Į pasą žiūrėti nereikia - C lygos čempionai „TDSfinance.lt“!

Finalų MVP prizas įteiktas čempionui Tomui Mackoniui („TDSfinance.lt“), kuriam tai jau antrasis toks asmeninis įvertinimas GEALAN-Sostinės krepšinio C lygos istorijoje!
Finalų MVP prizas įteiktas čempionui Tomui Mackoniui („TDSfinance.lt“), kuriam tai jau antrasis toks asmeninis įvertinimas GEALAN-Sostinės krepšinio C lygos istorijoje!

GEALAN-Sostinės krepšinio C lygoje (SKL) gegužės penkioliktoji diena paliko dar vieną įspūdingą žymą šios lygos istorijoje. Būtent vakar pasibaigė kvapą gniaužiančios 40-ties krepšinio įgulų lenktynės dėl unikalaus trofėjaus. Kaip 2016/2017 m. sezone, taip ir 2018/2019 m. - po vieno sezono pertraukos finale triumfavo „TDSfinance.lt“ galingasis laivas! Garbinga antroji vieta šiemet atiteko „KK Riešei“ bei jų nuostabiam žygiui, o mūšį dėl trečiosios vietos laimėjo „Taurus“ vyrukai, kurie vilkėdami šios ekipos aprangą iškovojo pirmuosius SKL C lygos medalius. Finalinės rungtynės atspindėjo viso sezono peripetijas - įtampos, atkaklaus siužeto bei įspūdingų individualių pasirodymų netrūko. Finalų MVP prizas įteiktas čempionui Tomui Mackoniui, kuriam tai jau antrasis toks asmeninis įvertinimas GEALAN-Sostinės krepšinio C lygos istorijoje!

Naresta - Taurus: 88:107 (Mažasis Finalas dėl 3-4 vietų)

Nėra lengva po 24-ių valandų ar net mažiau kilti į mūšį dėl trečiosios vietos. Taip buvo, yra ir bus - visų rangų čempionatuose, kuriuose vyrauja finalinio ketverto principas. Po įveikto ketvirtfinalio etapo kelias savaites iki pat „FINAL-4“ peripetijų starto „Narestos“ bei „Taurus“ kolektyvai svajojo apie patekimą į didijį finalą ar net triumfą jame, o šias viltis sudaužė vienas vakaras pusfinalyje. Scenarijai, kuriais pralaimėjo „Taurus“ ir kaip krito „Naresta“ - emocinę žaidėjų būseną pastatė į skirtingą lygmenį prieš bronzinę akistatą.

Savajame pusfinalyje prieš finansininkus - „Taurus“ jau po dviejų kėlinių praktiškai prarado šansus grumtis finale. Savo ruožtu, „Naresta“ mūšyje prieš „KK Riešę“ siekė auksinės svajonės iki pat pusfinalio pabaigos, tad jiems atsistatyti psichologiškai, ko gero, buvo sunkiau. Visgi, pridėkime faktą, jog tai labai patyrusi komanda, o „Taurus“ lyderiai turėjo dviem valandom mažiau laiko fiziniam poilsiui bei atsistatymui, nes žaidė vėlesnį pusfinalį. Taigi, viską susumavus - prognozuotas lygus mačas su vienodomis abiejų ekipų galimybėmis triumfuoti jame.

Gausiausioje sostinės krepšinio lygoje vien patekimas į finalo ketvertą prilygsta karvedžio Gajaus Julijaus Cezario didingiems žygiams prieš pat Kristaus erą. Kaip teigė treneris Antanas Sireika: visi vyrai yra Cezariai, tik vieni karvedžiai, o kiti salotos. Salotų šiame GEALAN-Sostinės krepšinio C lygos finaliniame ketverte neišvydome - visų keturių ekipų žaidėjai grūmėsi narsiai lyg karvedžiai! 

Rungtynes dėl trečiosios vietos su didesne energija bei motyvacija pradėjo „Taurus“ vyrukai ir jau pirmame kėlinyje įgavo dviženklį pranašumą (22:10 7-ą min.). Justas Aršauskas atakavo praktiškai be klaidų, tritaškiais viso vakaro metu džiugino Ramūnas Jozonis bei Julius Pinkevičius. Įvairiose situacijose į bronzinę svajonę vedė Ignas Urbonas bei Nerijus Jozonis, o Ignas Kurklietis į rungtynes nuo suolo įsitraukė tiesiog fantastiškai.

