduryje MRU krepšininkai buvo priartėję iki pavojingos 5 taškų ribos (31:36, 33:38), tačiau tuomet svečiai pelnė net 13 taškų be atsako taip tarsi parodydami, kad neturi jokių minčių apie pralaimėjimą (51:33).

Atitrūkę į priekį Šarūno Cipario auklėtiniai atsipalaidavo, įgavo pasitikėjimo savo jėgomis ir nuaidėjus finaliniam teisėjo švilpukui šventė triuškinamą pergalę - 82:58.