„Ferimsta“ pasakiškai pataikė, VGTU vos išsigelbėjo, MRU nupūtė varžovus

Antradienio vakarą GEALAN-Sostinės A lygoje buvo sužaistos trejos rungtynės, kuriose pergales šventė favoritėmis laikytos VGTU, MRU ir „Ferimstos“ komandos. Visgi šių dvikovų scenarijai vienas nuo kito skyrėsi lyg diena ir naktis. Tad apie viską iš eilės.

Savo aikštėje žaidę „Ferimstos“ (7-2) vyrai gana užtikrintai susitvarkė su savojo žaidimo nerandančia „Losritos“ (2-7) komanda ir šventė jau ketvirtą pergalę iš eilės.

Aikštės šeimininkai puikiai pradėjo rungtynes ir sužaidus dešimt minučių turėjo apčiuopiamą 9 taškų pranašumą (27:18).

Tačiau trumpos pertraukėlės tarp kėlinukų metu „Losrita“ padarė išvadas, grįžo į žaidimą ir likus žaisti kiek daugiau nei tris minutes iki antrojo kėlinuko pabaigos net atsidūrė priekyje (40:38).

Visgi, Gintaro Plytniko treniruojama aikštės šeimininkų komanda dar pirmoje dvikovos dalyje susigrąžino iniciatyvą savo rankas (46:42) ir nepriekaištingai sužaidusi trečią kėlinuką jo pabaigoje vėl mėgavosi 9 taškų pranašumu (72:63).

Lemiamame ketvirtyje svečiai dar bandė gelbėtis ir pagrindinio laiko pabaigoje buvo atkūrę intrigą, tačiau kur kas tiksliau svarbiausiomis dvikovos akimirkomis žaidusi „Ferimsta“ išsaugojo turėtą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė pergalę rezultatu – 92:85.

Įdomu tai, kad aikštės šeimininkų ekipa „iš žaidimo“ atakavo neįtikėtinu taiklumu ir pataikė net 70% (26/37 dvit.) dvitaškių bei 42% (9/21 trit.) tritaškių.

Gintaras Plytnikas, „Ferimsta“

Nors ir diktavome susitikimo tempą, tačiau dvikova nebuvo lengva. Gal kiek ir aš buvau kaltas dėl to, nes norėjau duoti pažaisti visiems, o dėl to vis leisdavome sugrįžti varžovams į rungtynes.

Noriu pasidžiaugti mūsų komandos gynyba ketvirtų kėlinukų pabaigose, nes suprasdami, kad pergalės gali išslysti iš rankų, sugebame įjungti aukštesnę pavarą.

Kalbant apie varžovą, tai komanda turinti geresnę sudėtį nei vietą turnyrinėje lentelėje. Palinkėsiu „Losritos“ ekipai pagaliau įgauti formą ir kiek didesnį norą kovoti dėl pergalių, nes šiose rungtynėse atrodėme jaunesni ir labiau alkani.

Genadijus Kuliominas, „Losrita“

Mes kaip tikri „amerikietiški kalneliai“ - vienas rungtynes geriau sužaidžiame, kitose - jau neaišku išvis ką darome. Norėtųsi pastovumo ir judėti į priekį.

Vakar momentais mes neblogai atrodėme, o paskui - tiesiog pradėjome daryti vaikiškas klaidas ir dovanoti varžovams lengvus taškus. Apskritai, neramina pernelyg didelis neišprovokuotų klaidų skaičius.

Teigiamas dalykas yra tas, jog pamažu atsiranda pataikymas iš toli, bet iš po krepšio dar nesugebame susimesti elementarių metimų. Žiūrėsim, kas bus kitose rungtynėse.

Aštuntąją pergalę per devynerias rungtynes įsirašė VGTU (8-1) ekipa, kuri svečiuose po itin įdomios ir permainingos kovos 87:80 palaužė „Rivile-Steko“ (4-5) kolektyvą.

Dvikovos pradžioje aikštės šeimininkai žaidė kiek per ramų krepšinį, tarsi ruošdamiesi atostogoms Maldyvuose, o tuo pasinaudoję studentai šovė į priekį ir įpusėjus rungtynėms mėgavosi triuškinama 21 taško persvara (48:27).

Vis tik, griežtas komandos vadovo tonas ilgosios pertraukos metu pabudino „Rivile-Steko“ krepšininkus, tad antroje susitikimo dalyje aikštės šeimininkai parodė visiškai kitą savo veidą, apkarpė turėtą deficitą ir lemiamo kėlinuko viduryje ėmė alsuoti varžovams į nugaras (64:68).

Visgi pavojų pajutę Gintaro Šerkšno auklėtiniai pagyvino žaidimą puolime, atidirbo gynyboje bei išsaugoję trapią persvarą iki pagrindinio laiko pabaigos šventė dramatišką pergalę.

Kelią sėkmės link VGTU ekipa nusitiesė fantastiškai atakuodama iš trijų taškų zonos. Antradienio vakarą tikslą pasiekė net 15 studentų tritaškių iš 28 bandymų (53% taiklumas).

Tuo tarpu „Rivile-Steko“ komandai pritrūko svaresnio atsarginių žaidėjų, kurie pelnė vos 14 taškų, indėlio.