Vos aštuonios klaidos simbolizavo „Taurus“ vyrų maksimalią koncentraciją - jiems tai buvo tarsi finalas. Savo ruožtu - „Naresta“ kaip ir pusfinalyje vėl sugebėjo praktiškai panaikinti deficitą, tačiau dažnos klaidos (25-ios per rungtynes) neleido pagalvoti apie medalius. Visas „Narestos“ startinis penketas rinko dviženklius efektyvumo balus, tačiau net ir to buvo per maža. Tritaškius šioje barikadų pusėje pataikė praktiškai vienintelis Deividas Aukštuolis, o gynyboje - po išvakarėse įvykusio varginančio pusfinalio trūko jėgų ir daugiau nei šimtas praleistų „akių“ tą atspindi.

Intriga galutinai išgaravo ketvirtojo kėlinio pradžioje, kai Manto Bielinsko suburta „Taurus“ gvardija atitrūko per 20-šimt taškų (85:65) bei suprato, jog šįkart medalių finaliniame ketverte iš jų niekas neatims. Tai vienintelė SKL C lygos ekipa, kuri pastaruosius tris metus dalyvavo visuose finaliniuose šios lygos ketvertuose. Likti be medalių dar kartą būtų skaudu - toks juodasis scenarijus neįvyko, tad iškilmingai skelbiame, jog „Taurus“ iškovojo trečiąją vietą gausiausioje sostinės krepšinio lygoje!

„Naresta“: Deividas Aukštuolis 26, Andrius Filipovas 24, Arūnas Pranevičius 16, Otas Majeras 11, Ričardas Janušauskas 8

„Taurus“: Justas Aršauskas 22, Nerijus Jozonis 18, Ignas Kurklietis 16, Ramūnas Jozonis ir Ignas Urbonas po 15, Julius Pinkevičius 9

Mantas Bielinskas („Taurus“) norėjo daugiau, tačiau džiaugėsi ir bronziniu finišu:

„Pagaliau C lygos finalinis ketvertas įvyko. Datos, laikas ir salių adresai keitėsi, kaip prezidento rinkimų rezultatai. Tas, kas kovojo labiausiai už pakeitimus - tas ir liko šį sezoną pirmas, bet palikime šiuos dalykus ir pakalbėkime apie krepšinį.

Truputį skaudu, kad pusfinalis taip nesėkmingai susiklostė. Aš tikiu ir šį sezoną jau įrodėme ne kartą, kad galime geriau, bet palūžome, kas skaudžiausia charakterio prasme. Reikia atiduoti didelę pagarbą ir pusfinalio varžovo pademonstruotam krepšiniui - jie buvo gerai pasirengę, motyvuoti, pelnytai nugalėjo.

„Taurus“ komanda po nesėkmingų rungtynių niekada nepalūžta - pasidaro išvadas ir gali smogti labai smarkiai. Gerai, kad nukreipėme nusivylimą ir pyktį į tikslą - iškovoti trečią vietą ir tas pavyko su kaupu. Žaviuosi ir „Narestos“ komanda, jų sirgaliais ir stabilumu viso sezono metu. Klausimas, kaip čia būtų viskas pasibaigę, jei jie būtų pilnai susirinkę.

„Taurus“ sezoną vertinčiau gerai - tikslai buvo aukštesni, bet esu realistas. Turi tikrai labai gerai kortos sukristi, kad pasiekti maksimalius tikslus ir tai, kaip pabaigėme mažąjį finalą palieka labai gerą vaizdą. Tikrai sugrįšime kitą sezoną, lieka tik klausimas - į kurią lygą.

Komandos vardu dėkoju SKL organizatoriams, kuriems, žinau, kad buvo nelengva, tačiau padarėte gerą darbą. Taip pat šį sezoną C lygos apžvalgos buvo labai įdomios, aukštai pakelta kartelė dabar, kuri kitą sezoną negali kristi.“

 

KK Riešė - TDSfinance.lt: 83:89 (Didysis Finalas dėl 1-2 vietų)

