Karjeros rungtynes sužaidęs S.Žurauskis nukalė dramatišką „Vilkų“ pergalę

Ketvirtadienio vakarą vyko vienerios GEALAN-Sostinės B lygos rungtynės, kurios pasižymėjo ne tik neįtikėtino grožio drama, bet ir legendinio SKL žaidėjo karjeros rungtynėmis.

Savo aikštėje žaidusi „BC Vilkų“ (7-8) komanda siekė ne tik pergalės prieš turnyro lentelės kaimynę „Vytauto Didžiojo universiteto“ (7-9) komandą, bet ir revanšo už apmaudžią nesėkmę pirmojo rato akistatoje.

Susitikimo pradžioje Giedriaus Oliškevičiaus treniruojama aikštės šeimininkų komanda demonstravo akivaizdžiai geresnį žaidimą – puikus puolimas, susikalbėjimas gynyboje ir gerai išnaudotos progos leido „Vilkams“ gana greitai atitrūkti ir dvikovos pusiaukelėje įgyti apčiuopiamą 9 taškų persvarą (44:35).

Visgi po ilgosios pertraukos G.Oliškevičiaus auklėtiniai kiek stabtelėjo, tuo tarpu rungtynių tempą padidinę VDU atstovai sugebėjo primesti varžovams sau naudingą žaidimo stilių ir per dešimt minučių pelnę net 31 tašką trečiąjį kėlinuką baigė turėdami tiek pat taškų kiek varžovai (66:66).

Lemiamame kėlinuke aikštėje jau virė tikra drama. Abi komandos keitėsi taikliais metimais ir ketvirčiui einant pabaigos link atrodė, jog gali tekti žaisti pratęsimą.

Tačiau tuomet penktąją pražangą gavo svečių lyderis Povilas Gancevičius, netrukus už nesportinės bei techninės pražangų kombinaciją aikštę paliko dar vienas VDU aukštaūgis Rokas Jankūnas, o dar po kelių minučių asmeninių pražangų limitą išnaudojo svečių žaidžiantysis treneris Gediminas Bražionis.

Įgavę akivaizdžiai daugiau erdvės puolime „Vilkai“ susikrovė apčiuopiamą persvarą 87:81 ir atrodė, kad net pasieks pergale reikiamu (didesniu nei keturių taškų) skirtumu.

Vis tik VDU studentai dar turėjo ką pasakyti ir po Modesto Sinicos bei Karolio Šilinsko dvitaškių atkūrė rungtynėse intrigą (85:87).

Tačiau kuomet situacija įkaito iki maksimumo iniciatyvos ėmėsi naudingiausias rungtynių žaidėjas, eilę metų „Vilkų“ garbę ginantis SKL legenda Saulius Žurauskis, kuris likus žaisti 10 sek. pataikė sudėtingą dvitaškį ir leido savo ekipai įgyti saugią persvarą (89:85).

Kitoje atakoje M.Sinica taikliu dvitaškiu vėl apkarpė aikštės šeimininkų persvarą pusiau, o netrukus Darius Jovaiša suklydo perduodamas kamuolį.

Tačiau paskutinę ataką organizavę VDU krepšininkai nespėjo laiku atlikti tolimo metimo, tad nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė dramatišką „Vilkų“ pergalę rezultatu 89:87.

Nepaisant apmaudžios nesėkmės G.Bražionio auklėtiniai gali pasiguosti nebent tuo, kad išsaugojo pirmose tarpusavio rungtynėse įgytą persvarą ir reguliariojo sezono pabaigoje surinkus po vienodą pergalių skaičių turės tarpusavio pranašumą prieš „Vilkų“ ekipą.

Įdomu tai, kad rungtynių herojumi tapęs „Vilkų“ atstovas S.Žurauskis vakar pelnė 45 taškus, surinko 47 naudingumo balus bei sužaidė rezultatyviausias ir geriausias rungtynes karjeroje!