„For Fun“ čempionas R. Malikas: „Pelenės istorija pasibaigė sėkmingai“

BC „Random“ palaikė gausus sirgalių būrys.

Nusileido GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (GEALAN-SKL) „For Fun“ čempionato uždanga. Savaitgalį Vilnius Tech sporto centre vykusiose finalo ketverto varžybose triumfavo GEALAN-SKL naujokai, BC „Random“ kolektyvas. Finale gausiai draugų ir artimųjų palaikoma BC „Random“ ekipa 65:50 palaužė „Patikimos praktikos“ vyrus. Intrigos ir įvykių netrūko ir kituose susitikimuose, tad apie viską – šiame tekste.

Direktoriaus nuodėmė

Pirmajame „For Fun“ lygos pusfinalyje susitiko „Patikimos praktikos“ ir „Oaks-3-Tirola“ ekipos. Nuo pat pirmųjų minučių dominavę praktikantai 74:65 nugalėjo ąžuolus.

„Patikima praktika“ jau pirmajame kėlinyje trūktelėjo nuo varžovų, kai spurtavo 13:4 ir susikrovė 9 taškų persvarą, tačiau ąžuolai lengvai nenulinko – sėkmingiau sužaidę kėlinio pabaigą sumažino atsilikimą iki dviejų (15:17).

Antrajame ketvirtyje praktikantai pradėjo tolti – Romualdo Zemlianskio vedama komanda vis didino savo persvarą, o į rūbinę ilsėtis iškeliavo su devynių taškų pranašumu (39:30). Po pertraukos „Oaks-3-Tirola“ dar pamėgino pasivyti varžovus (40:38), tačiau tai ir buvo paskutinis jų iškvėpimas šiame susitikime – „Patikima praktika“ laimėjo atkarpą 18:2 ir pasiuntė į nokdauną savo varžovus (58:40).

Paskutinis mačo ketvirtis tebuvo formalumas – praktikantai išlaikė savo persvarą iki kėlinio vidurio, o galiausiai leido „Oaks-3-Tirola“ kolektyvui priartėti iki devynių taškų – 74:65.

Šios rungtynės išsiskyrė ne tik puikiu R. Zemlianskio pasirodymu – 27 taškai, 6 atkovoti kamuoliai ir 4 rezultatyvūs perdavimai, bet ir SKL direktoriaus Vaido Indriliūno išsišokimu. Pavyzdžiu visiems bandantis būti lygos vadovas pasipiktino teisėjų sprendimu ir be skrupulų buvo nubaustas technine pražanga. Kaip netolima ateitis parodė, tai nebuvo vienintelė „Oaks-3-Tirola“ nuodėmė tą savaitgalį...

Sekretoriaus metimų pergalei nepakako

Kiek ramiau klostėsi antrasis pusfinalis, kuriame susigrūmė „Vilko brolija-2“ ir BC „Random“ ekipos. Nors susitikimas prasidėjo apylyge kova, sėkmingiau pirmojo kėlinio antrąją pusę sužaidę BC „Random“ susikrovė persvarą (22:13).

Antrajame ketvirtyje „Vilko brolijos“ dubleriai atkuto po prastesnio pirmojo kėlinio – puikią atkarpą sužaidė Edgaras Misiukas, o jo įkvėptas savo toliašaudį aparatą ant Vilniaus Tech sporto centro parketo susimontavo Vaidas Petrulionis – jis smeigė du tolimus metimus iš eilės ir išvedė savo komandą į priekį (28:27). BC „Random“ ištraukė ir savo kozirius – Rokas Malikas ir Gvidas Petryla surengė puikų pasirodymą ir pelnę aštuonis taškus be atsako gražino iniciatyvą savo komandai (36:29).

Per pertrauką komandos, matyt, didžiausią dėmesį skyrė gynybai. Nors rungtynės ir taip nebuvo itin rezultatyvios, trečiasis ketvirtis tapo visiška antikrepšinio klasika – „Vilko brolija-2“ tesukrapštė penkis taškelius per 10 minučių, o BC „Random“ kolektyvui sekėsi dvigubai geriau – pelnyti visi dešimt taškų. Toks komandų performansas aikštelėje tik sustiprino BC „Random“ pozicijas prieš lemiamą kėlinį (46:34).

Viso šešis tolimus metimus rungtynėse pataikęs V. Petrulionis dar bandė gelbėti savo komandą ketvirtajame kėlinyje, įmesdamas du tolimus metimus iš eilės, tačiau BC „Random“ krepšininkai išsaugojo persvarą iki rungtynių pabaigos ir šventė užtikrintą pergalę 62:53.

