Intriguojantis lyderių mūšis ir po šešerių metų pertraukos R.Skaisgirio surinktas dvigubas dublis

Savaitės pradžioje GEALAN-Sostinės A lygoje įvyko trejos rungtynės. Vienerios buvo sužaistos pirmadienį ir dvejos – antradienio vakarą.

Intriguojančiame MRU komandų derbyje pergalę šventė vyresnioji komanda, taurės finalui besiruošianti „Ferimsta“ įrodė savo pranašumą prieš VGTU, o Rolandas Skaisgirys pasižymėjo dvigubu dubliu. Apie tai ir daugiau tradicinėje A lygos turo apžvalgoje.

Centrinėse turo rungtynėse ginklus surėmė savo aikštėje žaidusi „Ferimstos“ (12-5) komanda ir VGTU (13-3) studentai.

Kaip ir buvo galima tikėtis ilgą laiką, beveik trisdešimt pirmųjų dvikovos minučių kova aikštėje vyko taškas į tašką, o savo pranašumo nesugebėjo įrodyti nė viena komanda. Tad atsakymai į visus svarbiausius klausimus paaiškėjo tik pačioje vakaro pabaigoje.

Likus žaisti kiek daugiau nei minutę studentų komanda dar buvo priekyje (83:81). Tačiau tuomet aikštės šeimininkų snaiperis Edvinas Ruzgas švystelėjo tritaškį (84:83) iš išvedė savo komandą į priekį.

Netrukus VGTU gynėjas Jurgis Šventickas pabandė atsakyti tuo pačiu, tačiau jo tolimas metimas skriejo pro šalį, tuo tarpu varžovų pražangą išprovokavę „Ferimstos“ vyrai pataikė vieną baidą ir dar labiau padidino savo pranašumą (85:83).

Likus žaisti 9 sek. svečių lyderis Evaldas Rastenis galėjo išlyginti rezultatą, tačiau jo metimas buvo blokuotas, tuo tarpu kamuolį atkovoję „Ferimstos“ krepšininkai išprovokavo varžovų pražangą, pataikė abu baudos metimus ir dar labiau įtvirtino savo pranašumą (87:83).

Per likusį susitikimo laiką abi komandos dar pasikeitė pražangomis ir baudų metimais, tačiau tai didesnės įtakos rungtynių scenarijui jau nebeturėjo, tad nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė dramatišką, tačiau labia svarbią „Ferimstos“ pergalė rezultatu 89:84.

Šiose rungtynėse ryškiausiai spindėjo Eduardo Rogačiov ir Edvino Ruzgo žvaigždės. Pirmasis „iš žaidimo“ pataikė net 70% metimų, atkovojo 15 atšokusių kamuolių, atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir dvikovą baigė surinkęs 46 naudingumo balus.

Antrasis pataikė net 5 tritaškius iš 10 įskaitant labai svarbų dvikovos pabaigoje ir susitikimą baigė savo sąskaitoje turėdamas 25 taškus.

SK Ferimsta
VGTU
Edvinas Ruzgas 25 PTS 23 Evaldas Rastenis
Eduard Rogačiov 15 REB 12 Aurimas Ruškys
Linas Valatkevičius 10 AST 6 Evaldas Rastenis
KOMENTARAI
Gintaras Plytnikas, „Ferimsta“

Puiki repeticija, svarbus taškas reguliariame sezone prieš svarbiausią metų dvikovą sekmadienį.

Du kėlinukus žaidėme gerai, tačiau be didesnės ugnelės gynyboje. Vėliau antroje pusėje kiek pataisėme gynybą, pridėjome daugiau energijos ir varžovams teko mesti sunkesnius metimus, pasikliauti sėkme. Galų gale lemiamame ketvirtyje išlaikėme koncentraciją iki galo.

Smagu matyti mūsų užsivedimą ir teigiamą pyktį, kuris kartais būna ant ribos. Taip pat noriu išskirti ir padėkoti trims žaidėjams: Linui, kuris nepaisant traumos žaidė ir puikiai gynėsi 40 min., Eduardui už nuostabų pasirodymą ir Gediminui, kuris puikiai išnaudojo savo šansą ir sužaidė labai solidžiai.

Gintaras Šerkšnas, VGTU

Normalios nuotaikos. Reikėjo užpulti geriau ir galima buvo laimėti, tačiau nesugebėjome. Bėdos tos pačios kartojasi. Daug pranašumų sugeba varžovai įgyti ir net suradę laisvą žmogų nepataikom.

O jie atvirkščiai rado lyderių, kurie rinko taškus, buvo neblogų pagalbininkų puolime ir viskas.

Vyrai kovėsi, šaunuoliai, trūko nedaug, visko nelaimėsi. Dramos didelės nedarome, nes atkrintamosiose vis tiek viskas iš naujo bus.

Antrose vakaro rungtynėse intrigos buvo gerokai mažiau, o be brolių Lavrinovičių žaidusi „Sporto namų“ (13-3) komanda be didesnio vargo 113:62 palaužė savo aikštėje žaidusį „Legiono“ (1-17) kolektyvą.

Šiokia tokia intriga laikėsi tik pirmajame kėlinuke, kurį „Sporto namai“ laimėjo „vos“ vienuolikos taškų persvara (26:15). Tačiau vėliau svečiai įsibėgėjo, gana greitai nutolo nuo varžovų ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė lengvą pergalę.

Įdomu tai, kad šioje dvikovoje rezultatyviausiai žaidė vyriausias aikštėje buvęs krepšininkas, svečių ekipos vadovas Rolandas Skaisgirys, kuris net pelnė 22 taškus, bet dar atliko 10 rezultatyvių perdavimų ir po 6 metų pertrauką A lygos dvikovą baigė surinkęs dvigubą dublį.

Legionas
Sporto namai
Donatas Okinčic 15 PTS 22 Rolandas Skaisgirys
Dustan Moreira Santo Tomas 10 REB 15 Giedrius Giedra
Saba Okriashvili 6 AST 10 Rolandas Skaisgirys

Pirmadienio vakarą santykius aiškinosi dvi MRU sistemai priklausančios komandos: savo aikštėje žaidusi MRU (7-10) ekipa ir pastaruoju metu ne pačias geriausias dienas išgyvenantis „Ryto-MRU“ (5-12) jaunimas.

Tiek vienai, tiek kitai komandai norint pakovoti dėl vietos atkrintamosiose pergalė buvo būtina lyg oras. Pirmasis kėlinukas tarsi patvirtino ore sklandančią intrigą, nes abi komandos žengė petys į petį.

Tačiau vėliau Vytauto Poteliūno treniruojama MRU komanda padidino rungtynių spartą, ėmė išnaudoti savo patirties bei fiziškumo pranašumą ir jau dvikovos pusiaukelėje įgijo apčiuopiamą pranašumą (50:40).

Nors skirtumas tarp ekipų tikrai nebuvo didelis, tačiau antroje susitikimo dalyje jaunimas galėjo tik stebėti žaidimo sąlygas jiems diktuojančius varžovus ir vis dažniau skėsčioti rankomis po nepavykusių bandymų apsiginti.

Tuo tarpu vyresnieji aikštės šeimininkai žaidė „lyg iš natų“, sulig kiekviena minute vis labiau tolo nuo varžovų ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė daugiau nei užtikrintą pergalę – 102:77.

Justinas Gečas 21 PTS 17 Ilja Dubrovin
Paulius Joneliūnas 8 REB 11 Ilja Dubrovin
Dominykas Zupkauskas 16 AST 5 Aras Valenta