Į trečiajį savo finalą GEALAN-Sostinės krepšinio C lygos istorijoje patekę „TDSfinance.lt“ žaidėjai jau turėjo įvairios patirties šioje stadijoje. 2016-iais metais lemtingas mūšis buvo pralaimėtas po atkaklios kovos ir teko tenkintis taip pat garbingai blizgančiu sidabru, o 2017-ieji metai finansininkams subrandino pačios aukščiausios prabos apdovanojimus C lygoje! Pernai, padarius pertrauką ir kritus kiek anksčiau - šiemet „TDSfinance.lt“ gvardija be pralaimėjimų pražygiavo visą „play-off“ mėsmalę bei vakar tikrai nenorėjo pakartoti antrosios vietos istorijos - vyrai į aikštę žengė su tvirtu aukso troškimu. Mano galva, finansininkai turi praktiškai viską, ko reikia didžiausioms pergalėms šioje lygoje ir tą įrodinėja. Beveik viską turėjo ir „Naresta“ - viską, išskyrus prabangą rotacijoje. Finansininkai, savo ruožtu, tokios prabangos turi tiek, jog imk ir vežimu vežk. Didžiausią širdį, ko gero, turėjo netgi ne jie - o jų finalo oponentai „KK Riešė“.

Magiškosios „KK Riešės“ narių akys užsidegė su lyg šešioliktfinalio startu ir nuo tada degė vis ryškiau - noras jau debiutiniame sezone sensacingai nuskinti 1-ąją vietą vakar veržte veržėsi per kraštus ir pritrūko ne tiek ir daug. Galbūt jie nebuvo favoritai, tačiau oponentus guldė vieną po kito taip, kaip tai daro pats Chuck’as Norris’as. Atkrintamosiose Riešės vyrukai po kiekvieno etapo iki šiol galėjo drąsiai dainuoti G&G Sindikato eiles: tie, kurių bijo visi - bijo tų, kurie nieko nebijo! Visgi, „TDSfinance.lt“ - patirties klodais galinti pasigirti armija, kuri vertina kiekvieną oponentą, tad apie kažkokį vienų ar kitų nenusiteikimą nebuvo net minties. Nuovargio ženklai egzistavo, tačiau emocinis nusiteikimo lygis privalėjo būti pats aukščiausias - juk prasidėjo didysis finalas!

Finalas startavo rezultatyviai. Visi žaidėjai, tarsi pasikinkę Bucefalą (A.Makedoniečio žirgą, su kuriuo šis karalius keliavo ir kovėsi savo įspūdinguose mūšiuose) rungtyniavo nuostabiai, o atlikti metimai dažnai skrodė VGTU sporto salės tinklelius. Po Tomo Markevičiaus taiklaus tritaškio finansininkai kėsinosi pabėgti jau pačioje pradžioje (10:2 antrą minutę). Visgi, po dar dviejų minučių Tomas Zaleckas jau švelnina Riešės atsilikimą iki vieno metimo distancijos (12:10 4-ą min. priekyje „TDSfinance.lt“). Tomo Mackonio benefisas leidžia finalo favoritams vėl jaustis kiek užtikrinčiau - 21:13 įpusėjus pirmam kėliniui. Nuo suolo puikiai kyla Tadas Markilevičius bei Tomas Purlys, bet ir „KK Riešės“ puolimas veikia lyg šveicariškas laikrodis. Pirmasis kėlinukas buvo pats rezultatyviausias šiame finale - 31:24 finansininkų naudai.

Kai jau atrodė, jog patyrusi komanda nepraras pradinės iniciatyvos - aikštėje įvyko visiškai priešingi dalykai. Antrajame ketvirtyje „KK Riešės“ magijos kerai vėl įsisuko smarkiai bei Roko Rolio asmeninio pasirodymo dėka prasidėjo neįtikėtinas šios komandos spurtas! Misteris rock and rolas įkaito bei parodė geriausią savo paties versiją vos per kelias minutes! Visus 16-a savo taškų R.Rolis susmaigstė antrojo kėlinio pirmoje pusėje ir šie dūriai užklupo „TDSfinance.lt“ nepasiruošusius: 45:41 Riešė jau priekyje! Prieš pat ilgąją pertrauką finalo favoritams pavyko kiek atsikvošėti bei Aurimo Kvietkausko baudos metimas užfiksuoja vos vieno taško Riešės pranašumą po 20-ties minučių: 52:51. Niekas nepaaiškėjo, o tai tik dar labiau kaitino atmosferą bei sirgaliams tokia finalo eiga patiko!