Plepiųjų nuotykiai

Į mažąjį „For Fun“ lygos finalą susirinkę žiūrovai turėjo galimybę stebėti neeilinį reginį. Apie pačias rungtynes daug kalbėti neverta – „Vilko brolija-2“ sutriuškino „Oaks-3-Tirola“ vyrukus 83:54, o rungtynių akcentu tapo ne kova dėl apdovanojimų, bet teisėjų šou. Ir kalbame tikrai ne apie tuos, kurie dirbo tose rungtynėse su švilpukais.

Ąžuolų garbę ginantys Vytenis Šleiteris ir Remigijus Bartkus kolegų buvo pavaišinti techninėmis pražangomis, o pastarasis uždirbo pražangą ir komandos suoleliui. Be nuobaudų neliko ir „Vilko brolija-2“ gretose rungtyniaujantis Adas Papartis – pastabų kolegoms dėl sprendimų turėjęs teisėjas taip pat papildė SKL biudžetą.

Iš kalbų naudos daug nebuvo – „Oaks-3-Tirola“ plepučiai trise surinko viso labo 7 naudingumo balus, o su bronzos medaliais švęsti šeštadienio iškeliavo „Vilko brolija-2“.

Gynyba laimi čempionatus

Būtent taip reikėtų kalbėti apie BC „Random“ pasirodymą šiame finaliniame ketverte. Į gynybos gniaužtus surakinę „Vilko brolijos“ dublerius pusfinalyje, BC „Random“ tą patį padarė ir su „Patikimos praktikos“ vyrais finale.

Pirmasis kėlinys vyko apylygiai, tačiau paskutines tris minutes taškų pelnyti nesugebėję ir atkarpą 5:0 pralaimėję „Patikimos praktikos“ atstovai paleido varžovus į priekį (10:16).

Antrajame ketvirtyje BC „Random“ persvara pasiekė ir dviženklę ribą, kai po dviejų Tomo Janušausko tolimų metimų komandas skyrė jau 13 taškų (15:27), o iki pertraukos čempionų persvara tik padidėjo (22:35).

Po pertraukos vaizdas kardinaliai aikštelėje nepasikeitė – „Patikimos praktikos“ krepšininkai sunkiai rinko taškus, o BC „Random“ vis labiau tolo – likus žaisti pusantros minutės trečiajame kėlinyje, švieslentėje degė jau ir kiek nepadorūs skaičiai (28:50).

Ketvirtasis kėlinys tebuvo formalumas – persvara mačo pabaigoje pasiekė 25 taškus (39:64), o per anksti švęsti pradėję BC „Random“ ne tik gavo „randominę“ techninę pražangą mačo pabaigoje, bet ir leido varžovams priartėti – susitikimas baigėsi 65:50.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Rokas Malikas ir Tomas Janušauskas, pelnę po 11 taškų, po 10 pridėjo Gvidas Petryla ir Džiugas Vaitkus. „Patikimai praktikai“ 11 taškų surinko Romuald Zemlianskij, o Mindaugas Zalatoris užfiksavo dvigubą dublį – 10 taškų ir 12 atkovotų kamuolių.

„Pelenės istorija pasibaigė sėkmingai, - po finalo reziumavo BC „Random“ atstovas R. Malikas. - Nuo idėjos suburti komandą iki čempionų taurės kėlimo į viršų praėjo apie 7-8 mėnesius. Surašius savo traumų ir skausmų sąrašą, galėtume drąsiai pretenduoti į veteranų lygą, nors „For Fun“ lygoje buvome vieni jauniausių.

Vieni pyko, kad per jauni, kiti kad turime per daug derinių, treti kad pastoviai turime pilną suolelį atsarginių žaidėjų. Labai smagu, kad atitikome pasirinktą komandos pavadinimą, nes visas sezonas buvo tikrai "random". O šis savaitgalis buvo nuostabus reginys mums, lygai ir, žinoma, mūsų palaikymo komandai.“

Pirmą kartą SKL organizuotas „For Fun“ čempionatas įspūdį paliko ir lygos vadovui V. Indriliūnui. „Tai, kad į šį turnyrą susibūrė 10 komandų, parodo, kad tokio lygio čempionatas yra reikalingas mėgėjų krepšinyje. Visa esmė, kad nereikia būti lankiusiam krepšinio treniruočių, jog galėtum konkuruoti – užtenka tiesiog ateiti ir pasimėgauti krepšiniu. Daugumoje rungtynių komandos žaidė ne tam, kad laimėtų, o tam, kad smagiai praleistų laiką. To ir siekėme organizuodami „For Fun“ čempionatą“, - kalbėjo direktorius.

Šiemet „For Fun“ turnyre dalyvavo 10 komandų.