Įmonių lygoje - fantastiškai sezoną užbaigusių bankininkų triumfas

„Danske Bank“ įmonių lygoje triumfavo antrą kartą.

Visą sezoną nenuspėjamus rezultatus serviravusi GEALAN-SKL Įmonių lyga finišavo taip, kaip jai ir būdinga – nenuspėjamai. Vos ketvirtąją vietą reguliariajame sezone užėmusi „Danske Bank“ komanda pusfinalyje eliminavo sezono lyderę „Teltoniką IoT“, o finale susitvarkė su „Tirola Basketball“ komanda.

Didžiojo finalo susitikimą komandos pradėjo taškas į tašką, tačiau sėkmingiau kėlinio pabaigą sužaidę logistikos specialistai atitrūko nuo varžovų (17:12).

Antrajame ketvirtyje bankininkai surengė puikų gynybinį pasirodymą – penkias minutes neprileidę varžovų prie savojo krepšio, patys pelnė 10 taškų be atsako ir persvėrė rezultatą (17:22). Vis tik „Tirola Basketball“ ekipai pavyko pralaužti ledus, o į rūbinę komandos išėjo rezultatui esant lygiam – 29:29.

Po pertraukos rungtynių intensyvumas nemažėjo – nors didesnę kėlinio dalį pirmavo bankininkai, „Tirola Basketball“ varžovus vis pasivydavo ir išsiverždavo į priekį bent minimalia persvara. Kėlinio pabaigoje dar kartą varžovus gynyboje surakinę bankininkai prieš lemiamą ketvirtį įgijo trijų taškų pranašumą (46:43).

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo keliais sėkmingais logistų epizodais ir rezultatas dar kartą tapo lygus (48:48), tačiau tuomet iniciatyvą į savo rankas paėmė Daumantas Kraujalis ir Vytautas Kirlys – jie dviese pelnė 20 iš 22 komandos taškų lemiame kėlinyje, o „Danske Bank“ nurūko į priekį ir šventė pergalę 68:58.

D. Kraujalis buvo rezultatyviausias naujai iškeptų čempionų krepšininkas – jis surinko 16 taškų. Jam sėkmingai talkino Mantas Montvila, pelnęs 15 taškų (10/10 baud.), 13 taškų surinko V. Kirlys.

„Tirola Basketball“ gretose dominavo Kristupas Surgėlas – jis pelnė 29 taškus, atkovojo 18 kamuolių ir surinko net 40 naudingumo balų. 13 taškų pridėjo Vladislavas Piskariovas, 10 – Modestas Gilys.

Bankininkai reguliariajame sezone iškovojo 11 pergalių ir patyrė 7 nesėkmes, o sezoną užbaigė tiesiog įspūdingai - ne tik iškovojo tris pergales paskutiniosiose reguliariojo sezono rungtynėse, bet ir be kluptelėjimų pražygiavo iki pat aukso.

„Danske Bank“ komandai tau buvo jau 5-asis titulas, rungtyniaujant GEALAN-SKL pirmenybėse. Bankininkai tris kartus laimėjo IT lygą, o Įmonių lygoje triumfavo šiemet ir 2020-aisiais.

Tuo tarpu „Tirola Basketball“ ekipai tai buvo jau antrasis nesėkmingas finalas paeiliui – tiek šiemet, tiek pernai logistai krito lemiamose sezono rungtynėse.

Mažajame finale dėl bronzinių apdovanojimų susigrūmė praėjusių metų čempionai – „Teltonika IoT“ ir šiemet reguliarujį sezoną tik šeštoje vietoje baigusi „Girteka Logistics“.

Reguliariajame sezone triumfavusi „Teltonika IoT“ užtikrinčiau pradėjo susitikimą ir sužaidus mažiau nei keturias minutes pirmavo 13:4, tačiau Deimanto Pavlovskio vedama „Girteka Logistics“ varžovams iniciatyvos neatidavė ir sumažino atsilikimą iki keturių (25:21).

Antrajame ketvirtyje situaciją aikštelėje valdė būtent logistai – jie spurtavo 15:2, o į pertrauką išėjo turėdami septynių taškų pranašumą (47:40).

Ir po pertraukos atrodė, kad „Girteka Logistics“ išlaikys iniciatyvą, tačiau penktąją pražangą gavo pagrindinis komandos aukštaūgis Valdemaras Lodziato, o „Teltonika IoT“ pradėjo artėti prie varžovų – kamuolį iš viršaus įspūdingai sugrūdo Gediminas Izdelis, o Pavelo Razumovo tritaškis persvėrė rezultatą „Teltonikos IoT“ naudai (57:55).

Lemiame ketvirtyje komandos nutarė išsiaiškinti santykius puolimu – po Vitalijaus Širokino tritaškio „Girteka Logistics“ susigrąžino 5 taškų pranašumą (69:74), tačiau iškart pralaimėjo atkarpą 12:2 ir krito į duobę (81:76). D. Pavlovskis dar bandė ištempti savo komandą, per paskutinę minutę pelnydamas 8 taškus, tačiau „Teltonika IoT“ išsaugojo persvarą ir šventė pergalę 87:86.

Nugalėtojams Ernestas Palskis surinko 31 tašką, 26 pridėjo G. Izdelis. „Girteka Logistics“ ekipai D. Pavlovskis pelnė 31, Paulius Daukantas – 23 taškus.

Šiemet GEALAN-SKL Įmonių lygoje dalyvavo 10 komandų.