„Ferimsta“ vadovui padovanojo pergalę, „Vilniaus kolegija“ varžovams sugadino šventę

Pirmadienio vakarą ilgametis „Ferimstos“ klubo vadovas Stasys Kurminas minėjo savo gimtadienį, tad jo auklėtiniai sugebėjo įteikti puikią dovaną - pergalę prieš pastaruoju metu puikią formą demonstravusią „Taupos“ ekipą.

Kitose GEALAN-Sostinės A lygos rungtynėse „Vilniaus kolegija“ savo aikštėje palaužė „LKA-Kario“ ekipa ir kiek apkartino varžovams šiandien vykstantį Kariuomenės dienos minėjimą.

Savo aikštėje žaidusi „Taupa“ (3-2) buvo priversta verstis be savo lyderio Igno Lukošiaus, tačiau nepaisant to A grupės lyderių mūšyje iki pat paskutinių sekundžių kovėsi su „Ferimstos“ (2-1) ekipa.

Dvikovos pradžioje geriau atrodė svečiai, tačiau antrajame kėlinuke  Šarūno Cipario treniruojama ekipa supančiojo varžovus gynybos gniaužtuose, perėmė iniciatyvą ir dvikovos pusiaukelėje įgijo apčiuopiamą devynių taškų persvarą (30:21).

Vis tik, ilgosios pertraukos metu „Ferimstos“ vyrai padarė išvadas ir grįžę į aikštę parodė visiškai kitokį savo veidą.

Puolimą sužvėrėję svečiai subombardavo varžovų krepšį ir trečiajame kėlinuke pelnę keturis kartus daugiau taškų nei prieš tai buvusiame susigrąžino rungtynių kontrolę į savo rankas (49:44).

Lemiamame ketvirtyje jau vyko tikras nervų karas, nes abi komandos puikiai jautė, jog menkiausia klaida gali kainuoti svarbų tašką. Vis tik psichologinį išbandymą išlaikė „Ferimstos“ vyrai, kurie sugebėjo išsaugoti įgytą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė nepaprastai svarbią pergalę - 69:65.

Šioje dvikovoje abi komandos itin prastai atakavo iš trijų taškų zonos, o „Taupos“ ekipai koją labiausiai kišo daugybė pramestų metimų iš dviejų taškų zonos (17/46, 36,9%).

Pridėjus 7 pramestas aikštės šeimininkų baudas panašu, jog Š.Cipario auklėtiniai dėl pralaimėjimo gali kaltinti tik patys save.

Taupa
SK Ferimsta
Vincentas Adomaitis 15 PTS 18 Laurynas Kirlys
Kristupas Surgėlas 13 REB 10 Tomas Zaleckas
Eigirdas Keblikas 6 AST 4 Julius Ščipokas
KOMENTARAI
Šarūnas Ciparis, „Taupa“

Vakar davėme tikrai neblogą kovą varžovams. Rungtynės labai bangavo, tačiau kandome į kulną ir turėjome progų išsinešti pergalę. O pralaimėjome, nes darėmė itin daug klaidų, be to pasijautė didesnės patirties stoka.

Lūžis rungtynėse įvyko trečiajame kėlinuke, kuomet varžovai pradėjo geriau pataikyti iš toli, mes subyrėjome gynyboje ir leidome „Ferimstos“ vyrams atitrūkti.

Komentarą norėčiau baigti didžiausiais sveikinimais varžovų vadovui Stasiui Kurminui, kuris vakar šventė savo gimtadienį. Linkiu jam toliau išlikti tokiu pat entuziastu, remti krepšinį ir eiti tik pirmyn!

Gintaras Plytnikas, „Ferimsta“

Prieš rungtynes komandos jubiliatas Stasiukas iškėlė tikslą leisti varžovams įmesti ne daugiau nei jis pragyvenęs ant šio svieto - 66. Tai jeigu ši tikslą įgyvendinom ir gynėmės atsidavę be didesnių klaidų visas rungtynes, tai puolime ko gero perdegėme.

Kamuolys nejudėjo taip kaip norėjome, buvom įsitempę, pridarėmė vaikiškų klaidų ar kartais prametėm iš po krepšio vietoj to, kad „driogstel4tume“ iš viršaus. Esame dar toli iki to kas norime būti, bet svarbiausia iškovota pergalė prieš labai kovingą, organizuotą ir gerai treniruojamą ekipą.

