Finalo ketverte visus stebinę „Taurus“ vyrai - naujieji B lygos karaliai

Sekmadienį finišavo antroji pagal pajėgumą Vilniaus mieste GEALAN-Sostinės B lyga, o neįtikėtino grožio finalo ketverte visus laurus susišlavė pirmąjį finalą klubo istorijoje žaidusi „Taurus“ ekipa.

Būsimieji čempionai žygį titulo link pradėjo šeštadienį, kuomet pusfinalio dvikovoje susigrūmė su reguliariojo sezono nugalėtoja tapusia „BC LIDL“ ekipa.

Nors pastaroji surinko beveik stipriausią savo sudėtį, tačiau Manto Bielinsko treniruojama „Taurus“ ekipa tris kėlinukus sąžiningai dirbo gynyboje, atlaikė varžovų šturmą ir nepriekaištingai sužaidusi lemiamą ketvirtį iškovojo bilietą į finalą - 79:68.

Lidl Lietuva
Taurus
Artūras Besevičius 13 PTS 21 Kęstutis Bagdanavičius
Kšyštof Lavrinovič 12 REB 9 Tomas Tradišauskas
Deimantas Pavlovskis 3 AST 5 Tomas Tradišauskas

Antrajame pusfinalyje susitiko reguliariojo sezono turnyro lentelės kaimynės „Mad Lamb“ ir SK „Oaks-Tirola“ komandos.

Aukštesnį reitingą turėję „pašėlę ėriukai“ didžiąją rungtynių dalį buvo priekyje, tačiau pačioje susitikimo pabaigoje „Oaks-Tirola“ vyrai įjungė aukštesnę pavarą, pavijo varžovus ir net turėjo progą išsiveržti į priekį.

Vis tik, netaiklūs baudos metimai neleido „ąžuolams“ įgyti persvaros, tuo tarpu likus kelioms sekundėms iki finalinės sirenos „Mad Lamb“ išprovokavo varžovų pražangą, o Darius Busmič pataikė abu baudų metimus (59:57).

Nors  Valdo Paukšto auklėtiniai dar turėjo kelias sekundes tam, kad sukurtų stebuklą, tačiau desperatiškas „Oaks“ gynėjo Viktoro Azarkovo tolimas metimas skriejo pro šalį, o netrukus pasigirdęs finalinis teisėjo švilpukas paskelbė dramatišką „Mad Lamb“ ekipos pergalę - 59:57.

Mad Lamb
SK Oaks-Tirola
Žymantas Armonas 16 PTS 12 Rokas Urbelis
Darius Bušmič 13 REB 11 Vytautas Ubartas
Žymantas Armonas 6 AST 5 Domantas Pikūnas

Dramos netrūko ir antrąją finalinio ketverto dieną. Abiejų finalų dalyvės pasirūpino, kad Mykolo Romerio universiteto sporto salė buvo užpildyta žiūrovais, tad šalia gerų rungtynių daugelis galėjo mėgautis fantastiška atmosfera.

Dvikovoje dėl trečiosios vietos rungtynių vairą savo rankose laikė „Oaks-Tirola“ ekipa, kuri tris kėlinukus pagirtinai gynėsi, demonstravo protingą puolimą ir nepaisant dideliu skirtumu pralaimėtos kovos dėl atšokusių kamuolių sugebėjo mėgautis trapia persvara.

Visgi, lemiamame kėlinuke „ąžuolų“ puolimas kelioms minutėms užstrigo, tuo tarpu „BC LIDL“ puikiai išnaudojo labiausiai patyrusius savo žaidėjus, kuomet svarbiausiais momentais Kšystofas Lavrinovičius ir Domantas Bimba pataikę visą eilę sudėtingų metimų, kurie leido reguliariojo sezono nugalėtojams įgyti apčiuopiamą pranašumą (65:59).

Tačiau „Oaks-Tirola“ vyrai vėl sugebėjo pakilti po nokdauno ir likus pusantros minutės išlygino rezultatą (65:65).

Tačiau tuomet Dovydas Lopetaitis gavo techninę pražangą, o K.Lavrinovičius realizavo baudos metimą (66:65), netrukus Svajūnas Matulėnas pataikė dvitaškį ir „LIDL“ vyrai vėl atitrūko (68:65).

Nors „ąžuolai“ dar susikūrė keletą pavojingų progų, tačiau Ernestas Umbra prametė dvitaškį, o Rokas Urbelis pataikė tik vieną baudą (66:68).

Per likusį dvikovos laiką taškus baudos metimais rinko tik „LIDL“ vyrai, kurie išsaugojo svarbiausiu momentu įgytą pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė bronzinę pergalę - 70:66.

Kšyštof Lavrinovič 19 PTS 26 Ernestas Umbra
Kšyštof Lavrinovič 17 REB 6 Edvinas Slapšys
Domantas Bimba 4 AST 4 Domantas Pikūnas

Tikra finalinio ketverto puošmena tapo finalinė akistata, kurioje susigrūmė „Taurus“ ir „Mad Lamb“ ekipos.

Nors Manto Bielinsko auklėtiniai geriau pradėjo rungtynes, tačiau antrojoje pirmojo kėlinuko pusėjo „Mad Lamb“ vyrai perėmė iniciatyvą ir išsiveržė į priekį.

Tačiau „Taurus“ atstovai nepanikavo. Anaiptol, protingiau sužaidę ketvirčio pabaigą jie susigrąžino iniciatyvą į savo rankas ir sužaidus dešimt minučių buvo priekyje (20:19).

Atgavę rungtynių kontrolę M.Bielinsko auklėtiniai pirmavo beveik visą susitikimo laiką, kol lemiamo ketvirčio viduryje „Mad Lamb“ užkūrė varžovams tikrą pirtį ir po galingo spurto rezultatu 10:2 atsidūrė priekyje (71:67).

Tačiau tuomet Valdemer Lodziato ir Tomo Tradišausko pastangomis „Taurus“ išlygino rezultatą (71:71), penktąsias pražangas gavo „pašėlusių ėriukų“ lyderiai Gediminas Idzelis ir Žymantas Armonas, o tuo pasinaudoję jų varžovai pelnė 5 taškus be atsako, kurie įvirtino auksinę pergalę - 76:71.

Naudingiausiu finalo žaidėju buvo pripažintas V.Lodziato, kuris pelnė 15 taškų, atkovojo 10 atšokusių kamuolių ir dvikovą baigė surinkęs 23 naudingumo balus.

Jam ne tik atiteko specialus „Sportcup.lt“ pagamintas trofėjus, tačiau ir puikios SKL rėmėjų „GEALAN Baltic“ ir „Fixas.lt“ dovanos!