Įmonių lyga: vizija komandai iš visos Lietuvos ir krepšinio diskusijos darbe

Karolis Šilinskas atvirauja apie siekius turėti žaidėjų iš visų įmonės filialų Lietuvoje.
Karolis Šilinskas atvirauja apie siekius turėti žaidėjų iš visų įmonės filialų Lietuvoje.

Nuo nekalto pabandymo pavasarį iki planų suburti komandą iš visos Lietuvos – Sostinės krepšinio lygos (SKL) Įmonių lygoje gyvenimas verda ne lėčiau, nei dažniau matomuose A, B ar For Fun turnyruose. Šiemet SKL į Įmonių lygą subūrė 10 komandų, kurios atstovauja pačių įvairiausių gildijų atstovus. Ir nors kol kas turnyrinės lentelės viršūnėje įsitaisę lygos senbuviai, čempionato naujokai nevengia patampyti Įmonių lygos veteranų už ūsų.

Tapo įmonės simboliu

SKL krepšinio žemėlapyje finansų ir audito kompanijos „Citco“ pavadinimas – jokia naujiena. Dar 2016  metų sezono Spring D lygoje debiutavusi ekipa jau ketverius metus yra SKL bendruomenės dalimi.

„Viskas prasidėjo nuo nedrąsaus pabandymo Spring D čempionate prieš septynerius metus. Ši patirtis įmonės komandą „užkabliavo“, todėl jau kitą sezoną startavome SKL D lygoje, o dabar varžomės Įmonių lygoje. Krepšinio komandos subūrimas ir dalyvavimas turnyruose tapo savotišku įmonės darbuotojų bendrystės simboliu, vienijančiu skirtingas komandas ir departamentus – nuo jauniausiųjų kolegų iki pat vadovų lygmens“, - pasakojimą apie „Citco“ ekipą pradeda jos senbuvis Martynas Stancikas.

Debiutas Spring D čempionate, o vėliau ir SKL D lygoje nebuvo lengvas – pavasarį turnyras baigėsi grupės etape, o pirmajame D lygos sezone užimta 23-ioji vieta. Tačiau jau po metų, 2017-aisiais, „Citco“ iškovojo Spring D trofėjų, o 2017/2018 metų D lygoje pasiekta 5 vieta.

„Žinoma, progresas džiugino, tačiau 2018-aisis nusprendėme padaryti trumpą pertrauką nuo krepšinio. Deja, bet koronaviruso pandemija pertrauką prailgino, o į krepšinio aikštelę sugrįžome tik šiais metais“, - atvirauja M. Stancikas.

Kaip pastebi M. Stancikas , Įmonių lygoje krepšinio lygis yra aukštesnis nei SKL D lygoje, mat čia komandos į savo gretas pakviečia ir kolegas, kurie žaidžia ir A ar B lygose. Tačiau tai „Citco“ kolektyvo nė kiek negąsdina – priešingai, komanda tokias rungtynes išnaudoja patirčiai kaupti ir meistriškumui auginti.

Tiesa, viena tokių akistatų su pajėgia komanda šiame sezone baigėsi netikėtai ir pačiai „Citco“ ekipai. Į rungtynes su SKL žvaigždžių pilna „Teltonika IoT“ pasižaisti atėję finansininkai iš salės išėjo su pergale kišenėje.

„Jei atvirai, tai visiškai nesitikėjome laimėti, o tiesiog norėjome pasimėgauti krepšiniu. Kaip dažnai nutinka gyvenime, kai kažko nesitiki, tas ir nutinka. Besimėgaudami žaidimu sugebėjome nugalėti lygos lyderius. Manyčiau, kad mūsų atsipalaidavimas paveikė varžovus, kurie antrojoje rungtynių pusėje dar bandė taisyti reikalus, tačiau mūsų laimei, tai jiems nepavyko“, - pasakojimą užbaigia M. Stancikas.

Įmonės plėtra atsilieps ir komandai

Šiemet SKL Įmonių lygoje atsirado ir dar vienas naujas veidas – švaros paslaugas teikiančios įmonės „Švaros broliai“ krepšinio komanda. Kaip sako komandos vadovas Karolis Šilinskas įmonėje atsiradus krepšinio entuziastams, kilo idėja suburti komandą ir išmėginti savo jėgas Įmonių lygoje.

„Kai atsirado tokia idėja ir didelis entuziazmas, palaikymą minčiai parodė ir įmonės vadovai. Jie pasirūpino komandos finansavimu idėjai įgyvendinti. Labai tikimės, kad nebūsime tik vienerių metų projektu ir kasmet dalyvausime SKL organizuojamose varžybose“, - sako K. Šilinskas

Apie nevienadienį projektą komandos... kalba ne šiaip sau. Sparčiai auganti įmonė plečiasi ir į kitus miestus, tad tikėtina, kad „Švaros brolių“ ekipą kitame sezone sudarys ne tik vilniečiai.