Sveikinimai Stasiukui su gimtadieniu ir dėkui už skanų tortą, bei apynių skonio „vaisvandenius“ rūbinėje!

Antrosiose vakaro rungtynėse kovėsi dvi A grupės dugne esančios ekipos bandžiusios prisiminti pergalės skonį - savo aikštėje žaidę „Vilniaus kolegijos“ (2-4) studentai ir „LKA-Kario“ (1-4) komanda.

Nors šiandien minime Kariuomenės dieną, su kuria sveikiname visus kariūnus ir krašto apsaugos savanorius, tačiau A lygoje dalyvaujanti karių komanda šventę pasitinka niūriomis nuotaikomis.

Svečiuose žaidę Raimundo Ambrulaičio auklėtiniai nesulaikė lyg „ant sparnų“ žaidusio varžovų lyderio ir patyrė ketvirtąją nesėkmę per penkerias rungtynes.

Aikštės šeimininkai į priekį pabėgo dar pirmajame kėlinuke (25:19) ir ilgą laiką laikė iniciatyvą savo rankose.

Tiesa, trečiojo kėlinuko viduryje „LKA-Kario“ vyrai parodė išskirtinį savo kovingumą, kuomet turėdami didžiausią deficitą rungtynėse (40:54) sugebėjo laimėti kelių minučių atkarpą rezultatu 19:4 ir išsiveržti į priekį (59:58).

Visgi daugybę jėgų spurtui išnaudoję kariūnai nesugebėjo išsaugoti persvaros, o tuo pasinaudoję Gedimino Bražionio auklėtiniai vėl perėmė iniciatyvą, pabėgo į priekį ir išsaugoję persvarą iki pat susitikimo pabaigos šventė ilgai lauktą pergalę - 90:83.

Nugalėtojų komandoje dar vienas fantastiškas rungtynes sužaidė Augustinas Mikštas surinkęs žvėrišką dvigubą dublį - pelnęs 34 taškus ir atkovojęs net 19 atšokusių kamuolių.

Be to, aikštės šeimininkai kelią pergalės link nusitiesė gana aukštu procentu atakuodami iš toli pataikydami net 13 tritaškių iš 25 bandymų (52%).

Tuo tarpu kariai itin stipriai pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (32-40) ir visiškai nerado savęs atakuodami iš trijų taškų zonos 6/26 trit. (23%).

Vilniaus kolegija
LKA-Karys
Augustinas Mikštas 34 PTS 25 Linas Valatkevičius
Augustinas Mikštas 19 REB 6 Eimantas Narušis
Mindaugas Vėta 7 AST 5 Aurimas Pocius
KOMENTARAI
Gediminas Bražionis, „Vilniaus kolegija“

Šiandien stengėmės žaisti laisvą krepšinį, vienas prieš vieną, atlaisvinti perimetrą ir bandėme kurti geras situacijas metimui, ką mums ir pavyko padaryti.

Kuomet pirmą kartą šiame sezone žaidėme su Augustinu Mikštu kolektyvui sunkiai sekėsi prie jo pritapti, laimei šiandien viskas puikiai klijavosi ir mes pagaliau tampame tikra komanda.

Matėme LKA komandos Achilo kulną - tolimus metimus, tad ypač gerai pasiteisino, ypač pirmajame kėlinuke, zoninė gynyba. Galėjome dvikovos pradžioje pabėgti į priekį tačiau dėl mūsų klaidų varžovai susimetė daug lengvų taškų ir grįžo į rungtynes.

Nustebino Linas Valatkevičius, kuris buvo rizikos faktorius, tačiau gerai metė, tempė savo komandą į priekį ir leido kareiviams gyventi.

Trečiajame kėlinuke buvo atkarpa, kuomet pasodinome A.Mikštą, pakeičiau gynybos sistemas ir leidau daugiau žaisti pirmakursiams. Tuo pasinaudoję varžovai laimėjo atkarpą 19:4 ir perėmė iniciatyvą į savo rankas.

Laimei, gana greitai susigrąžinome iniciatyvą ir vėl atitrūkome į priekį. Apskritai, rungtynės buvo įdomios tuo, kad mes galėjome kontroliuoti jų eigą, tačiau niekaip nesugebėjome įgyti didelės persvaros.

Smagu prisiminti pergalės skonį, dar smagiau matyti gerėjantį žaidimą. Nors nesame priskiriami prie favoritų, tačiau tikiu, kad būsime kietas riešutas bet kuriai komandai, kai tik mums galės padėti mūsų lyderis.