Ar „KK Riešė“ gali sukurti nepakartojamą nuostabios pasakos kulminaciją bei žengti iki pat galo? Trečiojo kėlinio pradžioje į šį retorinį klausimą atsakinėta teigiamai - Ernestas Varakauskas bei Vilius Urniežius įsūdė po tolimą bombą bei rezultatas džiugino Riešės fanus: 60:53 (23-ią min.). Visgi, Benas Steponėnas bei Paulius Martinonis neleidžia oponentams dar labiau įsismarkuoti - finansininkų atsakomasis spurtas bei puikus darbas gynyboje persveria svarstykles į kitą pusę: atkarpa 13:1 ir švieslentėje dega finansininkams naudingi skaičiai: 66:61 (28-ą min.). Linas Vitkauskas bei T.Zaleckas atsako penkiais taškais į Riešės taupyklę, tačiau ir patyręs T.Purlys įridena dvitaškį - po trijų kėlinių tai vis dar vieno metimo rungtynės: „TDSfinance.lt“ - „KK Riešė“ 68:66. Įvykių eiga tokia, jog SKL Facebook oficialioje svetainėje pradedama ir tiesioginė vaizdo transliacija (žaviosios lygos atstovės Enrikos dėka), kurią vėlyvą trečiadienio vakarą stebi gausybė krepšinio mėgėjų!

T.Markevičius, A.Kvietkauskas ir P.Martinonis subrandina finansininkams septynių taškų persvarą lemtingo kėlinio viduryje, tačiau V.Urniežiaus dar vienas taiklus tritaškis palieka Riešės gerbėjams nemažai vilties: 79:75 finansininkų naudai (35-ą min.). Pajutęs, jog oponentai čia pat - lyderio rolės imasi ne kas kitas, o finalo MVP T.Mackonis! Penki šio taikliarankio vijurko taškai, kuris pasižymi ir puikiu klaidinančių judesių arsenalu - suteikia visus kozirius „TDSfinance.lt“ gvardijai: 84:75 (37-ą min.). Riešės žaidėjai kaunasi iki pat pabaigos - L.Vitkauskas bei T.Zaleckas, likus rungtyniauti vos vieną minutę, švelnina deficitą iki 84:79. Visgi, nieko pakeisti per tokį trumpą laiką jau nepavyksta - finansininkai tiksliai atlieka baigiamuosius veiksmus šiame įspūdingo grožio didžiojo finalo trileryje. „KK Riešė“ jau debiutiniame savo sezone SKL C lygoje iškovoja antrąją vietą, fantastiška kelionė!

Tuo tarpu, „TDSfinance.lt“ antrą kartą komandos istorijoje matuojasi GEALAN-Sostinės krepšinio C lygos karūną!

„KK Riešė“: Tomas Zaleckas 18, Rokas Rolis 16, Linas Vitkauskas 12, Vilius Urniežius, Ernestas Varakauskas ir Justas Kaziliūnas po 10

„TDSfinance.lt“: Tomas Mackonis 25, Aurimas Kvietkauskas 17, Tomas Markevičius 16, Benas Steponėnas 15, Paulius Martinonis 9

Martynas Kulvinskas („TDSfinance.lt“) džiaugėsi čempionišku žygiu bei padėkojo oponentams:

„Finalas, kaip ir įprastos mūsų rungtynės - ribų paieškos.

Sveikinimai varžovams už kovą.

Ypatingi sveikinimai Saviems! Di-no-zau-rai!!!“

Ervinas Stankevič („KK Riešė“) tikrai turėjo kuo didžiuotis - „KK Riešės“ nuostabus sidabrinis žygis šią ekipą pavertė bent jau širdžių čempionais tai tikrai:

„Pasakiau savo komandai, kad jie mano čempionai. Pasakysiu dar kartą viską. Tai, ką mes žaidėm sezono metu reguliariam ir tai, kaip mes pradėjome žaisti nuo pirmo „play-off“ turo - komanda pasikeitė į gerąją pusę.

Finale žaidėm prieš labai gerą, patyrusią komandą. Ten neužtenka vienos ar dviejų atkarpų, ten reikia visas 40-šimt minučių būti ant gerų bangų. Taip, šiandien mes pralaimėjom, bet mes turime kuo didžiuotis.

Mes turime įspūdingą komandą, įspūdingas asmenybes ir aš tikiu, kad mes galime dar daugiau tobulėti ir su laiku gal net pasimatuoti auksinį medalį. Nereikia plėstis daug - mes padarėm didžiulį darbą, myliu savo komandą.

Lygai ačiū, kad priėmė. Ačiū už puikią organizaciją - šaunuoliai! Tobulėkit, tobulėsim ir mes - tikiu, kad grįšim geresni. Dar kartą ačiū - einam ilsėtis ir iki kitų metų!“

Retoriniai C lygos klausimėliai - kas toliau?

Ačiū visiems, kas skaitėte - na o toliau:

2019 - 2020 m. SKL C lyga!