„Jau šiame sezone prie mūsų prisijungė Tautvydas Žioba, kuris į kiekvienas rungtynes atvyksta iš Kauno. Mūsų Express plovyklų tinklas plečiasi sparčiai, tad planuojame kitais metais komandoje turėti žaidėjų iš net šešių Lietuvos miestų“, - atvirauja K. Šilinskas.

Pradžia, kaip ir daugeliui naujų komandų, nebuvo lengva. Komandos vadovas pripažįsta, kad didžiausias iššūkis buvo suburti ekipą, kuri norėtų ir galėtų rinktis į kiekvienas rungtynes. Tačiau dabar komanda atrodo išties solidžiai – per pastarąsias šešerias rungtynes iškovotos keturios pergalės.

„Reikia suprasti, kad nemaža dalis komandos dirba įvairiu grafiku, tad tenka įdėti nemažai pastangų, norint surinkti stipriausią sudėtį, o kai susirenkame visi – iššūkiai pasidaro kur kas mažesni. Pradžioje turėjome tikslą tiesiog gerai praleisti laiką ir pajudėti aikštelėje, tačiau ne veltui sakoma, kad apetitas kyla bevalgant – vis dažniau pagalvojame apie sėkmę ketvirtfinalyje ir galimybę varžytis finalo ketverte“, - ambicijų neslepia K. Šilinskas.

Krepšinis – neatsiejama darbo dalis

„Tesonet“ vardo krepšinio visuomenei turbūt pristatinėti nereikia. Kompanija ne tik turi darbuotojų komandą SKL Įmonių lygoje, tačiau yra įsitraukusi ir į paties aukščiausio lygio sportą – dar 2022-aisiais „Tesonet“ tapo Kauno „Žalgirio“ akcininku.

Tačiau grįžkime į sostinę – čia „Tesonet“ įmonių grupės darbuotojai jau antrus metus varžosi dėl SKL Įmonių lygos trofėjaus.   

„Kompanijos viduje vis pasišnekėdavome su kolegomis, kad reikėtų suburti krepšinio komandą, kuri atstovautų įmonei lygoje. Tai užtruko kelis metus, kol pagaliau planai virto realybe. Pirmąjį sezoną didelių vilčių nekėlėme – svarbiausia buvo pasižaisti, susižaisti, pajusti vienas kitą. Realiai, tai džiaugiamės užimta ne paskutiniąja vieta reguliaraus sezono metu. Tuo pačiu pamatėme ir spragą – komandai labai trūko įžaidėjo, - pasakoja „Tesonet“ atstovas Mindaugas Kraujalis. – Per vasarą šiek tiek pasikeitė komandos sudėtis, pasikvietėme ir trenerį. Taip ir susibūrė konkurencinga komanda, kurios pirminis tikslas – pakovoti dėl patekimo į finalo ketvertą, o tada jau būtų galima pasispardyti ir dėl finalo.“

Matant komandos sudėtį, atrodo, kad „Tesonet“ krepšininkų – nors vežimu vežk. Tačiau M. Kraujalis skuba išsklaidyti bet kokias sąmokslo teorijas – įsidarbinant krepšininkai jokių privilegijų neturi.

„Tikrai nėra jokio kriterijaus įsidarbinant, ar žaidi krepšinį, ar ne. „Tesonet“ akseleratoriaus įmonės įdarbina savo srities profesionalus, o jeigu jie tuo pačiu ir puikūs atletai, tai gaunasi puikia win-win situacija“, - pasakoja M. Kraujalis.

Tiesa, krepšinis įmonės kasdienybėje – neatsiejama dalis. Tiek vidinės komunikacijos kanaluose, tiek per įmonės rezultatų aptarimus, atvirauja ekipos atstovas, krepšinio tema nuolat paliečiama. „Jeigu pateksime į finalinį ketvertą, reikės patikrinti ir palaikančiųjų galimybes“, - juokauja M. Kraujalis.

Kalboms apie finalo ketvertą pagrindo tikrai yra. „Tesonet“ reguliariajame sezone kol kas žengia ketvirti, tad ketvirtfinalyje laukia įveikiamas varžovas. Iš aukščiau esančių komandų šiemet „Tesonet“ kolektyvui nepavyko įveikti tik LR Vidaus reikalų ministerijos komandos, tad kova dėl medalių laukia kaip niekad atkakli.

„Nenorėčiau spekuliuoti komandos šansais. Tiesą sakant, šis SKL Įmonių lygos sezonas yra sunkiai prognozuojamas, todėl neišskirčiau tik pirmų keturių komandų. Visos į ketvirtfinalį pateksiančios ekipos yra pajėgios patekti ir į finalo ketvertą. Sakyčiau taip – jei komanda susirenka pilnos sudėties, ji tampa pavojinga visoms kitoms septynioms komandoms“, - pasakojimą baigia M. Kraujalis.